Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a6 c5 1,9 AVF dudnienie z filtra, pożerany olej


ChomikChrumek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A wiec do rzeczy:

1. Dudni z filtra powietrza- uciekajaca zapewne kompresja, ale.... stoje metr od samochodu i dudni jak silnik w samolocie xd Szklanki wytarte ?

2. Olej- doslownie znika jak w ciry dostaje autko. Przy redukcji z 6>5 olej wciagnal jak herbatke na odcinku 2km. Myslalem ze pierscienie ale sadzac po stukotaniu pod korkiem oleju i podobnej sytuacji w rodzinie obstawiam walek byc moze a na pewno szklanki.  Wg mojej wiedzy olej przez luzy zaworow lub pekniete szklanki jest zasysany z naglym wzrostem obrotow. Szklanki czy walek? Uszczelniacze na odcinku 45km nie powoduja wyparowania oleju.

3. Olej wraca do normy po 10-15 min postoju - 

4. Odma rury egr turbo inne cuda sprawdzone. 

5. Dymi szaro badz niebiesko. Niebiesko wypala wilgoc z wydechu na poczatku. Szaro po pol km jest juz tylko.

6. Kto ma ori walek z angola w dobrym stanie i panewki.

Wesolych świąt wszystkim ktorzy cenią swoje audiczki mimo ceny i nerwów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tak trudno zajrzeć pod pokrywę i zobaczyć co tam się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Nie jest to trudne. Zanim to zrobie pytam tu. Poza tym ja garażu nie mam żeby w kazdą pogode to zrobić a obecnie są święta a dwa leje na mazurach. Jak nic konstruktywnego nie zamierzasz powiedzieć tylko dogryzać to po co odezwales sie? Jak masz doświadczenie ze stukotem dudnieniem to nie lepiej napisać ze nie myle sie co do tropu? Czytam masę tego typu. Komuś kto ma tylko parkingu kawalek pod blokiem morałów nie praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nie miałem zamiaru dogryzać. Nikt z fusów nie wróży i Ci nie powie, że tak dudni bo masz dziurę w szklance, albo wytarty wałek... Trzeba tam zajrzeć i obadać sprawę. Trop masz dobry i trzeba zacząć od zrzucenia pokrywy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...