Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Irytujące dławienie


no_idea

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

otóż od pewnego czasu silnik będąc zimny potrafi się przydławić gdy dodaję gazu. Ów problem występuje zarówno na benzynie, jak i na gazie. Najbardziej odczuwalne jest to gdy zmieniam bieg z 1 ok. 3tys obr/min na 2 i auto robi tzw. kangura. Zauważyłem też (już przy rozgrzanym silniku) na postoju gdy dodaję gazu, następnie zdejmuję nogę gdy igła wskazuje ok 900 obr. i znów naciskam pedał to też delikatnie przygasa. Czasami podczas gwałtownego przyspieszenia na ułamek sekundy traci część momentu obrotowego. Co może stanowić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że przepustnica wyczyszczona, świece wprawdzie już trochę służą, lecz je również przeczyściłem. Uszczelniacze zaworów założyłem nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo tylko na zimnym silniku po dodaniu gazu najpierw go przydlawia , a dopiero później rosną obroty . Na ciepłym u mnie w miarę  jest ok tyle że powyżej 3 tys obrotów czasem dostaje zamulenia ale też zapewne przez przeplywke.  Sprawdziłem to ostatnio i wyszło że przeplywomierz zaczyna szwankowac bo po odłączeniu go problem ustępuje jak ręka odjal. Odlacz przeplywomierz i się przejedz. 

Edytowane przez nike166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem świece na nowe, irydowe. Komfort jazdy uległ znacznej poprawie, bo zmiana przełożenia zachodzi teraz dużo płynniej. Zauważyłem też, że podczas naciśnięcia przepustnicy ręką słychać "kichnięcie", pewnie ma lewe powietrze. Z tego co wyczytałem, objawy się zgadzają. Uszczelki teraz nie dostanę, to dam znać jak wyszło pewnie dopiero w maju jak znowu zjadę do domu ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...