Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dębica Presto UHP2 (235/45/17 97 Y)


stachu86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jeśli macie lub mieliście do czynienia z tymi oponami to prosze o komentarz. Mało można znaleźć komentarzy na internecie. Co mnie jednak zadziwia to jeśli są takie to są pozytywne i ludzie zaskoczeni tymi oponami na plus. Dodatkowo przewijają się porównania z Uniroyal RainSport3 oraz Fulda SportControl2. I jak najbardziej Debice wychodza zwyciezko z tego pojedynku. Obecnie mit o Debicy jest jaki jest. Ale może faktycznie UHP oraz UHP2 to sa udane opony. Jeśli ktoś miał doświadczenia z tymi oponami to zapraszam do komentarza.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tydzien temu zalozylem 225/40 r18. Na chwile obecna calkiem zadowolony jestem. Na tyle mam imperiale i slychac ze sa glosniejsze bo debica 67db a imperiale 71. Debica na zakretach na suchym klei ladnie. Zbyt krotko uzywam zeby cos wiecej o nich powiedziec ale sugerowalem sie rowniez mega pozytywnymi opiniami dlatego zakupilem. No i przede wszystkim cena... Na mokrym jeszcze nie sprawdzone i podbramkowej sytuacji tez nie mialem zeby awaryjnie hamowac. Moze ktos inny cos wiecej powie?

 

P.s. nie za szerokie zakladasz?

 

Edit: wulkanizator zakladajac na felgi (dodam ze juz jakos mega proste nie sa) byl calkiem zdziwiony ze tak ladnie sie wywazyly. Tyl juz gorzej i problem z zalozeniem i odwaznikow wiecej ale jak wspomnialem tyl made in china

Edytowane przez Raamboo
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tydzien temu zalozylem 225/40 r18. Na chwile obecna calkiem zadowolony jestem. Na tyle mam imperiale i slychac ze sa glosniejsze bo debica 67db a imperiale 71. Debica na zakretach na suchym klei ladnie. Zbyt krotko uzywam zeby cos wiecej o nich powiedziec ale sugerowalem sie rowniez mega pozytywnymi opiniami dlatego zakupilem. No i przede wszystkim cena... Na mokrym jeszcze nie sprawdzone i podbramkowej sytuacji tez nie mialem zeby awaryjnie hamowac. Moze ktos inny cos wiecej powie?
 
P.s. nie za szerokie zakladasz?
 
Edit: wulkanizator zakladajac na felgi (dodam ze juz jakos mega proste nie sa) byl calkiem zdziwiony ze tak ladnie sie wywazyly. Tyl juz gorzej i problem z zalozeniem i odwaznikow wiecej ale jak wspomnialem tyl made in china
Z oponami w takim rozmiarze auto wyjechalo z fabryki. Nawet wlepke mam 235/45/17. (Sline, 1bv, quattro)

Wysłano z mojego SGS7Edge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UHP 2 225/40/18 kupiłem do poprzedniego A4 (3.0 TDI, quattro). Opony super wg. mnie. Żadnych problemów z nimi nie miałem, godne uwagi. Za komplet nowych w zeszłym roku dałem 1156 zł w Feuvert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bolo__ napisał:

UHP 2 225/40/18 kupiłem do poprzedniego A4 (3.0 TDI, quattro). Opony super wg. mnie. Żadnych problemów z nimi nie miałem, godne uwagi. Za komplet nowych w zeszłym roku dałem 1156 zł w Feuvert.

No ja teraz zaplacilem 210 za szt plus wysylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ten rozmiar idzie za ok 1080zl z przesylka. Mniejsza o cene. Wiem ze mozna kupic opony za 400zl sztuka tylko nie wiem czy ma to sens. Bo prawda jest taka ze marki premium to czasem tylko dobry rozglos. A szalu nie ma. Poza tym UHP to w sumie swiezy produkt wiec producent musi czyms przyciagnac. I obecnie nie doszukalem sie zlych opinii. I kilka komentarzy jest potwierdzajacych stabilosc przy predkosciach 130+. Uniroyale podobno plywaja. Nie czuc auta.

Wysłano z mojego SGS7Edge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił taki rozmiar do mietka i było na nich made in Germany. Jakby patrzeć tylko na bieżnik to można by je pomylić z continentalami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił taki rozmiar do mietka i było na nich made in Germany. Jakby patrzeć tylko na bieżnik to można by je pomylić z continentalami [emoji14]
Ciekawe. Obecnie nie moge sie doszukac produkcji Germany. Poki co natrafiam na aukcje Slovenia.

Wysłano z mojego SGS7Edge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił w intercarsie, produkcja to końcówka 17 roku. Opona wygląda solidnie jak za tak śmieszne pieniądze przy tym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje były made in Germany -ale nie wiem czy to jakoś wpływa znacząco. Jechałem nimi po autostradzie w sporą ulewę 140-160 i nic nie znosiło. Ja byłem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały zeszły sezon zjeździłem na tych oponach i jestem mile zaskoczony. przede wszystkim są ciche ale dobrze trzymają się drogi w każdych warunkach. wcześniej miałem uniroyal rain expert i wg mojej oceny te opony biją je pod każdym względem. Ja kupiłem w marcu z data produkcji 0817 produkcję bodajże Węgry. Jestem mega zadowolony i w tej cenie chyba pobije każdą inną oponę w tym rozmiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś jeszcze się może wypowiedzieć na temat opon Dębicy?
Miałem kupić jakieś "nówki używki" za 600zł, ale stwierdziłem, że chyba się skuszę na Dębicę UHP 2, skoro jest tak polecana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio komplet 22/45/17. Na razie pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, opony są przede wszystkim ciche, dobrze się prowadzą na mokrym asfalcie. Bieżnik też fajnie wygląda. Jak za tą cenę to myślę, że na prawdę warto. Moje akurat pochodzą z Polski.

Nie wiadomo tylko jak będą się zużywać.

Edytowane przez Exmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafal83_1983 jak zużycie po jednym sezonie? Mierzyłeś ile ich uciekło i po ilu km?

No i jak na mokrym się zachowywały? Można na mokrym "brać" zakręty dynamicznie? :)

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2018 o 08:48, stachu86 napisał:

Obecnie mit o Debicy jest jaki jest. Ale może faktycznie UHP oraz UHP2 to sa udane opony.

Kiedyś w prasie "branżowej" wyczytałem że spółka "Dębica" została dokapitalizowana przez GY 100 mln $ w celu prac i rozwoju segmentu opon UHP.  Więc całkiem możliwe że Presto UHP2 to duży krok naprzód tej "polskiej" firmy bo opinie o tych oponach są w większości przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zakupiłem ów opony Dębica w rozmiarze 225/45/17, produkcja Polska, 3ci tydzień 2018 roku i zaniepokoiły mnie dwie sprawy:
- brak kolorowych pasków wzdłuż bieżnik. Z tego co widzę np. na allegro, na większości opon one są. Dzwoniłem z ciekawości do Dębicy, ale nie potrafili sprecyzować, czy wypuszczali partie bez pasków. "Uspokajali" mówiąc, iż na bank jest to opona nowa, oczywiście objkęta 5letnią gwaracją.

- wysokość bieżnika. Mierzyłem je z ciekawości suwmiarką i wyszło mi 7.7mm. Na allegro niektórzy sprzedawcy wrzucali zdjęcia wraz z pomiarem głębokości bieżnika i było różnie : 8.15, 8,5 , 8,75. Pomiędzy moim, a najwyższym bieżnikiem różnica wynosi 1mm. Może kupiłem jakąś kiepską partię od "Oficjalnego sklepu allegro".
Mierzyliście może swoje opony przed założeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zalozylem. Paski są. DOT 0818. Jesli chodzi o bieznik to nie powiedzialbym ze jest go bardzo duzo. Rowki faktczynie nie sa glebokie. Ale tak pierwsze wrazenia z jazdy to powiem ze dosc czepna to oponka.

Wysłano z mojego SGS7Edge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jolley napisał:

- brak kolorowych pasków wzdłuż bieżnik. Z tego co widzę np. na allegro, na większości opon one są. Dzwoniłem z ciekawości do Dębicy, ale nie potrafili sprecyzować, czy wypuszczali partie bez pasków.

Kolega zadał mi zagwostkę i postanowiłem doczytać o oznaczeniach... Serwis wulkanista.pl objaśnia co i jak w trawie piszczy. Link dla zainteresowanych. http://wulkanista.pl/paski-i-kropki-na-oponach/

I wychodzi na to, że paski tak na prawdę nie mają  większego znaczenia dla nas użytkowników "gumek".

Edytowane przez Aleq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie Szukam opon letnich  235/40/18 patrzę na Henkoki. Fulda itp. Klasa srednia  Ale zaciekawiła mnie Dębica bardzo duzo pozytywnych komentarzy możeci powiedzieć coś więcej o tej oponie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie opony Dębica są często kupowane. Cec**je je dobre trzymanie się toru jazdy, wygląd, nie wpadają w poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...