Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podniesienie mocy bfb


tomek899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym delikatnie podniesc moc w moim bfb(skrzynia manual, oska)

mam zalozony gaz

jak moge podniesc moc do ok 200 km? jakie koszty? odczuje roznice ? jak wtedy ze spalaniem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200km na pewno program, dp, wtryski bex.

Program od 500 zl, dp 400, wtryski 150.

Przydalby sie takze prawy ic z bexa, bo jak bedzie cieplo to Ci sie zagotuje wszystko i moc spadnie.

Roznice odczujesz na pewno. Gaz masz tak zalozony ze obsluzy 200 km?

Przy dobrym programie spalanie powinno byc podobne.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod 190km wystarczy sam program. Jak chcesz przekroczyć granicę 200 to już koniecznie wtryski i turbo z bex oraz fmic, bo latem będzie lipa z chłodzeniem powietrza. Są osoby na forum co się tym profesjonalnie zajmują więc pisz do nich, a poza tym o podnoszeniu mocy w 1.8t jest wsio na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli turbo z bfb w dobrym stanie to 200km obrobi.

Fmic konieczny jesli w planach masz dalsze mody, jesli nie i 200km wystarczy to tanszy bedzie drugi icek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie przerabiam ten temat w moim bfb. Downpipe obowiązkowo, 400 zł. Ori wtryski sa już przy zapętleniu, więc przyda się zamontować wtryski z BEXA. Intercooler w serii będzie strasznie puchł, w zime jakiejś tam róznicy nie zrobi ale w lato nie ogarnie, warto pomyśleć nad dual ickiem z bexa lub fmickiem. Jeżeli masz zdrową serię, to po zrobieniu tych modyfikacji plus oczywiście zestrojeniu tego w dory sposób, da radę uzyskać okolice 200hp, a uwierz mi, różnica zauważalna w depnięciu jest ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lpg bedzie zapetlac  na seryjnych wtryskach wymieniaj wtryski pb, z auq, na przykład badz saba i odezwij sie do Łukasz13

na bank pompa paliwa nie domaga , lez nie wiemy w jakim stopniu, zrob logi na pb

2gi icek z 2.5tdi zakladaj b5 , koszt flaszki dzialanie takie samo jak icek z bexa :) usun  SAI

dp zrob w otulinie

pomysle osprzegle awx

i o heblach

to tylko tyle co przy sofcie trzeba ogarnac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi smic(a najlepiej fmic), wtryski bex, a najlepiej z saaba 2.3T (czerwone) i program, DP tez by sie przydal(zdecydowanie odprezy uklad, da odczuwalny przyrost momentu), ale nie jest to jakies must-have. Sprzeglo seryjne ogarnie. No i heble faktycznie by sie przydaly, bo seryjne 1.8T nie hamuja wcale przy tej masie auta(mowa o 288/312, swapowac na 320)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ;) 

Też myślałem w swoim a4 b6 1.8t BFB 163km zrobić coś około 200 koni, mam LPG

Mógłbym prosić o szybkie podsumowanie co trzeba zmienić i jakie mniej więcej koszta?

Z góry WIELKIE DZIĘKI :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli celem jest 200km to obowiazkowo program, wtryski bex i dp.

Przydalby sie tez prawy ic z bexa lub 2.5tdi (wersja tansza) lub fmic (wersja drozsza). Seryjny ic z bfb przy 200km w lato Ci sie ugotuje. Depniesz mocniej 3 razy i zostanie 150km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcintp napisał:

Witam koledzy ;) 

Też myślałem w swoim a4 b6 1.8t BFB 163km zrobić coś około 200 koni, mam LPG

Mógłbym prosić o szybkie podsumowanie co trzeba zmienić i jakie mniej więcej koszta?

Z góry WIELKIE DZIĘKI :P 

plan minimum to wtryski i drugi smic + mapa, zeby to bylo w miare stabilne 200ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, już mniej więcej kumam :P czyli wymienić graty i zmapować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2018 o 14:22, przem8 napisał:

Pod 190km wystarczy sam program. Jak chcesz przekroczyć granicę 200 to już koniecznie wtryski i turbo z bex oraz fmic, bo latem będzie lipa z chłodzeniem powietrza. Są osoby na forum co się tym profesjonalnie zajmują więc pisz do nich, a poza tym o podnoszeniu mocy w 1.8t jest wsio na forum...

Widziałem wykresy między innymi u Gregora10,  w BFB po wymianie kata na DP, wtryskach BEX i dołożeniu drugiego IC z Bexa uzyskiwal wynik 210-214km na seryjnym turbo. Więc jak to jest panowie? Do jakich mocy ogarnia seryjne turbo w bfb? I jaka jest wytrzymałość na seryjnym sprzegle w bfb? 

Tutaj linki do przeprowadzonych  modów dla potwierdzenia:

http://gregor10.pl/audi-a4-b7-1-8t-bfb-163km-210km-313nm/

http://gregor10.pl/audi-a4-b7-1-8t-bfb-163km-214km-325nm/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na k03 z bfb wyniku wyższego niż 215 km jeszcze nie widziałem, ale tyle w maksie idzie ugrać. Oczywiście z dp, fmic i wtryskami bex. Tylko to zależy od stanu turbo bo jedno zrobi tylko 200km, a drugie 210-215, szczególnie gdy jest np świeżo po regeneracji.

Seryjne sprzęgło powinno znieść 350nm, ale to zależy jak jest ten moment poprowadzony. Jak z głową i to 350nm robi w okolicach 3800-4000rpm to da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

Posiadam od marca tego roku audi a4 b6 1.8t BFB przynajmniej tak jest w dowodzie i moc 163 KM. Audi quattro bardzo zdrowe przebieg 150 tys. Postanowiłem podnieść moc programem i oddałem do tunera nie daleko mnie. Po pomiarach wstępnych na chamowni okazało się że audi już ma 178.8 KM i 264.3 Nm.  Po tuningu udało się uzyskać 211,8 KM i 328.3 Nm. I tu moje wielkie zdziwienie, gdyż jak dowiadywalem się wcześniej aby uzyskać taką moc trzeba wymienić wtryski na 320cc intercooler, wyrzucić katalizator. Możliwe żeby wcześniej w Niemczech były robione jakieś modyfikacje? Na seryjnym osprzęcie BFB chyba max to koło 190 KM. Co o tym sądzicie? Poniżej wrzucę wykresy z chamowni 

20180922_180509.jpg

Edytowane przez smateusz92
Dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, smateusz92 napisał:

Witam wszystkich 

Posiadam od marca tego roku audi a4 b6 1.8t BFB przynajmniej tak jest w dowodzie i moc 163 KM. Audi quattro bardzo zdrowe przebieg 150 tys. Postanowiłem podnieść moc programem i oddałem do tunera nie daleko mnie. Po pomiarach wstępnych na chamowni okazało się że audi już ma 178.8 KM i 264.3 Nm.  Po tuningu udało się uzyskać 211,8 KM i 328.3 Nm. I tu moje wielkie zdziwienie, gdyż jak dowiadywalem się wcześniej aby uzyskać taką moc trzeba wymienić wtryski na 320cc intercooler, wyrzucić katalizator. Możliwe żeby wcześniej w Niemczech były robione jakieś modyfikacje? Na seryjnym osprzęcie BFB chyba max to koło 190 KM. Co o tym sądzicie? Poniżej wrzucę wykresy z chamowni 

20180922_180509.jpg

Logi zrób to się zobaczy jak to możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się i wrócimy do tematu. Najpierw muszę te logi jakoś zrobić, a przyznam , że jestem póki co zielony w tej kwestii.

 

Edytowane przez smateusz92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ic wtryski bex i dp 210km 328 Nm . Koszt wtryski 200 ic 800 dp 380 program 1000. Lacznie 2400.  Bez gratow zrobisz w granicach 190 ale w upal nie pojdzie . I za program 1000 i tak trzeba dac. Takze ww podstawa zeby minąć 200km . A i ww. U mnie na seryjnym sofcie 170km. Jak sie okazalo po zakupie miala 192km i 325 Nm bez niczego. Na wtryskach z bfb nie ma szans zrobic 210 km 

Edytowane przez tokarz144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo sobie to wyliczałem , ale na początek chciałem zobaczyć czy może sam program i pare koni i niutonów wystarczą , a tu taka niespodzianka .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale widac na oko czy masz jeden ic czy 2. Wyjmij wtryska i popatrz na numer. Jezeli to z bfb  to ten wykres cos przeklamuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...