Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd ABS/hamulce kontrolka ESP


Salas_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Podczas jazdy zapala mi się czasami (teraz częściej) kontrolka ESP i nie mogę jej wyłączyć - pomaga tylko ponowne zgaszenie samochodu i odpalenie.

 

Błąd załączam w zdjęciu. ae6e16defe15b9a496cdd068c4207f9d.jpg

 

Skrobnięte z Szajsunga S7

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pod pedałem hamulca do wymiany, ewentualnie możesz zobaczyć jak wygląda i przeczyscić

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pod pedałem hamulca do wymiany, ewentualnie możesz zobaczyć jak wygląda i przeczyscić

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


W którym dokładnie miejscu on jest?

Skrobnięte z Szajsunga S7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l6FrdCq.png

 

jest nad pedałem hamulca, z tego co pamiętam to przekręca się w lewo o 90 stopni i wyjmuje.

kod tego ustrojstwa to 1K2945511 ale później wycofali i nowy numer części to 1K2945511RDW

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku też wymieniałem ten czujnik. Aby się do niego dostać musisz ściągnąć osłonę która jest nad nogami kierowcy. Jak ją zdejmiesz to wtedy ukaże Ci się owy czujnik. Przed wymianą odepnij wtyczkę od czujnika hamulca, przekręć czujnik w lewo (przeciwnie do wskazówek zegara) o 45 st., następne wyjmij czujnik, przekręć w prawo o 45 st. Powinieneś poczuć takie 2 przejścia i po tym drugim przejściu czujnik będzie prawidłowo osadzony. Moje rady: zanim będziesz montował nowy czujnik poćwicz montaż i demontaż na starym czujniku, podczas wymiany nie dotykaj pedału hamulca, nie ruszaj tego trzpienia w czujniku,  ja dla łatwiejszego dostępu odpiąłem też wtyczkę od czujnika sprzęgła. Powodzenia

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Właśnie jak napisałem posta to na YouTube oglądałem poniższy filmik.



Co do czyszczenia, to co miałeś na myśli - czym i jak go potraktować? Bo pierw spróbuję go wyczyścić - jeśli nie pomoże to wtedy go wymienię. Jaki koszt jest jego?

Skrobnięte z Szajsunga S7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Właśnie jak napisałem posta to na YouTube oglądałem poniższy filmik.

 

 

 

 

Co do czyszczenia, to co miałeś na myśli - czym i jak go potraktować? Bo pierw spróbuję go wyczyścić - jeśli nie pomoże to wtedy go wymienię. Jaki koszt jest jego?

 

Skrobnięte z Szajsunga S7

 

Kup nowy ale w ASO a nie baw się w czyszczenie. Cena ok 60zł

Ewentualnie zapytaj w Skodzie, będzie taniej.

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wyjąłem nie ten co trzeba... [emoji16] (dwie pierwsze fotki)

 

Następnego przedstawiają już owy czujnik. a4ee829d0b669d63f8ba55b0d4801c48.jpg0385df52de68b86ba47d7dd0faddd1bc.jpg97b875c9e45edcf0b1483d40d14f9760.jpg09d415dab9c201f883b0a9999069fd4b.jpg721ea4fb1eb70c2387d9f8c3981790d4.jpgd033a5f28057e3bc3b06a40c460d7b53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Wyjąłem wtedy te czujniki żeby zobaczyć jak to wygląda, włożyłem z powrotem i nie wyświetlał się już omawiany wyżej błąd... Dzisiaj jadąc w trasę za to zobaczyłem, że nie działa mi tempomat...

Co robić?!

Skrobnięte z Szajsunga S7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS tak pokazuje. Jak wciskam pedał sprzęgła to wartości się nie zmieniają. b4e7898cdcd79da5582a2641aff82c5f.jpg

 

Rozwiązane.

 

Czujnik sprzęgła mam do wymiany... Przez pomyłkę go wyjąłem i od razu padł, masakra [emoji90]

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2018 o 14:05, Salas_ napisał:

VCDS tak pokazuje. Jak wciskam pedał sprzęgła to wartości się nie zmieniają. b4e7898cdcd79da5582a2641aff82c5f.jpg

 

Rozwiązane.

 

Czujnik sprzęgła mam do wymiany... Przez pomyłkę go wyjąłem i od razu padł, masakra [emoji90]

 

 

 

 

 

 

W czujniu od sprzęgła, wystarczy przylutowac blaszke, która pewnie się wyrwala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...