Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś rzęzi po wymianie rozrządu


Mareckid

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam problem z B7 1.8t BFB. Około 15-20 dni temu zmieniałem komplet rozrządu + uszczelnienie pokrywy zaworów + uszczelka pod napinaczem łańcuch wałków + oleje.

Od początku po wymianie przy rozgrzanym silniku słychać jakby coś było luźne albo coś rzęzi, na zimnym silniku nie ma tego dźwięku - przy odbiorze akurat był zimny. Dzwoniłem do mechanika i twierdzi, że to normalne i ponoć to dźwięk z pompy wody.  Twierdzi, że po przejechaniu około 1000 km się uspokoi bo miał też to samo w swoim 1.8t a wkładał tą samą pompę wody. Zrobiłem około 500-600 km i wcale się nie uspokaja a nawet jakby było słychać głośniej. Pompa firmy INA, dodatkowo przy wymianie rozrządu założył jakiś sztywny napinacz bo niby jest ok. Jest coś takiego w ogóle? Spotkaliście się z czymś takim? Już sam nie wiem czy nie jechać gdzieś indziej na sprawdzenie tego. Przed wymianą chodził cichutko i bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mechanika, który bez obejrzenia samochodu wie co mu jest to rowara do naprawy bym nie dał.

Co do Twojego tematu, zaloguj grupę 93. Będzie wiadomo  czy dobrze założył rozrząd. Dodatkowo sprawdź cisnienie oleju. Od kiedy masz samochód ? Czyściłeś w nim smog ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Repik napisał:

Ja do mechanika, który bez obejrzenia samochodu wie co mu jest to rowara do naprawy bym nie dał.

Co do Twojego tematu, zaloguj grupę 93. Będzie wiadomo  czy dobrze założył rozrząd. Dodatkowo sprawdź cisnienie oleju. Od kiedy masz samochód ? Czyściłeś w nim smog ?

Nie mam czym tego zalogować, muszę kupić jakiegoś VCDSa. Auto mam około 4 miesiące. Nic więcej z nim nie robiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie kabel za 60 zł i program ściągnij z forum. Ja tak zrobiłem i nie raz już korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik ruszał łańcuch lub napinacz między wałkami ?

Te dźwięki są cały czas podczas pracy silnika po rozgrzaniu czy nasilają się przy dodawaniu gazu ?.

Pompa na pasku rozrządu to zupełnie inne dźwięki.

Dziwny ten Twój mechanik, każe czekać zamiast sam zrobić testy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...