Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Urwanie śruby trzymającej wtryskiwacz.


Tomasz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas dłuższej i szybkiej jazdy autostradą w momencie wyprzedzania pękla śruba trzymajaca wtryskiwacze. Góra wtryskiwacza została uszkodzona od uderzenia w maskę oraz pękła nakrętka na dole wtrysku. Czy komuś coś takiego się przytrafiło? Jaka mogła być przyczyna pęknięcia tej śruby. O ile mi wiadomo żadnej wczesniej naprawy wtryskiwaczy nie było.

Edytowane przez Tomasz55555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakim przebiegu Cię to spotkało?

Jestem właśnie w trakcie naprawy prawie identycznej awarii w jednym ze swoich aut.
Przebieg ok. 233 tyś km, sytuacja praktycznie rzecz biorąc analogiczna do Twojej choć u mnie nie od razu wyrwało wtryski.
Pęknięcie śruby spowodowało z pewnością jej wcześniejsze poluzowanie na skutek np. wibracji.

Jak poradziłeś sobie z wykręceniem pozostałości śruby podpory wtrysków z głowicy?

Wtryskiwacz jak się domyślam wymieniłeś na nowy?
U mnie pęknięta jest tylko jego dolna nakrętka i zastanawiałem się nad możliwością jej zdobycia oraz przełożenia.

Edytowane przez Telefonicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie rok temu miałem taką sytuację, przebieg około 250 000 ... Uszkodzeniu uległ tylko przewód łączący wtryski (plastikowa złączka do której są podłączone wężyki) ... Urwaną śrubę mechanik wykręcił tzw "lewym wiertłem" ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek miałem taką samą sytuacje jak Wy.

Na liczniku przejechane 260 000 i awaria!

0DeqZ08.jpg

Samochód zaciągnięty na lawecie do warsztatu, w poniedziałek oględziny. Wstępnie wiadomo że urwała się śruba trzymająca te dwa wtryski. Proszę oby lewy gwint poradził sobie z tą sytuacją...

Pytanie do Was, co profilaktycznie przydało by się sprawdzić przed naprawą bądź po naprawie? Czy VCDS jestem w stanie sprawdzić stan wtrysków? Jeśli tak to gdzie znajdę jakiś poradnik, opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...