Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rns-e


amperek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Koledzy mam problem z moim rns-em,a mianowicie zakupiłem owy sprzęt z kodem przedtem był bns 5.Tam wszystko chodziło, a po zainstalowaniu rnsa wbiciu kodu po skonfigurowaniu wszystko śmiga oprócz przyjęcia płyty z mapami. Po włożeniu płyty wyskakuje czytam płytę,a po chwili komunikat włóż płytę nawigacji.Płyta niby oryginał Audi 2017-2018,soft 750,hw 080.Wrzucam tą z bns.a też oryginał z 2007 rok i to samo.Auto b7.Czy trzeba coś odblokować w kanale 97 ?Tak to wyczytałem tu na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie lasera albo przejście na starszy soft


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gość mi odp.żebym mu tę płytkę odesłał ;a on przyśle nową. Rozbierać nie mogę bo są plomby.Dopowiem jeszcze,że płytę z muzyką odtwarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta od bns nie będzie działała na rns-e , płyta ori by chodziła nawet na mocno zajechanym laserze, masz g....ą kopię płyty i albo zajechany laser albo brudny. Soft nie ma nic wspólnego z odczytem cd /dvd.

 

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wygląda naprawdę na ori nawet na tej małej obwødce ma wytłoczone rns i ta nakleika wypisz wymaluj ori .Ale przecież ta navi z tym softem 750 powinna czytać tą z bns,ja jestem laikiem w tym.To dlaczego gość powiedział,że da drugą-to z czym ona będzie? Zgłupiałem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czemu czyta jakąś tam muzykę ?
BNS to nie RNS-E więc i mapy inne. Tak jak Ci Tom A4 napisał masz laser do czyszczenia. Muzykę i oryginalne (tłoczone) mapy RNS-E odczyta praktycznie zawsze, problem się tworzy przy brudnym (starym) laserze i nagrywanych mapach.

Wysłane z mojego Galaxy S9+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co ci te plomby ? Rozkręcaj te kilka śrubek, wyczyść laser i bedzie działało. A płyty z BNS nie beda chodzić na rnse. Temat znany, nie ma co tu wiecej debatować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ja to rozumiem i nie neguje tego,tylko dziwi mnie to -skoro facet, od którego nabyłem navi wraz z płytą chce, abym mu odesłał ją, i dadrugą to dlaczego nie chce navi skoro j est fachowcem  (plomby i nie chce zrąbać sobie opini)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to logiczne - muzyka działa, założę sie ze org mapy nawet z 2007 roku ale rnse by działały, klon nie działa wiec - albo klon zle nagrany ( prędkość nagrywania musi byc bardzo mała) , błąd przy nagrywaniu, albo laser brudny po ponad 10 latach czytania. Klony maja tez inna grubość płyty niż oryginały, nawet te z nadrukami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za zainteresowanie i fachowe i rzeczowe  odpowiedzi. Dzwonie do gostka zobaczymy co on na to -w końcu wziął nie małą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 śrubki odkręć patyczki do uszu i spirytus - kilka delikatnych ruchów zobaczysz jaki patyczek bedzie czarny od kurzu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i nie problem tylko co będzie jak się okaże, że laser do wy...nią? .A tak mam te plomby to mam jakiś atut w ręce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj kolesia czy wyraża zgodę na zerwanie plomb. Jak nie wyraża to mu  odeślij RNS-E do czyszczenia lasera.

Swoją drogą to nie kupiłbym już zwykłej RNS-E tylko wersję LED. Działa o niebo lepiej i nie ma już problemów z optyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta  prawda-ale jest jedno ale, ,kupił by wieś a pieniądze gdzieś. To jest mniej więcej tysi różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje Ci nic innego, jak wyczyścić laser:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jest tylko brudny,a nie z. ..ny.Krumak dziękuję za film. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne gość źle nagrał ci płytkę co do oryginałów to są tłoczone nie nagrywane. Zrobienie nadruku na płycie to nie problem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz się zabierał do czyszczenia to tylko izopropanol lub coś do czyszczenia optyki żaden spirytus czy perfum bo zmatowieje oko lasera i już nic nie odczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...