Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tiptronic dziwny problem tylko na zimnym


kajmanovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chłopaki proszę o pomoc! Od 2 miesięcy mam następujący problem, że po uruchomieniu zimnego silnika i skrzyni do temperatury oleju w asb=60*C  skrzynia dziwnie zmienia biegi tzn. zbyt szybko wrzuca kolejny bieg i zalacza lockup, czasem przy okolo 50kmh mam juz 4 bieg na zimnym, kolejna sprawa to drgania w okolocy 2tys obotow, najbardziej odczuwalne na 2 i 3 biegu; wszystko ustaje po przekroczeniu 60*C biegi zmienia plynnie na zimnym  i na cieplym; do temperatury 60 w vagu pokazuje mi 3 stany konwertera: closed(chyba), open oraz revving a po nagrzaniu do conajmniej 60 jest TC open; olej byl wymieniany wraz z filtrem 500km temu i nie pomoglo; skrzynia miala remont 20 000km wczesniej(konwerter pompa tarczki olej filtr) dodatkowo zrobilem adaptacje przepustnicy i kickdown

 

Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś błędy w ECU silnika i skrzyni?
Na sam początek micha w dół i sprawdzenie sterownika hydraulicznego.
Stan oleju ustalany przy 35-40stopniach na odpalonym silniku?

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w skrzyni mialem cos takiego jak "Torque Converter Clutch: Stuck OFF / No Power being transferred" i mialem ten blad od daaaawna ale  wszystko bylo okej

olej wymienial koles co zajmuje sie asb, podejrzewam ze wie co robi :)

wyglada to tak jakby zalaczal lock up a potem nagle go odpinal i tak kilka razy zanim sie podgrzeje

ewentualnie co moge jeszcze w vcds sprawdzic? jest gdzies kanal dla lock up oraz dla sprawdzenia sekwencji przelaczania zaworow?

Edytowane przez kajmanovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apdejt :D zauwazylem zuzyty przegub zewnetrzny z prawej strony z przodu, czy to moze powodowac az takie anomalie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...