Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak kierunkowskazów na klapie bagażnika


kamilch-1984

Rekomendowane odpowiedzi

W sprawdzonych poradach masz wszystkie schematy instalacji pod elektryczną klapę posprawdzaj wszystko po kolei czy wszystko się zgadza:) Jeżeli wszystko będzie ok to tylko kodowanie i musi śmigać :) Bym ci podesłał wszystkie kodowania mojego sterownika ale nie stety mam zupełnie inny niż ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti_P tak zamierzam zrobić :) mam też schemat instalacji, którą dostałem przy kupnie całej wiązki :) Jedną wiązkę mam jakby co do sprzedania :) Ale czekam na pogodę, która ma być juz w ten weekend :)

Sądzę że z kodowaniem dałem ciała. Nie z bardzo rozumiem kwestii 

 bit 5 zmiana z 0 na 1 opisane w poście.  Nie wiem jak mam to zrobić. Drugie zdjęcie przedstawia moje kodowanie. 

Screenshot_2018-04-01-15-05-31.png

20180401_145231.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.3.2018 o 20:48, bin85 napisał:

Zanim wejdzieszs w adaptacja musisz kliknąć seciurity acces i wpisać kod, vcds powinien go podpowiedzieć, ale chyba jest 16017 zatwierdzasz i dopiero teraz wchodzisz w adaptacje

Bin85 ??????? Wiesz co to znaczy ?  Udało się !!!! Dzisiaj na spokojnie usiadłem bez ciśnienia że mam urodziny :) Wpisałem przede wszystkim drugi kod nie pierwszy. Nagrałem filmik z wartościami od 0-255  ☺ Przepisałem wciskając Test end Save i bangla wszystko tak jak trzeba :) Serdeczne dzięki kolego :)tak myślę zatrzymać sobie ten filmik i przede wszystkim nie sprzedawać modułu :P

 

W dniu 31.3.2018 o 20:48, bin85 napisał:

Zanim wejdzieszs w adaptacja musisz kliknąć seciurity acces i wpisać kod, vcds powinien go podpowiedzieć, ale chyba jest 16017 zatwierdzasz i dopiero teraz wchodzisz w adaptacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bin85 napisał:

no i gitara :banan:

Radość trwała do tego momentu. 

Posadziłem teścia za kierownicą, bo chciałem sprawdzić czy mam wszystkie światła :P I po naciśnięciu pedału hamulca znowu usłyszałem biiiiip i kokunikat .brak żarówki i o to błędy. Sprawdziłem znowu wszytkie wartości, oczywiście się zgadzają tylko w kanale 65 i 95 nie mogę wpisać liczb. 

Co teraz ?

20180402_174624.jpg

20180402_174609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o światło stopu na klapie. Jakiś pomysł drugie zdjęcie przedstawia moment po naciśnięciu pedału hamulca

20180402_175440.jpg

20180402_175444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W błędach, które wyżej wstawiłem są liczby takie jak 3545 i 3544 . Przejrzałem kanały z filmiku i te wartości przypisane są do kanału 235-3545 i kanał 234-3544 . Czy to można powiązać ze sobą  taki sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamilch-1984 napisał:

W błędach, które wyżej wstawiłem są liczby takie jak 3545 i 3544 . Przejrzałem kanały z filmiku i te wartości przypisane są do kanału 235-3545 i kanał 234-3544 . Czy to można powiązać ze sobą  taki sposób ?

Jest mi ktoś wstanie podać wartości ze swojej audiczki z kanału 234 i 235? Spróbuję zmienić i zobaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bin85 napisał:

Zobaczę jutro jakie mam wartości u siebie

Dzięki kolego. Mam jeszcze dzisiejszy wolny dzień więc jeszcze przy niej po grzebie :)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bin85 napisał:

Sprawdziłem mam te same wartości co u Ciebie

Kurcze to ja już nie mam pomysłu na to.  Dzięki za poświęcony czas. A może masz jakiś pomysł jeszcze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno wszystkie kanały przepisałeś ze starego modułu? bo tak to nic innego mi nie przychodzi do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bin85 napisał:

A na pewno wszystkie kanały przepisałeś ze starego modułu? bo tak to nic innego mi nie przychodzi do głowy

Wszystkie na 100% sprawdzałem to jeszcze wczoraj drugi raz. Nie wiem czy może to być problemem ale dwóch kanałów przepisać nie mogłem 65 i 95... na starym module były tam wartości:

-kanał 65,wartość 63,

-kanał 95, wartość 3

Myślisz że to jest tym powodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bo nigdzie nie mogłem doszukać się informacji od czego dokładnie odpowiedzialny jest dany kanał, znalazłem tylko coś takiego

http://forums.ross-tech.com/showthread.php?8146-A4-B8-LED-Rear-Lights-Coding

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przejrzałem link, który mi wysłałeś i nie wiem szczerze co mogłoby zrobić korzystać z tych porad.  Jedynie tylko zmieniać wartości w kanałach.  Po za tym tak koleś ma jeszcze problem ze zbyt szybkim miganiem kierunkowskazów na desce rozdzielczej. 

Ja już wymiękam. . Sprawdziłem nawet bezpieczniki a błędu dalej nie rozumiem i nie wiem skąd się wziął.  Dołujące jest te powiadomienie z tym piszczącym sygnałem co każdy rozruch samochodu  :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... czy może ktoś mi powiedzieć jaka wtyka odpowiada za tylne światła? Najlepiej z opisem.

Chodzi o to ze dzisiaj kończyłem montaż elektrycznej klapy bagażnika. Sprawdzałem podłączenie przewodów... Po zakończeniu robót okazało się ze już tylko jeden błąd lewego światła został?

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bin85 co sądzisz o tym wpisie? Znalazłem u nas na forum. Jest tu coś wspominane o wyłączeniu błędu żarówki . Tylko nie wiem o co tu chodzi. Może Ty coś rozkminisz. 

 

10. Dim LED miga na sygnał skrętu dla amerykańskich samochodów

 

Zamiast pełnego mrugnięcia, jest inny mod, który jest dostępny w Europie. Zamiast migania jest przyciemniona dioda LED.

Począwszy od ustawień fabrycznych:

Central Electronics 09

Kodowanie 07

Pomocnik Long Code

Bajt 02 - Sprawdź bit 6 (znacznik boczny jako DRL)

Jeśli już wyeliminowałeś migotanie, musisz przejść do Byte 03 i cofnąć modyfikację.

Wyłącz komunikat o błędzie żarówki z zainstalowanymi diodami LED

11. Wyłącz "Światła są włączone" Ostrzeżenie

[09 - Cent. Wybierz.] [Kodowanie - 07] -> Pomocnik długiego kodowania -> Bajt 5

Bit 3 - Ustaw na 0, aby wyłączyć ostrzeżenie "światła są włączone" po otwarciu drzwi.

12. Wyłącz komunikaty ostrzegawcze NAV i telefon podczas wprowadzania danych z prędkością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to coś z przyciemnianiem przednich ledów,  ale znalazłem coś takiego,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też rozwiązanie ale chyba w ostateczności :) Jakiś powód musi być . Znalazłem magika, który mówi że się podejmie tego za 200 zł.l :P Żeby czasami nie naprawił by mi tego tym sposobem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...