Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Źle świecące światła led tył


Phooghiex6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, od niedawna stałem się posiadaczem A4 B8 niestety zauważyłem że moje światła z tyłu świecą chyba inaczej jak innych.

Problem polega na tym że światła postojowe led nie tworzą charakterystycznego prostokąta świecą jakby trzy rzędy ledów, razem ze środkiem który chyba powinien być wygaszony.

Proszę o poradę co może być z tym nie tak, jak to naprawić posiadam vcds-a więc mogę to dokodować tylko jak a może to coś z elektryką ?

Dodam że poprzedni właściciel wymienił zwykłe lampy na te może nie wszystko zmienił jak potrzeba, dodaję zdjęcia dla lepszego ukazania sytuacji.

Pozdrawiam

20180401_130847.jpg

20180401_130920.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zle swiecą :hi:


Trzeba sprawdzic pierwsze okablowanie czy jest zgodne ze schematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mogę odnaleźć taki schemat, może kolega posiada takowy ?

Ogólnie czy po przekładce lamp ze zwykłych na ledy przedlift trzeba było przerabiać wiązkę elektryczną kostki itp.

o neonach czytałem i tam trzeba trochę podłubać a przy samych ledach jest plug&play czy nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2018 o 15:23, Phooghiex6 napisał:

gdzie mogę odnaleźć taki schemat, może kolega posiada takowy ?

Ogólnie czy po przekładce lamp ze zwykłych na ledy przedlift trzeba było przerabiać wiązkę elektryczną kostki itp.

o neonach czytałem i tam trzeba trochę podłubać a przy samych ledach jest plug&play czy nie ?

 

Trzeba, zmieniać kostki dołożyć po kablu w błotnik itd, zależy jak kto robił, czy zmieniał kable w komforcie czy nie, cyz tylko zmostkowal wszystko 

po naciśnięciu hamulca co się dzieje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcisnę hamulec to wszystkie pozycje tył czyli trzy rzędy led zaczynają mocniej świecić. Od czego zacząć weryfikację ? może kodowanie jest złe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Phooghiex6 napisał:

Zdjęcie stopów z zeszłego weekendu - WNR Warsaw Night Racing :-)

29793090_157097478301137_442268303114598386_n.jpg

Stopy przy wciśniętym hamulcu wyglądają dobrze. Może kodowanie masz złe. Albo ktoś wszystko razem zmostkował, czyli postojówki razem ze stopem, a tak na pewno nie powinno być.

Najpopularniejsze kodowanie to te od KUFATECa: 

3BB27486-F1CF-46D2-B538-B2837DABB71B.jpeg

(najważniejsze to te zaznaczone na zielono)

Sprawdź jak to wygląda u Ciebie i jaki masz numer modułu komfortu. 

 

Edytowane przez TmZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Phooghiex6 napisał:

OK to zaraz lecę do auta i sprawdzę jak mam

 

Daj znać. Może coś wymyślimy. Ja u siebie ostatnio siedziałem nad tym 4 dni, to coś Ci doradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś porobiłem kodowanie tylnych lamp niestety lampy nie "ożyły" kodowanie w module było całkiem inne jak podane w tabelce.

Po przekodowaniu na liczniku wyskoczył błąd, przekreślona żarówka, lampy świeciły w dziwny sposób tj.

- pozycje dalej świeciły tak jak wcześniej czyli wszystkie trzy rzędy led jednocześnie

- kierunki mrugały jak w amerykańcu tj. boczne lampy czerwone pozycje zaświecały się mocniej, awaryjne tak samo

Na całe szczęście udało mi sie powrócić do poprzednich kodowań i jest jak wcześniej tj. można jakoś jeździć bo są pomarańczowe kierunki :-)

Co może być nie tak, jutro mam wolny dzień to mogę się za to zabrać, przypuszczam że wiązka jest nie zmieniona ale może się mylę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli nic Ci kodowanie nie dało, to musisz posprawdzać wiązkę. Sprawdź czy nie masz czasem czegoś niepotrzebnie zmostkowanego. A najlepiej to posprawdzaj i poopisuj sobie dokładnie, który przewód za jaką część lampy odpowiada i to samo, który pin na wtyczce odpowiada za ten sektor. W ten sposób, po ewentualnym przełożeniu pinów powinieneś dojść z tym do ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majówka wolna więc będę walczył z lampami dodatkowo zauważyłem ostatnio że nie mam światła cofania, chyba jednak czegoś nie dokodowałem bo wydawało mi się że wcześniej były :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...