Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie wskazuje poziomu gazu instalacja BRC


Vexart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w samochodzie założoną instalacje BRC sequent 24. Pojechałem dzisiaj zatankować ponieważ stan gazu był mały po zatankowaniu dalej pokazuje mi że zbiornik jest pusty dioda miga. Pojechałem sprawdzić jeszcze raz czy na pewno zatankowałem, i jest pełna. Wskazówka na baku pokazuje minimum i jest ona podłączona dwoma przewodami które lecą do sterownika prawdopodobnie, wskazówka nie jest połączona z wielozaworem. Co może być tego przyczyną? w jaki sposób instalacja sprawdza poziom gazu? Bo sam wielozawór nie ma nic elektrycznego co mogło by sprawdzać poziom tak samo mechanicznego nic nie widzę.

Pozdrawiam.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vexart napisał:

To jak instalacja sczytuje z niego wartość?

poprzez magnesy,które są na pływaku i szkiełku poziomu gazu zamontowanym na wielozaworze zbiornika,

podnosi się lub opada pływak w zbiorniku a magnes,który jest w nim zamontowany wpływa na magnes szkiełka,

to szkiełko na wielozaworze z dwoma przewodami połączone jest ze sterownikiem gazowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha  to albo pływak się zaciął albo coś nie tak ze szkiełkiem. Zaraz Wezmę magnes i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem szkiełko przestawiłem magnesem wskazówkę po przyłożeniu na miejsce ustawiła się. Najwidoczniej było bardzo mało gazu i chciało przekręcić w drugą stronę wskazówkę. Jak zacząłem tankować chciała się jeszcze bardziej przekręcić.

Jak na razie jest dobrze. Zobaczymy po czasie.

Dzięki wielkie Darko za informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem tylko u mnie najpierw nie szło przełączyć na paliwo a po 2 dniach, zatankowalem bo już była rezerwa a przycisk dalej nie przełącza(manualnie) na benzynę i dioda dalej miga na jednej kropce że rezerwa, choć przestała pipczec dioda i gazu wlazlo tyle co powinno, co może być, wina przycisku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...