Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap z AHH na AJM


Bałtek

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy fanatycy przewspaniałego samochodu a4 b5 :D Mam do znawców swapowania kilka pytan ;) Kupilem a4 b5 1.9 AHH 90km (to nie jedzie) i szykuje sie jej wymiana rozrzadu i ogolny przeglad silnika, a stoi na podworku moja druga audi po dachowaniu   z silnikiem AJM w bardzo dobrej kondycji z prawie nowym rozrządem.

I teraz lawina pytan :P 

-Skrzynie i sprzęgło pozostaje z AHH czy trzeba przekladac z AJM?

- Czy jak włożę licznik ze stacyjka i sterownikiem z AJM'a to będę musial cos jeszcze grzebać z kodowaniem? 

-Jakieś kostki trzeba przerabiac? (AHH i AJM z tego samego roku)

-Przeguby itp pozostają te same? 

-Intercooler ten sam?

-Sprężarka klimatyzacji moze zostac z AHH? (Moja z AJM -do wymiany łożysko) 

Jeśli o czymś zapomniałem, proszę opodpowiedzi, co trzeba jeszcze wymienić :)

Pozdrawiam! 

PS. Czy może lepiej modyfikować AHH? Ale tego silnika to prawie nie znam, dopiero 200km nim zrobiłem i nie podoba mi się jego charakterystyka. A jeździłem już zchipowanym 90 konnym silnikiem na ponad 100 i wielkiego wrażenia na mnie nie zrobił:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy fanatycy przewspaniałego samochodu a4 b5 [emoji3] Mam do znawców swapowania kilka pytan [emoji6] Kupilem a4 b5 1.9 AHH 90km (to nie jedzie) i szykuje sie jej wymiana rozrzadu i ogolny przeglad silnika, a stoi na podworku moja druga audi po dachowaniu   z silnikiem AJM w bardzo dobrej kondycji z prawie nowym rozrządem.
I teraz lawina pytan [emoji14] 
-Skrzynie i sprzęgło pozostaje z AHH czy trzeba przekladac z AJM?
- Czy jak włożę licznik ze stacyjka i sterownikiem z AJM'a to będę musial cos jeszcze grzebać z kodowaniem? 
-Jakieś kostki trzeba przerabiac? (AHH i AJM z tego samego roku)
-Przeguby itp pozostają te same? 
-Intercooler ten sam?
-Sprężarka klimatyzacji moze zostac z AHH? (Moja z AJM -do wymiany łożysko) 
Jeśli o czymś zapomniałem, proszę opodpowiedzi, co trzeba jeszcze wymienić [emoji4]
Pozdrawiam! 
PS. Czy może lepiej modyfikować AHH? Ale tego silnika to prawie nie znam, dopiero 200km nim zrobiłem i nie podoba mi się jego charakterystyka. A jeździłem już zchipowanym 90 konnym silnikiem na ponad 100 i wielkiego wrażenia na mnie nie zrobił[emoji4]
 
w ahh masz pompe 11 więc niedużym nakładem (zmiana wtryskow na 216 chociażby da już efekty spore a jeśli dorzucisz turbo z awx to peknie 170km lajtowo niewiem czy jest sens dłubac swapy ogólnie jak przelorzysz komplet z wiązka to podejdzie dwumas i sprzęgło zostaje

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sebidi napisał:

w ahh masz pompe 11 więc niedużym nakładem (zmiana wtryskow na 216 chociażby da już efekty spore a jeśli dorzucisz turbo z awx to peknie 170km lajtowo niewiem czy jest sens dłubac swapy ogólnie jak przelorzysz komplet z wiązka to podejdzie dwumas i sprzęgło zostaje

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

No dobra, a zestaw wtryski AFN i turbo AJM ile mi dadzą bezpiecznej mocy po chipie? 

I jak sprawa wygląda ze sprzęgłem? Wytrzyma spokojnie?

PS. Dodam, że mam AJM na dawce, nowe sprzęgło, dobre turbo itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładaj ajm. Sprzęgło w nim jest takie jak w awx i lepiej je zostawić o ile to manual. Skrzynia zostaje wtedy. Wiązka powinna pasować, ic też. Ogólnie przyjemna robota jak masz całego dawce

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...