Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak info o nie zapiętych pasach


Damianq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Gdy kupiłem auto zauważyłem ze gdy nie zapne pasów bezpieczeństwa swieci się kontrolka o nie zapiętych pasach ale brak sygnału dzwiekowego. Ostatnio nawet przestała pojawiać sie kontrolka. W czym tkwi problem? Czujniki mam bo z klamry gdzie wpina się pas wychodzi kabel. Głośniczek w liczniku tez jest Ok ponieważ mam sygnał dźwiękowy w przypadku komunikatów na FIS np. rezerwie czy ubytku płynu do spryskiwaczy. Pod VCDS żadnych błędów nie ma. Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod kompa i w sekcji airbag wejdź w bloki pomiarowe i znajdź blok który wyświetla zapięcie pasów. Jak dla mnie to padł czujnik który wykrywa wpięcie klamry.

U siostry w b7 padł w ten sposób iż nie wykrywał zapięcia pasów mimo iż były zapięte i piszczał w czasie jazdy. Zmieniłem kodowanie w liczniku by nie pokazywało informacji o pasach na liczniku by pozbyć się problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie nie ma żadnej reakcji czy to u kierowcy czy to u pasażera wiec to raczej nie czujnik. Jutro zrobię test wskazówek to sprawdzę czy czasem nie padła żarówka w liczniku. Sprawdzę kodowanie bo może ktoś przede mną wyłączył sygnał dźwiękowy. 

Edytowane przez Damianq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze czujnik padł w taki sposób ze wskazuje ciągle na zapięcie pasa. A u pasażera wcześniej wskazywało brak zapięcia pasa?bo tam może nie być w ogóle czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obu zapiec wychodzi kabel wiec zakładam ze tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :decayed: Rozwiązałem mój problem. Zrobiłem test licznika i wszystko chodzi wiec sprawdziłem kodowanie i wyszło ze mam chyba zaniki pamięci :kox: Tak jak pisałem wydawało mi się ze jak kupiłem auto to kontrolka od pasów się świeciła a potem przestała świecić. Pytałem aż o to żonę i ona twierdzi ze ona się od początku nie swiecila co potwierdziłem sprawdzając kodowanie ponieważ było ustawione na „No seatbelts warning” zmieniłem kodowanie na „Europa seatbelts warning including passenger” - czy jakoś tak :D i teraz wszystko śmiga prawidłowo :banan: Obstawiam ze albo tak wyjechało z fabryki albo poprzedni właściciel grzebał w kodowaniu i wyłączył całkowicie ten komunikat. 

 

Temat do zamknięcia :)

Edytowane przez Damianq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...