Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana panelu klimatyzacji


vico

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś wie czy z panelu na tył trzeba ściągnąć ochronę komponentu? 

20220525_221541.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Muskel1 napisał:

Nie trzeba, nie ma z tyłu.

Ok. Dzięki bo chcę zacząć od zdjęcia ochrony i założenia panelu w celu testowania jak będę zakładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany samego panelu i tego co wcześniej pisałem to o ile w zimniejszym okresie było OK, to teraz jak jest cieplej klima czuć że nie działa tak jak trzeba więc nie polecam wymiany samego panelu nikomu. Cały układ działa tak jakby bez sprzężenia zwrotnego, w zamkniętej pętli, nie reguluje temperatury kabiny a temperaturę powietrza z nawiewu raczej. Myślę że gdyby dołożyć chociaż same czujniki temp z 3-strefowej to mogło by być OK, ale to tylko moje domysły. Ja póki co olewam temat, ale pewnie do niego kiedyś wrócę jak będę miał więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie czy to są zaślepki pod tymi śrubami? Są dwie przy kolumnie kierownicy.

20220530_203943.jpg

20220530_203940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się. Szyba jest do wycięcia inaczej nie odkręci belki deski rozdzielczej. Może kiedyś wrócę do tematu jak szyba będzie do wymiany. Narazie odpuszczam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, patrzyłeś może w ksiazkach serwisowych jak wygląda demontaż nagrzewnicy? Udało się ściągnąć deskę tylko dalej jest problem?

Jest człowiek w gdzieś w Krakowie / okolicach który robi przekładkę klimy i to w takich pieniądzach że nie wierzę żeby wycinał szybę (ryzyko zbicia + kalibracja kamery to spory koszt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 11:21, wuPiotrek napisał:

Jesteś pewny, patrzyłeś może w ksiazkach serwisowych jak wygląda demontaż nagrzewnicy? Udało się ściągnąć deskę tylko dalej jest problem?

Jest człowiek w gdzieś w Krakowie / okolicach który robi przekładkę klimy i to w takich pieniądzach że nie wierzę żeby wycinał szybę (ryzyko zbicia + kalibracja kamery to spory koszt)

Niestety nie mam dostępu do takich książek, jak wiesz gdzie tego szukać daj jakąś podpowiedź. 

Pytałem z 3 osób, jedna co robiła wymianę nagrzewnicy w a5, mówiła że wycinała szybę resztę osób co pytalem to demontaz całego samochodu to też wycinali szybę tyle że im to było obojętne. 

Teoretycznie można by było uciąć te dwie śruby i później lekko krótsze dać. To są M8x60 to gwintu jest sporo a gwintu w ramię samochu jest mniej. Ale był strach o szybę bo to blisko strasznie. Szyby wycinać nie chciałem bo mam jeszcze oryginal a w dodatku mam HUD, niby są to inne szyby (droższe). 

Deskę i tunel sciagągnąć to jest najmniejszy problem, łatwo wszystko schodzi, później zaczynają się schody. Przerażają mnie też te wiązki co są pod deską zeby to później dobrze ułożyć jak by się stelaż deski z nagrzewnicą wyciągnęło ale jakoś by się udało.

Kolejna sprawa to trzeba spuścic płyn chłodniczy oraz klimatyzację. Najlepiej żeby ktoś przyjechal klimę spuszczać tam gdzie jest wymieniana nagrzewnica, ponieważ sprężarka klimatyzacji w tych samochodach nie ma odłączanego sprzęgła gdy klima nie pracuje, więc gdy nie ma czynnika nabitego można szybko zatrzeć sprężarkę a to koszt 1000zl + koszty wymiany. 

Podszedł bym do tematu jeszcze raz jak by się dało jakos beż wycinania tej szyby, szkoda mi tego odpuścić całkowicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanie do tych co mają panel z literką G, ja mam T nie działa poprawnie np gdy ustawie na kratki to dmucha na nogi z prawej strony, jak ustwie na nogi i kratki to działa poprawnie. Na szybę raczej tez działa poprawnie. Jak jest u was? 

Przy okazji rozbierania dołożyłem dwa brakujące czujniki temp, po lewej i po prawej stronie nawiewów, oraz zamieniłem jeden pod maską. Brak błędów odnośnie czujników. 

Klima wieje dość zimno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz darmowe niektóre pdf

https://cardiagn.com/audi-a4-b9-8w-2015-2020-workshop-manuals-wiring-diagrams/#google_vignette

 

Tutaj możesz wykupić dostęp na godziny i mieć dostęp praktycznie do tego co serwis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się dzis bawić tym panelem i metoda prób i błędów doszedłem, że jak jest ustawione na 3 strefy i u pasażera mam nogi+twarz, temperatury te same to wtedy jak daje sobie na same kratki u siebie to działa, same nogi, działa mieszane działa itp.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pewne wideo, nie do końca rozumiem bo jedyne co mam to auto tłumaczone napisy

 

Wynika z niego, że po dodaniu czujników klima działa poprawnie w pozycji SYNC, czego też się spodziewałem. Zastanawiam się nad tym żeby dołożyć u siebie te czujniki, panel mam ale go zdemontowałem bo źle sterowało temperaturą. Nie zależy mi na 3 strefach tylko na wyglądzie panelu i możliwości sterowania co pół stopnia.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...