Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Punkty POI


Qsto

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj nowy wiec witam wszystkich. 

Chciałbym zapytać czy jest możliwość dogrania punktów POI ( chodzi mi  głównie o radary do nawigacji ). Mam MMI Plus. Jeśli istnieje taka możliwość, jak to zrobić i  z jakiej  strony pobrać aktualny plik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2018 o 20:40, Qsto napisał:

Opanowane  dzięki. 

A jak to dokładnie zrobić? Na myAudi jest instrukcja dodawania ale skąd wziąć listę wszystkich fotoradarów?

i jak wygląda później procedura wgrania ich z karty sd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pobrać sobie punkty POI, które chcesz dodać np ze strony Poipoint.pl, są przygotowane pod nawigację Audi w formacie asv. Potem na myAudi w zakładce cele specjalne  klikasz w moje  cele  specjalne, tworzysz  nazwę punktu i wskazujesz plik na komputerze.  Nastepuje pobranie, konwertowanie i możesz taki pliczek zgrać na kartę sd i do auta. Tam wchodzisz znowu w cele specjalne i wskazujesz z którego nośnika pobrać.

Nie zdążyłem tylko sprawdzić czy te punkty POI tylko wyświetla na mapie, czy też daje jakiś sygnał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Qsto napisał:

Musisz pobrać sobie punkty POI, które chcesz dodać np ze strony Poipoint.pl, są przygotowane pod nawigację Audi w formacie asv. Potem na myAudi w zakładce cele specjalne  klikasz w moje  cele  specjalne, tworzysz  nazwę punktu i wskazujesz plik na komputerze.  Nastepuje pobranie, konwertowanie i możesz taki pliczek zgrać na kartę sd i do auta. Tam wchodzisz znowu w cele specjalne i wskazujesz z którego nośnika pobrać.

Nie zdążyłem tylko sprawdzić czy te punkty POI tylko wyświetla na mapie, czy też daje jakiś sygnał. 

Dzięki. Możesz w mmi ustawić, że jak zbliżasz sie do okreslonych punktow to ma Ci dac sygnal. Jutro sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pochwal się czy działa jak sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Qsto napisał:

Ok. Pochwal się czy działa jak sprawdzisz.

ok, muszę jeszcze kartę sd ogarnąć jutro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19 marca 2018 o 20:04, Qsto napisał:

Musisz pobrać sobie punkty POI, które chcesz dodać np ze strony Poipoint.pl, są przygotowane pod nawigację Audi w formacie asv. Potem na myAudi w zakładce cele specjalne  klikasz w moje  cele  specjalne, tworzysz  nazwę punktu i wskazujesz plik na komputerze.  Nastepuje pobranie, konwertowanie i możesz taki pliczek zgrać na kartę sd i do auta. Tam wchodzisz znowu w cele specjalne i wskazujesz z którego nośnika pobrać.

Nie zdążyłem tylko sprawdzić czy te punkty POI tylko wyświetla na mapie, czy też daje jakiś sygnał. 

Jest forma csv i i asc. Poza tym tak niejasna jest ta strona. Już dwa razy im przelew robiłem i nadal d*pa - za mało "paliwa" na ich koncie.. Ale zaraz ogarnę. Ściągam ASC mam nadzieję, że będzie hulać.

EDIT: Dla b9 plik ASC będzie odpowiedni. Ciekawostka: nie musiałem przenosić plików na kartę SD. W MyAudi była opcja: "przenieś do mojego Audi" i cele są już dostępne w samochodzie. Jak zejdę i sprawdzę to dam znać jak to działa.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zainstalowałem z karty SD punkty poi baza radarów cała Europa 100m przed punktem pika i wyświetla na  ekranie MMI

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bar72 napisał:

ja zainstalowałem z karty SD punkty poi baza radarów cała Europa 100m przed punktem pika i wyświetla na  ekranie MMI

Będę musiał ogarnąć jak uzyskam pin i połączenie. Czy można to pobrać i wgrać bez połączenia aplikacji i używać normalnie w nawi ?

Czy trzeba z Poipoin.pl pobrać ikony oraz dźwięki?  Te radary to ASC ?

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak można gotowy plik ładujemy na USB i potem do navi ( fajnie bo można ustawić na zegarach o raz na wyświetlaczu MMI lub tu i tu ), vvalery jak odpalisz CAR PLAY to pewnie janosik  w użyciu będzie :)

Edytowane przez bar72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bar72 napisał:

tak można gotowy plik ładujemy na USB i potem do navi ( fajnie bo można ustawić na zegarach o raz na wyświetlaczu MMI lub tu i tu ), vvalery jak odpalisz CAR PLAY to pewnie janosik  w użyciu będzie :)

Teraz radary są na Google maps jak w Janosiku.? Car play mam opanowany.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pliki ASC, bmp i mp3. da radę to wgrać bezpośrednio z karty czy trzeba konwertować przez myAudi ?  Mam takie kategorie wraz z plikiem bmp i pm3:

Fotoradar Czerwone Swiatlo.asc ; Fotoradar Czerwone Światło.bmp; Fotoradar Czerwone Światło.mp3

Fotoradary przenosne.asc; Fotoradary przenosne.bmp ; Fotoradary przenosne.mp3

Fotoradary stacjonarne.asc jak wyżej

Punkty kontroli drogowej.asc jak wyżej

Radiowozy z kamera.asc jak wyżej

można te wszystkie pliki walnąć na kartę i wgrać w samochodzie? Co i jak wiem tylko chodzi o te pliki, czy da radę, czy trzeba je jakoś pogrupować ?

z góry dzięki za info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2019 o 18:52, bar72 napisał:

ja zainstalowałem z karty SD punkty poi baza radarów cała Europa 100m przed punktem pika i wyświetla na  ekranie MMI

Czy można doinstalować tylko baze radarów bez kasowania istniejących POI? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewny na 100% , ale obstawiam ,że się nie uda zapisuje się jeden plik POI , nadpisuje poprzedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bar72 napisał:

nie jestem pewny na 100% , ale obstawiam ,że się nie uda zapisuje się jeden plik POI , nadpisuje poprzedni

To ja się poddaje. Była taka funkcja w myAudi wysyłania radarów i innych do samochodu. Teraz u siebie tego nie widzę. Tak to na zachodzie wygląda:

0F36B81B-FA5C-474C-A966-A80EE4675F36.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może jakiś tutorial. Bo też mi nie idzie, może ktoś by wrzucił swoje punkty POI w odpowiednim formacie? Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Personal POI and SpeedCams updates (found 5 PPOI updates): 2023-02 Worldwide (19.7 MB ↓) 2023-02 Australia (0.3 MB ↓) 2023-02 Europe (12.1 MB ↓) 2023-02 North America (2.3 MB ↓) 2023-02 Russia (7.4 MB ↓) Source: mibspeedcam telegram group. Contribute to speed camera database here. PPOI installation tutorial on YouTube here.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...