Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dystanse


jaro1370

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy przy napedzie quattro moge na tyl dac dystans np 8mm a na przod 5mm ? Czy musi byc to samo na obu osiach. Wydaje mi sie ze kola w ori b7 sa z tylu bardziej schowane ni przodu. Jakiej firmy dystanse z srobami polecacie ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 i w b6 i w b7 masz koła z tyłu bardziej schowane niż z przodu i nie ważne jaki napęd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to zauwazylem chyba nie zrozumiales do konca pytania, chodzi oto czy w quattro moge zalozyc na tyl grubszy dystans niz na przod. Wiadomo w osce nie robi to roznicy bo tylna os nie jest napedzana. Wszyscy pisza ze w quattro felgi i opony maja byc takie same na obydwu osiach, datego pytam czy cos sie stanie jak dam wiekszy dystans na tyl. A i jeszcze jedno mam felgi 8.5/19/235 profil 40 opona 1be + pro kit. Jaki dystans tam dac na przod i tyl zeby nic nie tarlo ? Te 8mm bez pierscienia centrujacego na tyl i 5mm na przod beda ok? Felgi maja et48. Ile musi wystawac tej piasty przy monatazu dystansu bez pierscienia centrujacego ?

Edytowane przez jaro1370
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumiałem twoje pytanie,tylko napisałeś że "wydaje mi się " więc potwierdziłem że tak jest , dystans może być inny ,średnica koła ma być taka sama,co do firmy np Dystom.pl

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak najbardziej słuszne. 

Napęd quattro (torsen) to wytrzymały mech. napęd działający na różnicę momentu - jak dołożysz dystanse to nic nie zepsujesz. 

Dystans powinieneś sam sprawdzić jaki będzie ci potrzebny przez przyłożenie prostej do felgi i zmierzenie dystansu od rantu błotnika (nie zapomnij zostawić miejsca na pracującą oponę, żeby na zakrętach nie tarło). Zerknij na linka poniżej:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzieki koledzy, na stronie eibach znalazlem tez fajny filmik jak dobrac dystanse polecam obejrzec zaonteresowanym wszystko wyjasnia. A czy do dystansu 8mm nie trzeba pierscienia centrujacego czy jeszcze wystartczy to z piasty ? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 7mm i już brakowało piasty ,tyle że mam felgi rs6 c5 gdzie osadzenie  jest frezowane pod kątem,a z kołnierzem najmniejszy dystans to 10mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...