Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik zapiecia pasów


Kamsz82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje auto a4 b7 1.9 tdi 2006 r. Gdy pas kierowcy jest nie zapiety pojawia sie piszczenie informujace o zapieciu pasa i na desce jest czerwona kontrolka ze nie zapiety pas. Na miejscu pasazera tego nie ma. Czyli jak siedzi pasażer  i ma nie zapiety pas to nie ma ani kontrolki ze pas nie zapiety ani nie ma piszczenia. Dodam ze elektryka fotela pasażera czyli podgrzewanie i regulacja ledzwi dziala. W czym jest problem? Tak chyba nie powinno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja nr 6 pozostałe ustawienia-wychodzi na to że zgodnie z normą B7 ma brzęczek fotela kierowcy

 

Audi A4 B7: Deaktywacja akustycznego przypomnienia zapięcia pasów

 

Ta prosta modyfikacja pozwala na wyłączenie akustycznego przypomnienia o niezapiętych pasach pasażera i/lub kierowcy. Szczególnie przydatne, jeżeli na fotelu pasażera wozimy coś na tyle ciężkiego, aby uruchomił się sygnał dźwiękowy. 1. Potrzebne narzędzia

Interface VAG-COM lub VCDS wraz z oprogramowaniem lub podobne.

2. Ostrzeżenie! Oglądanie obrazu z monitora przez kierowcę powoduje znaczne podniesienie prawdopodobieństwa wypadku, a w niektórych krajach jest nielegalne!Wykonujesz tą modyfikacje na własne ryzyko! Mr-Fix! nie ponosi żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia samochodu i jego elementów. 3. Czy aktualizacja jest możliwa? Brak przeciwwskazań 4. Przygotowanie Aby podpiąć interface należy zlokalizować złącze diagnostyczne. Znajduje się ono pod kolumną kierownicy, zaraz nad pedałami. Zapłon należy włączyć dopiero po podpięciu interfaca’u. 5. Procedura

Wchodzimy w [17 – Instrument Cluster]

Czytamy wartość. Powinna to być liczba składająca się z 5 cyfr. Ostatnia z nich powinna mieć wartość 1.

Zapisujemy sobie na boku całą pięciocyfrową liczbę i skupiamy się nad czwartą w kolejności, gdyż ona jest odpowiedzialna za ustawienia regionalne pasów bezpieczeństwa.

Aby wyłączyć przypomnienie dla foteli pasażera oraz kierowcy, zmieniamy czwartą cyfrę na 0. Otrzymujemy w ten sposób ciąg znaków XXX01

6. Pozostałe ustawienia

1 – ostrzeżenie zgodne z NCAP (tylko fotel kierowcy)

2 – ostrzeżenie zgodne ze starym prawem USA i Kanady (tylko fotel kierowcy)

3 – ostrzeżenie zgodne z nowym prawem USA i Kanady (tylko fotel kierowcy)

4 – ostrzeżenie zgodne z NCAP (oba fotele)

5 – ostrzeżenie zgodne ze starym prawem USA i Kanady (oba fotele)

6 – ostrzeżenie zgodne z nowym prawem USA i Kanady (oba fotele)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma 5 tylko 8 cyfr i sa to cyfry 00006011. Jak mam to zmienic zeby bylo sygnalizowane niezapiecie dwóch pasów i pasazera i kierowcy? I czy to na pewnomnie o to chodzi bo pisales ze powinno byc 5 cyfr a u mnie jest 8. To mnie niepokoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój kod ma być 00006014 ostrzeżenie włączone dla kierowcy i pasażera .Wszystko jest u ciebie dobrze ,niepotrzebnie dodajesz początkowe zera i dlatego wychodzi ci 8 kod maksymalnie składa się z 5 cyfr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salomon ty zmieniles mi piąta cyfre. A sitar napisal mi ze czwarta cyfra jest odpowiedzialna za pasy.☺ tak dopytuje poniewaz nie chce nic podkręcić bo nie mam w tym doswiadczenia☺ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem tego ale wydaje mis się że powinno się zmienić  00006041-jak nie pójdzie to spróbujesz inaczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma byc 00006041 czy 00006014? Bo tak jak mowilem nie mam w tym doswiadczenia  to moje pierwsze kroki z vagiem i szczerze to mówiąc nie chcialbym eksperymentowac zeby czegos nie popie...??? takze  prosilbym o sprecyzowanie który kod bedzie poprawny?? z gory wam dziękuję☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze ktoś się wypowie-ja bym zrobił 6041. Jakby nie chodziło to możesz wprowadzić stare:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b7 w prawym fotelu nie ma fabrycznie czujnika zapięcia pasów i samo kodowanie nic nie da. Trzeba pierwsze dołożyć czujnik zapięcia pasów i czujnik zajęcia fotela i dopiero kodowanie. No chyba że miałeś fabrycznie to wyposażenie i ktoś wyłączył? Ale w standardzie tego nie było.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kdawid wiesz nie wiem czy  mam to na wyposażeniu czy nie auto mam od 2 miesiecy i nie wiem czy ktos to wyłączył czy poprostu u mnie tego nie ma☺☺ hmm kdawid czy moglbys sprecyzować czy faktycznie w b7 nie ma fabrycznie tego czujnika w prawym fotelu??bo najpierw napisałeś ze fabrycznie nie bylo tego w b7 a nastepnie zadales pytanie czy moze jednak miałem fabrycznie i ktos mi to wylaczyl.☺ dlatego troszke zglupialem? i pytam czy w b7 jest ten czujnik czy w ogóle go nie ma?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo nie było tego w wyposażeniu B7 ale ktoś mógł sobie taką opcję dołożyć przy zakupie auta.
Jak chcesz mieć pewność czy to masz to zobacz pod fotel pasażera ile jest kostek elektrycznych i jakie mają kolory. Zobacz czy jest czarna kostka a jak tak to ile jest w niej przewodów.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kamsz82 napisał:

Salomon ty zmieniles mi piąta cyfre. A sitar napisal mi ze czwarta cyfra jest odpowiedzialna za pasy.☺ tak dopytuje poniewaz nie chce nic podkręcić bo nie mam w tym doswiadczenia☺ 

Tak masz rację ja się pomyliłem za szybko napisałem to ma być 00006041

Edytowane przez salamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kamsz82 napisał:

Salomon ty zmieniles mi piąta cyfre. A sitar napisal mi ze czwarta cyfra jest odpowiedzialna za pasy.☺ tak dopytuje poniewaz nie chce nic podkręcić bo nie mam w tym doswiadczenia☺ 

Tak masz rację ja się pomyliłem za szybko napisałem to ma być 00006041

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kdawid mam 3 kostki zielona czerwona i żółta
Więc nie masz czujnika zapięcia pasa w tym fotelu i żadne kodowanie nic nie da.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kdawid dzieki za sprecyzowanie wszystkiego☺ wiec nie mam co grzebac skoro tego nie mam? chociaż dziwi mnie że audi nie ma takirgo czujnika? pożałowali widocznie przy produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kdawid dzieki za sprecyzowanie wszystkiego[emoji5] wiec nie mam co grzebac skoro tego nie mam[emoji16] chociaż dziwi mnie że audi nie ma takirgo czujnika[emoji16] pożałowali widocznie przy produkcji[emoji16]
Nie tylko tego pożałowali. Szyby z tyłu na korbki to dopiero był pomysł w aucie tej klasy :)

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to z szybami na korbke to jest w ogole jakas paranoja nie do pomyslenia??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...