Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Zabrudzony silnik olejem w okolicy filtra oleju


matros40

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Proszę o pomoc znawców tematu. Otóż zauważyłem problem w moim Audi a4 b6 AWX polegający na zapoceniu węży oraz chłodniczki oleju. w załączniku podsyłam ilustracje nie moją lecz u mnie wygląda bardzo podobnie sytuacja( u mnie jest odrobine większe zabrudzenie). Czym może być spowodowany taki stan rzeczy? jak się zabrać za usterkę? co może być przyczyną? Od wymiany do wymiany nie dolewam oleju, gdyż jest stan. Po postoju auta nie ma śladów wycieku na ziemi (nie mam płyty pod silnikiem) Szukałem podobnego wątku lecz nic nie znalazłem. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu problemu.

ef5aa9b84788926166f99444c18d.jpg

Edytowane przez matros40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy u ciebie jest taki sam uklad jak w avf ale u mnie mialem podobnie i nad tym wszystkim jest rura idaca do intercoolera z taka zawleczka metalowa i na tym laczeniu sa takie gumowe uszczelki przez ktore plulo olejem 

59bfc80c26b4a_poczenieukogosinnego-3.jpg.8e6edc416791b2d9dd6fa03c7ce98983.jpg

Edytowane przez Daniel112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja, ze polało olejem przy wyciąganiu filtra... ale kolega wyżej dobrze podpowiada, sączy z tego połączenia i powoli kapie na dół... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze opcja jest że poluzowała się śruba od chłodnicy oleju i leciało z każdej strony

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziękuję za reakcje na mój post. Otóż sprawdziłem wczoraj  rurkę tą którą opisuje Daniel i w awx układ jest taki sam. Okazało się że na tym metalowym łączeniu jest spory luz a zapinka ledwo się trzyma. Od spodu rura ześlizgnęła się metalowego pierścienia a rurka która idzie od intercolera i góra intercolera również jest zabrudzone. Więc problem chyba został rozwiązany. Okaże się jak wyczyszcze i poskladam do kupy. Dzięki za sugestie. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...