Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana panelu klimatyzacji


vico

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy można wymienić panel klimatyzacji w A4 B9 zwykły ( 3 pokrętła ) na panel z wyświetlaczem według moich informacji nr części jest ten sam chyba różni się literką na końcu ?

Wtyki wyglądają na takie same, czy oprócz usunięcia ochrony komponentu może coś nie działać ?

Czy po założeniu panelu z wyświetlaczem można bez problemu dołożyć wyświetlacz w tunelu środkowym do sterowania strefy tylnej  ?

35bad0154f9bb469b589e852a28c.jpga771997848d299f4b1c35f82b521.jpg96c505b84c378e0d35540889fec4.jpg




@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


Czesci do zmiany klimy

 

- panel klimatyzacji wraz z obudową

- rozdzielacz powietrza

- czujniki temperatury

- czujnik nasłonecznienia

- czujnik jakości powietrza

- wiązka elektryczna

- montaż

- kodowanie

Zestaw pasuje d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze różnice mogą być większe niż sam panel - jakby nie patrzeć musi być mechanizm dystrybucji powietrza na tył ( klapy sterownik tunel itp.) Wygląda ze nie jesteś pierwszy z takim pomysłem ;)

 https://www.audiworld.com/forums/a4-allroad-b9-platform-discussion-216/upgrade-climate-controller-2915437/

W wątku z audiforum sztuka sie nie udała.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyła by wymiana tylko przedniego panelu bo jest dużo ładniejszy niż ten z pokrętłami i może by to ruszyło ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedę u siebie też zmieniał klimę na tą z wyświetlaczem, nagrzewnica jest też inna. Ale mam już kupiony cały zestaw do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielcie sie info czy sie udało - według wspomnianego forum może to być trudne:

It worked because certain functions are mapped in software at the same logical addresses between the modules when they talk to the car's systems. However, the handshake that occurs (and must be satisfied) is different. I don't think this can be coded because the base A/C hardware doesn't know how to communicate with the digital module as the software is different. It won't respond in the manner the system is expecting, and it will shut it down.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież panel z wyświetlaczem idzie do 3-strefowej klimy, a z pokrętłami do 1-strefowej. Na wyświetlaczu pokazują się 2 temperatury - prawa i lewa. Co miałoby się na nim pokazywać przy 1-strefowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2018 o 21:32, KaMjEd napisał:

Bedę u siebie też zmieniał klimę na tą z wyświetlaczem, nagrzewnica jest też inna. Ale mam już kupiony cały zestaw do zmiany.

A co jeszcze jest potrzebne żeby to wymienić panel , nagrzewnica i jeszcze coś 

czy okablowanie też trzeba zmieniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, vico napisał:

A co jeszcze jest potrzebne żeby to wymienić panel , nagrzewnica i jeszcze coś 

czy okablowanie też trzeba zmieniać ?

Jak zawsze oddaje to do zrobienia w ręce mojego elektronika bo ja się tego nie łapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czy udalo sie wymienic panel i dolozyc nawiew z tylu. Od jakiegos czasu szukam sposobu na upgrade klimatyzacji do 3 strefowej i niestety nie moge znalezc nikogo komu sie udalo.

Pozdrawiam i dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje co to za „cycek” na panelu klimy ? Od czego to jest. 

973C5F2D-7D9E-4C1D-A2EE-E2BB727D7D9C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Obserwuję ten temat od dawna ale widzę ze nikt się nowy nie wypowiedział.

A więc odświeżająco - czy ktoś przebrnął przez temat zmiany klimatyzacji z 1 strefowej na 3 strefową?
 

 

 

UP

Ktoś coś z tym temacie ogarnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2019 o 10:46, urzyk7890 napisał:

czy udało się dokonać upgradu klimatyzacji?

Chyba nikt w Polsce jeszcze sobie z tym nie poradził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat. Trochę od innej strony. Już nie ważne żeby były trzy strefy, albo i nawet dwie. Czy znacie jakiegoś magika, który z dwóch paneli, manualnego i eekektronicznego, złożyłby jeden? Tak żeby zostawić wyświetlanie temperatury itd, a żeby działało to tak jak jednostrefowa. Czyli bebechy z manualnej do elektronicznej, niby komputer powinien widzieć standardowa klime, która jest seryjnie, a wizualnie wygląda jak trzystrefowa, albo przynajmniej dwu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych. Ciężko, a nawet bardzo ciężko jest znaleźć profesjonalna firmę która podjęłaby się wymiany klimy na climatronic. Znalazłem takową firmę, jest to PP Auto Center. Robili to jyz w kilku autach a nawet w nowym q7. Koszt? Według mnie nie duży, jak na taką operacje, bo 4500zł. W cenie jest cały osprzęt oraz robocizna, oddają stary zestaw. Montują oczywiście pełne trzy strefy, z programowaniem itp. Prawdopodobnie się na to zdecyduje :)

Co to montażu samego panelu, to nie na opcji, chyba że z błędami. Musiałby ogarniać zawodowca od elektromechaniki lub kogoś ktoś zajmuje się układami scalonymi, i przerobić panel elektroniczny tak, aby działał jak manualny, co szacuje na jakieś 1000-2000 tys bo nikt za darmo siedział przy tym nie będzie, efektem będzie klimatyzacja jedostrefowa, z panelem trzy strefowej, oczywiście jeżeli to wypali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było nie kupować aut z 1 strefa, przecież widzieliście jak to wygląda, te 4-5 tys które teraz ktoś dołoży mógł dołożyć przy kupnie auta i kupić z klima 3 strefowa, wogole nierozumiem takich akcji, dokładanie s-line, zmiana kiery, klima, fotele itd,  czemu odrazu tych 10-15 tys ktoś niedolozy do lepiej wyposażonego auta, nie trzeba potem się wk***iac i trącić mnóstwo czasu na te przeróbki. 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnego zdania. Przy wyborze auta należy żwrócić uwagę żeby miało wyposażenie, którego dołożenie wiąże się z dużymi kosztami i nakładem pracy. Powinno mieć te podstawy jak np. klimę, napęd quattro,  matrix czy inne. Jakieś pierołki można pominąć i w miarę łatwo i nie dużym kosztem samemu dołożyć, jeżeli się nie ma 2 lewych rąk. Wyjątek tu stanowią osoby mające wiedzę, sprzęt i doświadczenie, którzy są w stanie sami prawie wszystko doposażyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2020 o 17:16, matbruk napisał:

Trzeba było nie kupować aut z 1 strefa, przecież widzieliście jak to wygląda, te 4-5 tys które teraz ktoś dołoży mógł dołożyć przy kupnie auta i kupić z klima 3 strefowa, wogole nierozumiem takich akcji, dokładanie s-line, zmiana kiery, klima, fotele itd,  czemu odrazu tych 10-15 tys ktoś niedolozy do lepiej wyposażonego auta, nie trzeba potem się wk***iac i trącić mnóstwo czasu na te przeróbki. 

Święta racja. Długo szukałem swojego, ale mam wszystko i mam w d... takie operacje. :-) Warto przeczekać i poszukać wersji, która nas zadowoli z lekką dopłatą, tak jak kolega pisze wyżej ....

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4500 to chyba  wiecej niz przy konfiguracji nowego auta. Niby fajnie ze mozna - ale jak tylko dla panelu to imho nie ma sensu. Nawet z tym z pokretlami jest to klima automatyczna wiec nie ma dramatu.

W B8 mialem jedno sterfowa. Tu juz mam trzy (wystarczyla by dwu - bo Zonie zawsze zimno a mnie goraco), jednak po czasie mysle ze moglem te $ wrzucic w cos inneg, a Zona by sie ubierala na cebulke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...