Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wtopa benzyna nalana do diesla


Pampam

Rekomendowane odpowiedzi

hej straszna pomyłka 7l benzyny vervy zatankowane do diesla 2.0 . Po tej pomysłce do fulla dlane ON verva jakie konsekwencje mogą być ? Ktoś kiedyś miał taka sytuację ?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien to przepalić, ja bym dolał pół litra mixolu jeżeli nie masz DPF-a, natomiast jeżeli bardzo nie daje Ci to spokoju to można spuścić zawartość baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pampam napisał:

hej straszna pomyłka 7l benzyny vervy zatankowane do diesla 2.0 . Po tej pomysłce do fulla dlane ON verva jakie konsekwencje mogą być ? Ktoś kiedyś miał taka sytuację ?! 

Kolega miał taką sytuację w Touranie 2.0TDI. Wlał kilka litrów benzyny i resztę do fula ON.

Nic się nie stało,korekcje wręcz się poprawiły tak jakby przeczyściło pompki.Auto jeździ do dziś na tych samych PD i jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siadlo 50 l pb zamiast on. Przynajmniej ulkad paliwowy mi przeczysciło :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hager84 napisał:

U mnie siadlo 50 l pb zamiast on. Przynajmniej ulkad paliwowy mi przeczysciło :banan:

Hehehe,ładnie.Zgasł i nie chciał odpalic,czy zorientowałeś się w porę?

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgasł po ok 3 kilometrach. I tak jadac sie dziwilem co tak turbo slychac jakos dziwnie idzie. Jak zgasl zakrecilem ze 2 moze 3 razy o zatrybilem oc sie stalo. Wiec hol do domu spuszczanie ok 70 l mieszanki pb z on z kopa filtr paliwa nowy. No i juz po zrobionych ponad 100kkm nic sie nie wydarzyło. Teraz to sie smieje ale wtedy do smiechu to tylko mojej zonie było :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...