Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Katalizator 2.4 v6


Brakar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Mam w planach wycięcie katalizatorów w mojej audi a4 b5 2.4 v6 czy ktoś z was to robił i czy nie ma problemów z mocą, jak to wpływa na brzmienie silnika oraz czy w ogóle są jakieś komplikacje czy to tylko poprawia osiągi motoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2018 o 21:06, Brakar napisał:

Witam serdecznie.
Mam w planach wycięcie katalizatorów w mojej audi a4 b5 2.4 v6 czy ktoś z was to robił i czy nie ma problemów z mocą, jak to wpływa na brzmienie silnika oraz czy w ogóle są jakieś komplikacje czy to tylko poprawia osiągi motoru?

Idiotyzm, dźwięku nie poprawi, osiągów też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, majkel_majki napisał:

Idiotyzm, dźwięku nie poprawi, osiągów też nie.

Czy masz jakieś poparcie w praktyce... Czy oceniasz w ciemno?
U mnie jest taki problem, że oderwał się kawałek wkładu kata i napierdala przy 2 - 3 tyś obrotów jak F1 (Dźwięk metalu bijącego o metal)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poparcie w praktyce,  niejeden taki samochód widziałem i słyszałem. Zresztą rozbiłem kiedyś katalizator w 2.6 i jeździłem chwilę z pustą puszką. Dźwięk jak z poloneza przy przyspieszaniu i zginął moment obrotowy na niższych obrotach. Po zainstalowaniu nowego katalizatora zrobiło się z powrotem normalnie. Jeżeli masz uszkodzonego kata to się go wymienia, a nie wybija bo nowy kat dobrej jakości kosztuje dzisiaj 200-300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2018 o 21:06, Brakar napisał:

Witam serdecznie.
Mam w planach wycięcie katalizatorów w mojej audi a4 b5 2.4 v6 czy ktoś z was to robił i czy nie ma problemów z mocą, jak to wpływa na brzmienie silnika oraz czy w ogóle są jakieś komplikacje czy to tylko poprawia osiągi motoru?

Więc wymiana tylko 1 ewentualnie,a ty sobie chcesz wyciąć?;).Tak,jak wyżej.Za wycięcie i wypięcie z softu też swoje zabulisz.:).Ja przerabiałem wymianę kompletu na nówki  w ASN i sporo wychodzi,ale tragedii nie ma.:)

Edytowane przez mirek31071977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mirek31071977 napisał:

Więc wymiana tylko 1 ewentualnie,a ty sobie chcesz wyciąć?;).Tak,jak wyżej.Za wycięcie i wypięcie z softu też swoje zabulisz.:).Ja przerabiałem wymianę kompletu na nówki  w ASN i sporo wychodzi,ale tragedii nie ma.:)

Ymmm duże koszta wycięcia katalizatora ? Od kiedy ? To nie jest auto z 2015-2018 roku gdzie komputer steruje wszystkim i trzeba robić nie wiadomo co żeby się pobawić, wymieniać nie mam zamiaru a proszę jedynie o wypowiedź osoby która wycinała i wie z czym to się je.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 jak wyżej kolega mówi 200-300.Za wycięcie nie wiem ile biorą.A potem trzeba w sofcie wyłączyć sondy w ecu żeby checka nie waliło.Za to tunerzy biorą koło 500 zł wiec się zastanów,co ci lepiej.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...