Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika


kamilch-1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie wczoraj po odebraniu auta z ASO i zmianie modułu wraz ze zdjęciem ochrony komponentu z modułu komfortu.  Pojawił się problem.  Mianowicie wyskakuje błąd na wyświetlaczu o braku żarówki wraz z pojawieniem się żółtej ikony żarówki.  Co następuje ?

Kierunkowskazy na błotnikach są ale mrygają na czerwono na klapie kierunków brak. Nie wiem od czego zacząć. W ASO jestem umówiony dzisiaj na wizytę ale nie wiem czego się spodziewać. Ktoś coś może doradzi co zrobić. 

20180327_193744.jpg

20180327_193732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna !!! Dzięki za mega szybką odpowiedź. Dałeś mi światełko w tunelu :) zależy mi na zrobieniu tych kierunków przed wyjazdem na święta.  Powiedz gdzie, co i jak... A przyjadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się jeszcze raz lampo i tak.. okazuje się że kierunkowskaz jest na dole lampy,zara obok świateł wstecznych.

A mrygają światła środkowe w lampie na błotniku,które wcześniej odpowiadały za światła stopu. Co nie co jest pomieszane. Czy jest ktoś mi wstanie pomóc ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aso nie zakodowało modułu komfortu, zdjęli tylko CP i tyle u mnie to samo zrobili, ja u siebie zrobiłem to tak że podłączyłem swój stary moduł spisałem kodowanie oraz wszystkie kanały adaptacji i przepisałem do nowego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bin85 mam swój stary moduł więc mógłbym zrobić podobną akcję.  Czy możesz napisać mi co i jak mam zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu starego modułu, i połączeniu VCDS klikasz Coding i z pola current coding spisujesz kodowanie, potem do nowego modułu otwierasz to samo okienko i w polu new coding wpisujesz kodowanie ze starego modułu.

To samo trzeba zrobić ze wszystkimi kanałami adaptacji, z tym że przed wejściem w adaptacje (przycisk adaptation) trzeba się zalogować do sterownika - przycisk seciurity access i wpisać kod - vcds w podpowiedzi podaje jaki to kod

Niestety tych kanałów trochę jest więc, jak dobrze pamiętam 255 ale większość jest pusta. Wartość z każdego kanału przepisujesz do nowego modułu komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.3.2018 o 15:52, bin85 napisał:

Po podłączeniu starego modułu, i połączeniu VCDS klikasz Coding i z pola current coding spisujesz kodowanie, potem do nowego modułu otwierasz to samo okienko i w polu new coding wpisujesz kodowanie ze starego modułu.

To samo trzeba zrobić ze wszystkimi kanałami adaptacji, z tym że przed wejściem w adaptacje (przycisk adaptation) trzeba się zalogować do sterownika - przycisk seciurity access i wpisać kod - vcds w podpowiedzi podaje jaki to kod

Niestety tych kanałów trochę jest więc, jak dobrze pamiętam 255 ale większość jest pusta. Wartość z każdego kanału przepisujesz do nowego modułu komfortu

Bin85 próbowałem zrobić tak jak napisałeś.  I tak po spisaniu kodu z pola  current coding i wpisaniu w pole new coding  i zaakceptowaniu wysyłki je komunikat "coding rejected :Error 31 Request out of range"

Po za tym zauważyłem że przy starym module komfortu miałem więcej aktywnych kanałów. Tzn dokładniej dwa kanały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w ogóle to dlaczego zmieniałeś moduł? i jaki numer ma stary moduł a jaki nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem moduł komfortu bo chcę doposażyć o elektryczną klapę. Wszystkie części już mam tylko na drodze stał moduł, który nie obsługiwał tej modyfikacji. Na pierwszym zdjęciu moduł stary a na drugim, obecny włożony w Aso.

20180328_200813.jpg

20180328_200518.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha bo myślałem że może zmieniłeś na moduł funkcjonalnie gorszy,

Poustawiaj może jeszcze kanały w adaptacjach wtedy światła powinny normalnie zacząć świecić w szczególności kanały 195,196,197,198,203,204,205,206,207,208. Kodowanie na razie ustaw ręcznie według swojego wyposażenia bo powiem szczerze że nie wiem czemu nie chce przyjąć ze starego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wejdzieszs w adaptacja musisz kliknąć seciurity acces i wpisać kod, vcds powinien go podpowiedzieć, ale chyba jest 16017 zatwierdzasz i dopiero teraz wchodzisz w adaptacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bin85 napisał:

Zanim wejdzieszs w adaptacja musisz kliknąć seciurity acces i wpisać kod, vcds powinien go podpowiedzieć, ale chyba jest 16017 zatwierdzasz i dopiero teraz wchodzisz w adaptacje

Tak też robiłem.  

Vcds podaje dwa kody, pierwszy 22650, drugi 16017 . Za każdym razem kod został zaakceptowany :) 

To chyba nie możliwe jest żebym musiał kabelkami się bawić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po wpisaniu któregoś z kodów masz te kanały nie aktywne to może kabelek za słaby, czy to ori VCDS ?.

Spróbuj jeszcze wpisać najpierw jeden jeżeli nie pójdzie to wyłącz VCDS, załącz ponownie i spróbój z drugim kodem.

Kabelkami na pewno nie, ja miałem to samo, głupie ASO zrobiło tylko CP i zakodowali klucze, powiedzieli że nie są wstanie więcej zrobić bo moduł komfortu jest z lepszej wersji, a jak chce żeby to ogarnęli to oni to oddają to podwykonawcy z VCDS i będzie to kosztować ok 1000zł. Samochód odebrałem ze świrującymi światłami z tyłu i nawet nie działał centralny bo moduł był wyjęty z automatu i na fisie było cały czas info żeby przestawić dźwignię zmiany biegów na parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.3.2018 o 23:49, bin85 napisał:

Jeżeli po wpisaniu któregoś z kodów masz te kanały nie aktywne to może kabelek za słaby, czy to ori VCDS ?.

Spróbuj jeszcze wpisać najpierw jeden jeżeli nie pójdzie to wyłącz VCDS, załącz ponownie i spróbój z drugim kodem.

Kabelkami na pewno nie, ja miałem to samo, głupie ASO zrobiło tylko CP i zakodowali klucze, powiedzieli że nie są wstanie więcej zrobić bo moduł komfortu jest z lepszej wersji, a jak chce żeby to ogarnęli to oni to oddają to podwykonawcy z VCDS i będzie to kosztować ok 1000zł. Samochód odebrałem ze świrującymi światłami z tyłu i nawet nie działał centralny bo moduł był wyjęty z automatu i na fisie było cały czas info żeby przestawić dźwignię zmiany biegów na parking.

Kabel diagnostyczny kupowałem u Polskiego dystrybutora Ross Tech. Więc nie powinno być z nim problemu żadnego. 

Mi w Aso powiedzieli podobnie i podobnie zrobili . Przy tym grzebaniu przynajmniej jednego błędu się pozbyłem.  Miałem zaznaczoną opcję szyberdachu, czego w wyposażeniu nie mam. Ale po za tym ze światłami dalej d*pa. Spróbuję jeszcze raz na spokojnie wszystko zrobić ale sądzę że przez komunikat nie uda się tego ogarnąć.  

Może faktycznie innym vcds-em spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kamilch-1984  jak chciałeś doposażyć sobie auto o elektryczną klapę ,a moduł konfortu nie bosługuje ci tej funkcji to jest tu kolega który sprzedaje dodatkowy modulik, który podłączasz 

do konfortu i niczym nie odbiega od oryginału. Jest pełna komunikacja z konfortem. Ja mam tak zrobione u siebie bo miałem taki sam problem i jestem bardzo zadowolony. Teraz u ciebie jest już po ptakach bo zainwestowałeś w inny moduł i ściągnięcie CP . Wieć teraz musisz pokonbinować z kodowaniami twojego modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro oryginał to powinno być wszystko ok, ja to robiłem chinolem i dał rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Arti_P napisał:

Witaj kamilch-1984  jak chciałeś doposażyć sobie auto o elektryczną klapę ,a moduł konfortu nie bosługuje ci tej funkcji to jest tu kolega który sprzedaje dodatkowy modulik, który podłączasz 

do konfortu i niczym nie odbiega od oryginału. Jest pełna komunikacja z konfortem. Ja mam tak zrobione u siebie bo miałem taki sam problem i jestem bardzo zadowolony. Teraz u ciebie jest już po ptakach bo zainwestowałeś w inny moduł i ściągnięcie CP . Wieć teraz musisz pokonbinować z kodowaniami twojego modułu

Arti_p zgadza się włożyłem kasę w cały zestaw części bez elektryki ale z wtykami.  Wiązkę  Kupywałem oddzielnie za ponad 500 zł.  Do tego moduł komfortu zdjęcie CP. Teraz walka z kierunkami no i klapą.  Przydała by się koleżanka pomoc żeby to ogarnąć. 

Wczoraj w dzień swoich urodzin od godziny 8 do 17 - stej walczyłem właśnie z elektryczną klapą.  Wszytkie części zamontowałem, instalację przeprowadziłem wszytko ładnie pięknie ale działać nie chciało :(Tak zmarzłem bo zaczął padać deszcz... Że musiałem odpuścić.  Z tego powodu że nie chciałem na siłę zamykać klapy. Od kręciłem silniczki klapy i muszę wrócić do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...