Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bagnet oleju - w którym przedziale olej?


rogigor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szybkie pytanie, w którym zakresie trzymać poziom oleju? Ja trzymam na poziomie "ostatnia kreska" i do tego stanu zawsze dolewam jak spadnie do minimum (kontrolka oleju nigdy mi się jeszcze nie włączyła). Tak jest ok czy dolewać do poziomu "max" ? Może głupie pytanie ale ten bagnet jest nieintuicyjny :D 

 

Bagnet Oleju.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym bagnetem jest rzeźnia:kwasny:.Sam mam ASN od niedawna i się na nim uczę jak młody.Kilka razy sprawdzam.Myślę,że coś mam, z oczami już:(Najlepiej trzymać poziom w tym przedziale tych kresek właśnie.Gdzieś widziałem takie samo zdjęcie jak dałeś i tam właśnie jest zaznaczony przedział tych kresek z dopiską"tak trzymać":wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że komunikat na FIS, że jest mało oleju w misce, pojawia się dopiero wtedy, gdy bagnet jest totalnie suchy. Wtedy można w ciemno wlać 0,7l oleju i to będzie dopiero coś powyżej minimum :hi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.4 bdv jest bardzo podobny i tym samym nieczytelny bagnet. Jak sprawdzam na ciepłym to przy drugim podejściu wycieram go do matowego i po włożeniu obracam go o 360 stopni nim wyciągnę,bo inaczej to z jednej strony pokazuje minimum a z drugiej max... masakra.

Najlepiej kompem poziom sprawdzać jest-56mm pełny stan ,a 45mm to prawie suchy bagnet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...