Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odłączony kabel od anteny. Gdzie podłączyć?


kaczmar93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odkąd stałem się szczęśliwym posiadaczem Audi A4 B6 AVANT nie działa radio (tylko radio), Początkowo myślałem że to problem nieoryginalnego odbiornika, dlatego kupiłem nowy.  Jednakże radio dalej nie działało. Przy radiu kabel jest wpięty. Po wyjęciu lampki w tylnej części podsufitki okazało się że kabel od anteny jest luźny. Wyciągnąłem go, zdjęcie końcówki w załączniku. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, gdzie ten kabel mogę podłączyć? Boję się ze metodą prób i błędów rozbiorę cała podsufitkę i boki.

30074782_1789391104482717_1173931361_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odkąd stałem się szczęśliwym posiadaczem Audi A4 B6 AVANT nie działa radio (tylko radio), Początkowo myślałem że to problem nieoryginalnego odbiornika, dlatego kupiłem nowy.  Jednakże radio dalej nie działało. Przy radiu kabel jest wpięty. Po wyjęciu lampki w tylnej części podsufitki okazało się że kabel od anteny jest luźny. Wyciągnąłem go, zdjęcie końcówki w załączniku. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, gdzie ten kabel mogę podłączyć? Boję się ze metodą prób i błędów rozbiorę cała podsufitkę i boki.
30074782_1789391104482717_1173931361_o.thumb.jpg.d7ce19a84669d57205850787542a69e0.jpg

Ten kabel ze zdjęcia co podałeś powinien wchodzić do radia a nie znajdować się w podsufitowce. Sprawdź czy masz wgl wzmacniacz antenowy, na końcu podsufitki, tam gdzie się szyba tylna łączy z podsufitka jest plastikowy element na zatrzaski a pod nim jest wzmacniacz. Generalnie to powinno wyglądać tak ze oryginalny kabel od anteny przy radiu pojedynczy lub podwójny, zależy co oryginalnie siedziało i wtedy do tego się podpina przejściówkę tzw separator by moc korzystać z niefabrycznego radia. Sprawdź czy nie masz żadnych wolnych kabli za radiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wtyczka ze zdjęcia nie jest oryginalna, ktoś dokladał ten kabel. Sprawdź gdzie on idzie. Możesz też zrobić zdjęcie wtyczek przy radiu. Jeśli oryginalne radio zmienia się na uniwersalne to potrzebny jest wzmacniacz antenowy.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest za lewym tylnym boczkiem, ale nie potrzebujesz się tam dostawać. Potrzebujesz dodatkowy wzmacniacz antenowy zamiast zwykłego kabla ktory dałeś.
Dodatkowo wg. mnie nie działają Ciglosniki z tyłu oraz radio nie uruchamia się po zapłonie. Znajdź temat dot. Podłączenia nieoruginalnego radia w B6.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bobikos napisał:

Wzmacniacz jest za lewym tylnym boczkiem, ale nie potrzebujesz się tam dostawać. Potrzebujesz dodatkowy wzmacniacz antenowy zamiast zwykłego kabla ktory dałeś.
Dodatkowo wg. mnie nie działają Ciglosniki z tyłu oraz radio nie uruchamia się po zapłonie. Znajdź temat dot. Podłączenia nieoruginalnego radia w B6.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Z głośnikami nie sprawdziłem jednakże fakt radio nie włącza się z zapłonem. Po zgaszeniu auta i wyjęciu kluczyka wypinam panel radia bo samo sie nie wyłączy.

Jeżeli zamontuję wzmiacniacz antenowy o którym pisałeś to nie muszę się dostać do tego, który jest aby przepiąć z niego kable do nowego?

Edytowane przez kaczmar93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem. Żeby działały tynie głosniki potrzebuję adaptera i do niego podłączyć luźne wtyczki.

Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/adapter-bose-iso-audi-a2-a3-8l-8p-a4-b5-b6-avant-i6752043951.html

Pierwszy lepszy, oczywiście droższy też wchodzi w grę. To wydaje się dość jasne.

W temacie odnośnie montażu radia innego niż fabryczne znalazłem info, iż potrzeba separatora antenowego. http://allegro.pl/wzmacniacz-separator-antenowy-audi-a3-a4-a6-avant-i5526163679.html

Chodzi o coś takiego? I ten kabel który ja mam podłączam do tego i później do radia? Czy do fabrycznego wzmacniacza? W dalszym ciągu mi coś nie pasuje bo nawet końcówkę separatora nie wiem gdzie wetknąć i pozostaje jeszcze luźny kabel z żółtą końcówką za radiem. Dodatkowo w załączniku zdjęcia fabrycznego wzmacniacza.

20180430_184050.jpg

20180430_184058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten separator jest ok. Musisz podlaczyc jego zasilanie do czarnej wtyczki - niebiesko-bialy kabel. Do tego kabla (dodatkowej koncowki) podłącz tez zolty kabel z czerwonej wtyczki.

Zeby dzialalo Ci wlaczanie radia po zaplonie, musisz doprowadzić zasilanie po zaplonie do czarnej wtyczki (zolty kabel). Jest na forum wątek o tym.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie muszę podłączyć antenę z dachu? Z anteny wychodzi tylko jeden kabel który pokazywałem na samym początku tego wątku. Antenę i tak muszę kupić nową tylko gdzie ją mam później podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie. Jeśli kupisz separator to ori antena będzie działać. Widocznie ktoś nie mógł sobie z tym poradzić i dołożył inną antenę. Możesz też nie kupować separatora i podłączyć do radia dolozoną antenę.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori to ta której wtyczkę widać na 5 zdjęciu z 29.04, dodatkowo na 1 zdjeciu widać wtyczkę anteny diversivity - go druga ori antena, ktorej używa się tylko do ori radia (concert). To co zamieściłeś w pierwszym poscie to dokladana antena.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny w dachu występowały w b6 ale były dedykowane do gsm a nie do radia i na pewno nie miały takiej końcówki jak na zdjeciu. W grupie vag używa się zlaczek fakra.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wracam do tematu. Jeszcze raz dziękuję za pomoc, dzięki separatorowi antenowemu radio działa że aż miło. Kupiłem też adapter (nie boose) ale głośniki z tyłu dalej nie działają. Pozostały mi dwie kostki, które do siebie nie pasują. Fader sprawdzałem, ustawiony na center. Wszystko na zdjęciach:

20180515_190213.jpg

20180515_190230.jpg

20180515_190238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze masz dwie przejściówki  ISO, możesz jednej się pozbyć.

Po drugie połączyłeś żółty kabel z czerwonej kostki do niebieskiego od separatora Miałeś żółty i niebieski połączyć z biało-niebieskim z radia.

Kostka żeńska czerwona nie będzie ci potrzebna a męska czerwona powinna zniknąć jak odłączysz zbędną przejściówkę ISO.

20180515_190230.thumb.jpg.bda512509a498b3d77ff29b2190af2de.jpg

20180515_190238.thumb.jpg.a89d0b97fdda8a6d3cc9c16b44c30024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jakie radio podłączasz.

Pozostaje Ci podciągnięcie + po stacyjce żeby radio włączało się po zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bialoniebieskiego kabla to się połapałem po zrobieniu zdjęcia bo odbierała mi tylko jedna stacja. Podłączyłem bez żółtego ale zadziałało. Radio to pioneer. Jutro fotkę podeślę.

Edytowane przez kaczmar93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...