Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Gdzie wejść w VAG żeby drzwi blokowały się po ruszeniu auta


szpak

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zwracam sie do posiadaczy VAG albo moze ktos wie co trzeba pozmieniać zeby po ruszeniu auta drzwi same sie blokowały. znalazłem kilka informacji w FAQ i tu : http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=7530 , by mi sie to bardzo przydało bo blokowanie przyciskiem na drzwiach u mnie nie działa. Prosze o dokładny opis gdzie i co zmienic. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod przedmówcę :) z tym że w B6 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest podklejone nawet :

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=6358

Pamietajcie jednak, że jak kogoś będziecie chcieli wysadzić, to musi dwa razy klamką poruszyć, żeby otworzyć drzwi. Może być to irytujące.

[ Dodano: 11-03-2007, 12:10 ]

aa alvaroalvaro78, to jest dla B5. Dla B6 inaczej to wygląda.

Trzeba wejść w [46 - Comfort System] czy tam [46 - Central Conv.] (ale moduł 46)

Kodowanie - 07

I masz tam takie opcje :

* +00001 = GB-Alarm (not USA)

* +00002 = Confirmation Anti-Theft Warning System (Blink)

* +00004 = Selective Central Locking (SCL)

* +00008 = Anti-Theft Warning System

* +00016 = Rear Lid Release Locking at 5 km/h

* +00032 = Central Locking at 15 km/h (or 10 mph)

* +00064 = Comfort Function via Remote Control (not USA)

* +00128 = Right Hand Drive (RHD)

* +00256 = Avant

* +00512 = Confirmation Close via Remote (1x Blink)

* +01024 = Confirmation Anti-Theft Warning Sytem Horn Activation

* +02048 = Door-/Window Regulator Logic

* +04096 = Thatcham Anti-Theft Warning (not USA)

* +08192 = No Safe-Function

* +16384 = Side Windows with Insulated Glass

Musisz odczytać jaki kod masz i ewentualnie dodać 00032

info ze strony http://wiki.ross-tech.com/index.php/Audi_A4_%288E%29_Comfort_System

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie opcji żeby sie drzwi odblokowywały np po zaciągnięciu ręcznego ? (nie po zatrzymaniu bo na każdych światłach słychać by było upierdliwą pompe centralnego..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+000032 - ZV über 15 km/h verriegeln / Auto-LOCK/UNLOCK (bolting device starting from 15 km/h) / zamykanie zamków po przekroczeniu 15 km/h (otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjnki)

+000512 - Funk-Quittierung schliessen (1x Blinken) / Close radio acknowledgement (1x flashing) / potwierdzenie zamknięcia centralnego zamka błyskiem kierunków

+004096 - Funk-Quittierung öffnen (2x Blinken) / Open radio acknowledgement (2x flashing) / potwierdzenie otwarcia centralnego zamka błyskiem kierunków

+000016 - Heckentriegelung über 5 km/h gesperrt / Tail unblocking over 5 km/h closed / zamykanie kufra powyżej 5km/h

da sie te funkcje jakos razem polaczyc? ktos sie juz bawil w zmiany ustawien c. zamka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki juz wszystko jasne :) ustawilem sobie centralny wg upodoban (dziala to dos specyficznie - nie wiem jak z klapa, ale kierunki nie mrygaja przy zamknieciu :evil: , zamykanie po 15km/h dziala) raszta rezanka pozniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę sie do tematu

dziś troszkę się pobawiłem i nie za wiele z tego wyszło

robiłem wsio jak podane było w poście http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=81778#81778

i tak więc chciałem dodać opcję +000032 - zamykanie zamków po przekroczeniu 15 km/h (otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjnki)

wynik byl taki że po naciśnięciu przycisku otwarcia na pilocie auto sie zamykało a prZy przycisku zamkniecia otwierał aby nie było mało gdy drzwi sie zamykały otwierał sie bagażnik i analogicznie gdy drzwi sie otwierały zamykał się bagażnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamykanie zamków po przekroczeniu 15 km/h (otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjnki)

a czy da się otworzyć auto przyciskiem od otwierania czy tylko i wyłącznie po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki?? bo jeśli za każdym razem aby kogoś wpuścić do auta trzeba łapać za klamki to LIPA panowie no nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te bajery dzialaja w roczniku '95?

Nie.

W tym roczniku jest możliwe włączenie zamykania samochodu kilka sekund po włączeniu zapłonu. Podłącza się odpowiedni kabel i już. O reszcie raczej zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy da się otworzyć auto przyciskiem od otwierania czy tylko i wyłącznie po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki?? bo jeśli za każdym razem aby kogoś wpuścić do auta trzeba łapać za klamki to LIPA panowie no nie ??

ej, czytaj uwaznie :

Pamietajcie jednak, że jak kogoś będziecie chcieli wysadzić, to musi dwa razy klamką poruszyć, żeby otworzyć drzwi. Może być to irytujące.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamykanie zamków po przekroczeniu 15 km/h (otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjnki)

a czy da się otworzyć auto przyciskiem od otwierania czy tylko i wyłącznie po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki?? bo jeśli za każdym razem aby kogoś wpuścić do auta trzeba łapać za klamki to LIPA panowie no nie ??

Oczywiście wewnętrzny przycisk ryglowania i otwierania drzwi działa niezlaeżnie - przykładowo jak nie chcesz gasić auta a wyjąć coś z bagażnika to tym guzikiem otwierasz - niestety zamki się ponownie nie zaryglują po ruszeniu, chyba że manulanie guziczkiem ryglowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamykanie zamków po przekroczeniu 15 km/h (otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjnki)

a czy da się otworzyć auto przyciskiem od otwierania czy tylko i wyłącznie po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki?? bo jeśli za każdym razem aby kogoś wpuścić do auta trzeba łapać za klamki to LIPA panowie no nie ??

Oczywiście wewnętrzny przycisk ryglowania i otwierania drzwi działa niezlaeżnie - przykładowo jak nie chcesz gasić auta a wyjąć coś z bagażnika to tym guzikiem otwierasz - niestety zamki się ponownie nie zaryglują po ruszeniu, chyba że manulanie guziczkiem ryglowania.

to po co ładowac sie w koszty jezeli przycisk blokawania na drzwiach działa. U mnie nie działa tylko blokowanie, nie wiem czemu. Dzisiaj byłem u koleszki i przez pół godziny nie mógł sie połączyć z centralnym, ale udało sie zamykanie działa po przekroczeniu 25km/h, jeden minus (w moim przypadku) tak jak adadur napisał, ze jak otworzy sie drzwi tym przyciskiem, nie gasząc auta to potem sie nie zablokują, a u mnie blokowanie nie działa :frown:. Zeby działało to bym nie zakładał tego tematu i nie podłańczałbym auta pod kompa (30zł w plecy :wink: ). Pozdrowionka :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę sie do tematu

dziś troszkę się pobawiłem i nie za wiele z tego wyszło

robiłem wsio jak podane było w poście http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=81778#81778

i tak więc chciałem dodać opcję +000032 - zamykanie zamków po przekroczeniu 15 km/h (otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjnki)

wynik byl taki że po naciśnięciu przycisku otwarcia na pilocie auto sie zamykało a prZy przycisku zamkniecia otwierał aby nie było mało gdy drzwi sie zamykały otwierał sie bagażnik i analogicznie gdy drzwi sie otwierały zamykał się bagażnik

Ciekawie to wszystko wyglada...

*00032 dziala jak nalezy (zalacza sie po ok. 15km/h, wylacza, jak kluczyk wyjme ze stacyjki),

*00016 nie wiem, czy dziala, ale efekt jest taki, ze centralny otwiera mi sie w odwrotna strone (po przekreceniu kluczyka w odwrotnym kierunku). Wylaczylem, zeby sie nie zamotac...

*00004 ktos napisal, ze po jednokrotnym przekreceniu kluczyka maja sie otworzyc tylko drzwi po stronie kierowcy... U mnie otwieraja sie, ale tylko od strony pasazera. Pytanie, czy mam kabelki pochrzanione od centralnego (samochod byl stukniety z boku od strony kierowcy), czy moze tak to ma byc?

Radia do centrala nie mam, wiec inne kody nawet mi nie chialy wejsc (mruganie kierunkami i podobne).

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...