Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Volkswagen Golf 4 1.6 porada


wojtek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zwracam się z prośbą do doświadczonych vagowców/mechaników/kierowców o poradę. Posiadam Golfa 4 z silnikiem 1.6 AKL i mam dylemat, a mianowicie silnik bierze około 1 L oleju na 600/800/1000 km zależy to od mojej jazdy. Wiem że te silniki biorą olej i wiem, że remont którego koszty wynoszą +-1500zł by pomógł, ale mam pytanie co by zrobili bardziej doświadczeni ode mnie. Sama buda nie jest idealna, jedna urwana klamka, w aucie wala się sierść i przykry zapach mimo prania, czyszczenia, mokra podłoga po deszczach (wiem że podszybie lub coś innego), + samo wyposażenie słabe, jedynie szyby elektryczne a tak to nie ma kompa itd., z zewnątrz nie jest tak źle jak i pod spodem, jednak jest kilka zaprawek malutkich, purchli małych na nadkolach, dachu, ale generalnie to "zdrowy" lakier jak na ten wiek auta. 1999 rocznik, na liczniku 240 tyś. Dodatkowo z rzeczy do robienia to nie działa jeden spryskiwacz oraz pompa abs jest do wymiany, jedynym plusem Golfa według mnie jest zawieszenie, w którym nic nie stuka. Jeszcze dodam odnośnie silnika, że oprócz brania oleju, to strasznie wyje na 3/4/5 biegu, ogólnie na większych obrotach, jakby coś miało za chwilę jebn*ć  Gdy dodam te wszystkie rzeczy te mniejsze i większe to zastanawiam się czy opłaca się reanimować i dawać Golfowi 2 życie (ładując około 3k), czy sprzedać go i szukać lepszy egzemplarz? 

Proszę o poradę   

ps: tłumik też do wymiany, + lekko czuć benzyne w kabinie

 

*Pierwsze to należy się przywitać w odpowiednim dziale, a potem szukać pomocy. ->Nowicjusz
Zapraszam również tu ->Regulamin.

PS. Chyba lepszą decyzją byłby gdyby ten temat umieszczony był na typowym forum Golf-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprowadź do kogoś ogarniętego, niech oceni co do zrobienia i za ile. Dodaj do tego te grosze, za które go możesz sprzedać + to co możesz dołożyć na nowe auto z zapasem na "pakiet startowy". Pomyśl co byś za to kupił i sam sobie odpowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...