Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B7] Montował ktoś takie nakładki/dokładki progowe


EXEO-Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, montował ktoś z forumowiczów takie dokładki progów (foto) jak one są mocowane? Na spinki, śruby??? Proszę o info.

Zdjęcie zaczerpnięte z netu.

nakładki progowe.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jeszcze masz  https://sprzedajemy.pl/nakladki-progowe-audi-a-4-b6-b7-minsk-mazowiecki-2-6bea9f-nr53871344

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam takie listwy na progi ale nie wiem jak się je montuje w b7 (mam exeo to identyczna buda jak b7 b6) patrzyłem to tam są jakieś spinki ??? dobrze widziałem??? nie wyciągałem ich i nie wiem czy mają tam gwint (raczej nie maja bo by były od razu zrobione na śruby aż tak fabryka by chyba nie szczędziła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w linku co ci podesłałem gość napisał że( montaż polega na przyklejeniu od góry na klej do szyb a na dole przykręceniu na wkręty ) sprawdź czy te otwory do przykręcenia czasem nie pasują w ori miejsca co przykręcony jest próg,co do przyklejenia na klej do szyb ,ja bym dał na taśmę dwustronną ,łatwiej później zdemontować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie taśmę 3m ,listwę boczną drzwi mam na nią przyklejoną i lotkę klapy ,2 rok trzyma,po za tym od spodu będą przykręcone ,ważne to dobrze odtłuścić i po przyklejeniu suszarką trochę zagrzać albo na słońce wystawić jak złapie ciężko odkleić ,trzeba odcinać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętasz jak się nazywa ta taśma 3M ? Może masz gdzieś link z allegro to byś mi bardzo ułatwił montaż.  Jeśli chodzi o śruby to dla mnie śruba ma gwint a wkręt nie ma gwintu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie dałem sobie rady... :) może mi ktoś kto ściągał progi w b7. Mam problem z demontażem chciałbym zamontować sobie nakładki ale jednak nie będę ich przyklejał na taśmę dwustronną, jakoś nie mam przekonania do niej. zdjęcia poniżej

20180411_185021.jpg

20180411_185037.jpg

20180411_185049.jpg

20180411_185112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w b6 zamiast tych plastikowych kołków co są u ciebie, są wkręty dlatego pisałem o przykręceniu ,a próbowałeś te kołki odkręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale nic nie poszło. Pewnie trzeba jak patrzyłem w edce zdjąć narożniki i wysunąć próg dopiero wtedy można podejść do tych spinek. Sam nie wiem, popróbuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czasem w środku nie siedzi jakiś mniejszy kołek ,może trzeba go wyjąć i wtedy wyjdzie cały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcach progów owszem są taki spinki z kołkiem rozprężnym ale próg jest mocowany na takie spinki jak na foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj zdjąć narożnik ,zobaczysz czy to coś da , jak nie do pociągnij mocno ten kołek, najwyżej będziesz musiał kupić szt jak się urwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...