Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Osłona przegubu twarda czy gumowa ?


Madern

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czeka mnie wymiana przegubu zewnętrznego (przy kole) i teraz, zakupiłem osłonę firmy LOBRO, ktora podobnież montowana jest w oryginale. Jednak mechanik jak ją zobaczył to odradził mi ją a polecił SKF'a takie, do których nie trzeba ściągać przegubu tylko jest jakieś specjalne narzędzie do tego i teraz.

Ta LOBRO jest taka twardawa jakby, nie typowo gumowa jak SKF'a. I pytanie, którą lepiej zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio u siebie też zmieniałem przegub i również wrzuciłem ta gumę firmy Lobro, narazie wszystko jest ok a to że trzeba ściągnąć przegub to chyba nie problem bo i tak będziesz go zmieniał ale może inni się wypowiedzą na ten temat


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to nie taka do końca guma a bardziej plastik. Przegubu nie będę zmieniać, tylko osłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobro jest twardawy tak jak piszesz.

Sam znienialem juz kilka razy takie oslony bo poprostu se pekly.

Rozmawialem z kolesiem co robi to czesto i mowil a zeby dawac gumowane nie plastiko podobne.

W obu przypadkach musisz odkrecic przegub od kola i wtedy meka na aucie.

Nie da rady zrobic tego nie odkrecajac przegubu od kola.

Jak sam bedziesz robil to wygodniej jest odkrecic oske i zrobic to na stole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w golfie zmieniałem i doradzono mi tą plastikową osłonę i co wymieniłem, po jakimś czasie patrzę ,a tam smar wyrzuca na zacisku na przegubie. Strasznie ciężko jest zacisnąć te plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik ma takie coś
http://




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Madern napisał:

Mój mechanik ma takie coś
http://

 

 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Niezłe to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to nie taka do końca guma a bardziej plastik. Przegubu nie będę zmieniać, tylko osłonę.

[emoji23][emoji23]wyżej napisałeś że czeka Cię wymiana przegubu zewnetrznego więc tym się zasugerowałem, ogólnie każdy będzie miał odmienne zdanie narazie za dużo się nie wypowiem pojeżdżę na tej plastikowej obudowie i zobaczę wtedy może powiem coś więcej [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, brygadzista napisał:


emoji23.pngemoji23.pngwyżej napisałeś że czeka Cię wymiana przegubu zewnetrznego więc tym się zasugerowałem, ogólnie każdy będzie miał odmienne zdanie narazie za dużo się nie wypowiem pojeżdżę na tej plastikowej obudowie i zobaczę wtedy może powiem coś więcej emoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

haha faktycznie, gafa, przepraszam, niedopatrzyłem.

W każdym razie zdecydowałem zwrócić się tą plastikową i spróbować gumową SKF'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie jest do zakladania uniwersalnych osłon. Najlepiej założyć plastik tak jak oryginał. Ale żeby dobrze zacisnąć trzeba mieć specjalne szczypce i odpowiednie opaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie jest do zakladania uniwersalnych osłon. Najlepiej założyć plastik tak jak oryginał. Ale żeby dobrze zacisnąć trzeba mieć specjalne szczypce i odpowiednie opaski.

Sam już nie wiem co lepsze, wcześniej miałem gumowa i nie mam pojęcia kiedy była wymieniana, jak mam auto 2 lata to dopiero teraz poszła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde plastikowa czy gumowa nieistotne. Ważne zeby była dobrej jakości i przede wszystkim dobrze zamontowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...