Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Drgania w przedziale 1800-2000 obrotów


adam_drywa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w opisie mam drgania calego auta mniej wiecej w tym przedziale obrotowym, powyzej nic kompletnie, ponizej delkatne sa ale nie tak odczuwalne. Auto zaczyna strasznie rezonowac i tak jakby zwolni przyspieszanie jak przejdzie przedIal do okolo 2 tys obrotow to ustaje, auto jest po programie, zdaza sie to na 3,4,5*biegu. Na 1,2 nie i wlasnie na niskich obrotow gdy auto ma ciezej, wiem ze taki temat juz byl ale tam nikt konkretow nie podal, Czy jest tu ktos kto z tym problemem sie uporal? Z gory dzieki Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawdzałeś korekcje pompek? Najprawdopodobniej problemem może być któryś padający pompowtrysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem pompki w normie, autko nie kopci na logach wszystko w przedziale. 0,.. Korekty. Czy to moze byc wina mapy? Ktos moze przerobil temat?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem logi dokladnie na pjerwszym cylindrze -0,54 2.-0,56 3.0 4. +1.0 i na kazdym wiadomo minimalne wahania. Czy 4 pompowtrysk przez to ze delikatnie odstaje od reszty moze powodowac te wibracje? Czasy wtrysku w normie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten problem możesz mieć też spowodowany przegubami wew albo z luzami na flanszy od skrzyni do których się przykreca przegluby. I napewno to nie jest spowodowane wtryskami tylko jak już to z tymi które wyżej napisałem ;) ja mam taki problem i wiem że już mi skrzynia pada bo mam duży luz na flanszach od skrzyni i to jest u mnie winowajca tych wibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja faktycznie w skrzyni mam synchronizator juz dobity bo 2 na zimnym wchodzi ze zgrzytem, ale luzu na flanszach nie ma, przeguby wymienione, pozatum wczesniej to bylo tylko na 5 biegu, teraz pojawia sie rowniez na 3,4. Chcialbym zeby ktos sie wypowiedzial kto juz to naprawil bo nie chcialbym wydawac tysiecy a okaze sie ze bez sensu :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam jak rozwiazesz ten problem daj znac w temacie, 

mecze sie z tym samym problemem od 2 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos napisal ze jest to wada mechanizmu roznicowego ze te skrzynie czasem tak mialy nie wiem ile w tym prawdy. Bede regenerowal skrzynie za jakis czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem wieksze kola problem prawie znikl krotko mowic u mnie to wina dwumasy nie jest w stanie przeniesc 400 nm na kola bo juz swoje przezyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec u mnie tez bedzie to dwumas niestety, nic jezdze juz z tym dwa lata, wiec trzeba sie przyzwyczaic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...