Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka myjka cisnieniowa?


mates08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o przeniesienie do innego działu jeżeli ten post tutaj nie pasuje. Noszę się z zamiarem kupienia myjki cisnieniowej . I tak. Mam możliwość wzięcia myjki w orlenie na punkty i muszę dopłacić jeszcze 500 zł . Jest to myjka karcher k5 compact. Druga opcja to kupno myjki nilfisk c120 w granicach 450 zł lub nilfisk c125 która ma zwijak na przewód lecz kosztuje ok 500-600 zł. 

Nilfiski mają aluminiowe pompy a karcher k5 ? Jedni mówią że plastik inni że już jakieś tam aluminium. Myjke potrzebuje do mycia auta czasami jakiś dywan kostka . Co wybrać? Nie chciałbym też żeby to padło po 2 latach. 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6935598601

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-nilfisk-c-120-7-6-aluminiowa-i6801386424.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=NTEzYTY5MGItZjBiZi00ZjRmLTlhNjktMmM5Y2QzMmY2MWFiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=adb8871a-0cdc-4885-a3c5-e8a4eed74006

https://myjki.com/8-myjki-domowe/1904-k-5-compact-145bar-500lh-myjka-karcher-7w1-4039784825260.html?gclid=Cj0KCQjwkd3VBRDzARIsAAdGzMC0CEbMaeHrESUmgqyF4iE110MOPd5n9zSMp7muaqXcVeM78c4SIIYaAilwEALw_wcB

Edytowane przez mates08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania, też rozważam Nilfisk c125 albo Lavor Ninja :

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-ninja-2018-lavor-210-ewbar-i7241686517.html

Budżet max 600zł , wąż ciśnieniowy nie krótszy niż 6m

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat, jeśli chodzi o Kercher to tylko z lini profesjonalnej, każde budżetowe myjki są na plastikowych pompach, największe dziadostwo to linka K2. U mnie nie wytrzymały roku, rozczelnilo pompę. Do tego drogie akcesoria. Nad tym K5 można było by się zastanowić, ale osobiście polecam Black Decker PW1700SPL, używany średnio raz w tygodniu żyje u mnie już 4 lata i nie narzekam, w zestawie była lanca rotacyjna, plaskostrumieniowa z regulacja strumienia, szczotka obrotowa, szczotka do mycia kostki i pianownica, wąż cisnieniowy ma 5,5m, ciśnienie max 130bar, robocze ok 100, jak dobrze pamietam dałem wtedy za niego ok 400zl w Castoramie. Polecam bo myjka warta uwagi, sąsiad zakupił niedługo po mnie i też jak na razie bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher k5 ma pompę aluminiowa. U mnie używana 1-2 razy w tygodniu przez 3 lata. Ogólnie jestem zadowolony  z zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą myjkę,  którą podałem wyżej. Obudowa tani plastik,  tak samo cały osprzęt ale ciśnienie jest dobre i fajnie myje nawet elewację budynku. Jak wytrzyma 2 lata to myślę, że te 400 zł to nie majątek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka Decera ma się nijak do K5  która jak kolega wyżej napisał ma pompę alu więc jeśli masz możliwość to weż K5 ,fakt akcesoria do karchera są drogie ale do mycia auta nic więcej nie potrzeba niż to co jest w zestawie ,nie polecam kupna pianownicy karchera lepiej dopłacić i kupić pianownicę firmy PA  .Akurat sprzedaję myjki w markecie i jakąś wiedzę posiadam na ten temat .Myjki Nilfiska są ok produkowane są przez firmę Alto która to ma spore doświadczenie w produkcji myjni samochodowych dla statoil .pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam karcher k5.55 pompa alu użutkuje już nie pamitam ale bedzie z 8 lat jak nie wiecej i do tej pory wymianiałem tylko lance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Karcher K5 Compact. Uważam, że nie jest warta tych pieniędzy. Ja kupiłem jak ktoś odsprzedawał nową wzięta za punkty z karty "witaj, żegnaj, spier..." za ok 700 i to był maks. wg mnie ile jest warta - do 800zł.  Wcześniej używałem Nilfisk C120 i czuć różnicę na korzyść K5. Pewnie za jakieś 2-3 lata sprzedam K5 i wreszcie kupię cos fajnego. Do mycia auta, kostki, murków betonowych jest wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja od siebie dorzucę iż Lavor Ninja generalnie super, aczkolwiek przedłużkę pistoletu ciśnienie rozsadziło jak trzymałem przez dłuższa chwilę na pełnej mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kinker napisał:

Do mycia auta, kostki, murków betonowych jest wystarczająca.

to doczego wiecej ma Ci służyć ta myjka? nienwiem ludzie ale chyba co nie którzy to chcieliby rzeźbić w skałach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tobias - profesjonalnej myjki używa się do mycia dużych powierzchni, gdzie K5 padła by pierwszego dnia. Mycia maszyn rolniczych i ciężarówek oraz "ściąganie" farby z blach. Przy takich zleceniach też wykorzystuje się myjkę ciśnieniową, a moja wypowiedź dotyczyła tylko użytku przydomowego. Niepotrzebnie się nakręcasz z tym rzeźbieniem.  K5 ma swoje ograniczenia, a ja określiłem jej limit wg. mnie. Taki typowy niedzielny spłukiwacz auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepszym rozwiązaniem i bardziej skutecznym jest  parownice przemysłowe? Ktoś z takiego urządzenia korzysta i może podzielić się opinią? Na pewno para jest dużo lepszym rozwiązaniem w czyszczeniu niż sama woda pod ciśnieniem, no chyba, że się mylę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to skontaktować się z przedstawicielem firmy, która jest dystrybutorem takiego sprzętu i poprosić o doradztwo. Na https://multi-matic.pl/k/urzadzenia-czyszczace/parownice/parownice-profesjonalne/  są dostępne parownice profesjonalne i dane do doradcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś szukasz z Kerchera to tak jak piszą koledzy poniżej K5 nie ma co szukać. To dobry stosunek ceny do jakości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...