Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ISOFIX


Kingaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś u siebie w B5 polifcie montował uchwyt na mocowanie fotelika ISOFIX ? Gdzie mam sprawdzić czy mam otwory na stelaż ? Mam auto z 99 r czy z tego rocznika w ogóle były dziury na to ? 

 

*Trzeba czytać do czego dany dział jest: "Manuale - DIY - zrób to sam - W tym dziale znajdziesz poradniki, dzięki którym sam dokonasz napraw lub modyfikacji w swoim aucie." - wątek przeniesiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory pod isofix jak mnie pamięć nie myli to były zawsze, jak zdejmiesz siedzisko kanapy to je widać. Gdzieś właśnie w tym dziale jest temat o montowaniu tych uchwytów, jedyny problem to same uchwyty bo za czasów B5 isofix nie był obowiązkowym wyposażeniem, to i uchwyty ciężko dostępne, proponuje od razu kupić nowe bo cena potrafi nie odbiegać od używanych a te nie wiadomo jaką mają przeszłość. 

Edytowane przez hellbean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2018 o 13:31, hellbean napisał:

Otwory pod isofix jak mnie pamięć nie myli to były zawsze, jak zdejmiesz siedzisko kanapy to je widać. Gdzieś właśnie w tym dziale jest temat o montowaniu tych uchwytów, jedyny problem to same uchwyty bo za czasów B5 isofix nie był obowiązkowym wyposażeniem, to i uchwyty ciężko dostępne, proponuje od razu kupić nowe bo cena potrafi nie odbiegać od używanych a te nie wiadomo jaką mają przeszłość. 

Ok, dzięki ? a orientujesz się może gdzie tego szukać, bo patrzyłam na necie i raczej są tylko używane do A6 jeśli w ogóle coś mi wyszuka ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO (dla B5)
8D0 813 545 – lewy – ~245 zł
8D0 813 546A – prawy – ~225 zł

4x 8L0 837 453 – śruba imbusowa kołnierzowa M8x27 – 7,85 zł / szt.
4x 8L0 887 233 – tuleja montażowa – 3,30 zł / szt.

Aktualnie (2018) lewy kosztuje 360zł a śruby 10zł w ASO. Używane to od 50-350zł za komplet.

Tuleje kosztowały 3,67zł sztuka w 2014.

Isofix był od 98 roku, ale to wcale nie znaczy, że mając 98 będą nitonakrętki aby takowe przykręcić. Sprawdzić trzeba i już. Jak w poliftach, nie wiem, może ma każdy może nie. Podejrzewam, że każdy.

8D0 813 545:
- A4 B5
- A6 C5

- Passat 97-05
- Superb 02-08

8D0813546a:
- A4 B5

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/mocowanie-uchwyty-fotelika-isofix-audi-a4-b5-audi-a6-c5-vw-passat-b5-CID5-IDsXb6b.html#e0946acef0

Tak na szybko. Zerknij jeszcze na forum (ogłoszenia sprzedaży części), allegro i ponownie na olx. Co jakiś czas pojawiają się nowe oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory montażowe  były św każdym b5 ale dopiero po sierpniu 98 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, booolek napisał:

Otwory montażowe  były św każdym b5 ale dopiero po sierpniu 98 roku.

Mam koniec 99 r więc powinnam mieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być też zaklejone małymi naklejkami, gdzieś to widziałem choć sam tak nie miałem.

 

Btw. może komuś się przyda takie info szukając odpowiedzi.

W B5 na pas i na bazie nosidełko Kiddy Evolution Pro i Evoluna wejdą choć same w sobie są ogromne i zabierają dużo z przedniego fotela, ktoś małego wzrostu jeszcze usiądzie, ale już gdzieś od 1,70m będzie miał problem.

 

Axkid Rekid (na isofix) nie za bardzo chciał się zmieścić z naciskiem na BARDZO nie za bardzo. Na pasie to już nie ma sensu płacić więcej skoro od tego jest Minikid.

 

Axkid Minikid i Minikid 2.0 na pasie nie wejdzie w środek kanapy z uwagi na zbyt długi tunel. Nie ma opcji prawidłowego rozłożenia nogi. Nie ma i już choć są specjaliści fotelikowi co uważają inaczej.

Za pasażerem z PRAWIDŁOWO PODŁOŻONĄ PODKŁADKĄ wejdzie przy maksymalnie wysuniętym, podniesionym i pochylonym do przodu fotelu przednim. Także sami sobie odpowiedzcie czy z przodu ktoś wejdzie. ;) Widziałem foto gdzie z tyłu był Minikid a z przodu jako tako dało się usiąść, ale fotelik jest zamontowany NIEPRAWIDŁOWO na podstawce czyli nie w jej przetłoczeniu, które odsuwa fotelik od oparcia na kilka cm. Fotelik był maksymalnie dosunięty do oparcia co dało ok. 5cm, więc i oparcie było coś koło pionu.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B5 pasują isofixy z A6 C5 i Passata B5 więc można coś tam zawsze znaleźć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...