Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sprężyn tył-śruba mimośrodowa!!!


...radek...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zabralem sie za wymiane spryzyn na eibach -30. Przód udało mi się wymienić. Poległem na tyle. Nie moge wybić śrub od geometrii. Kręcą sie razem z tuleją. Tuleje oberwały się przy wykręcaniu. Czy te tuleje się wymienia czy trzeba cały wachacz kupić? Chodzi o te zaznaczone na zdjeciu.d78cca081fea538c7828f6fa95aec9c9.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wymienne, z Lemfoerdera około 30 złotych za sztukę. Śrub nie wybijesz bo one się dosłownie zespalają z wewnętrzną częścią tulejki i pozostaje ciąć.

Edytowane przez majkel_majki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z wymianą tej tulei duzo roboty??? Bez problemu wyciągne ten górny wahacz?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacz wyjdzie bez problemu, górna śruba w zasadzie zawsze daje się odkręcić. Wymiana tulei jest prosta jeżeli masz dostęp do prasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz czy górna śruba tez moze być tak zapieczona? Czy nie powinno z nią być problemu?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj cynk jak poszlo ze srubami ... [emoji4]
Na razie wymieniłem z prawej strony. Dostęp do śruby od wahacza od strony srodka auta-ciezki, ale jest. Nakrętke musiałem przyspawać i śruba pusciła bez problemu. Od strony koła musiałem ciąć. Wahacz na zewnątrz i tuleje do wymiany. Oczywiście nowa śruba. W piątek będe walczył z lewą stroną.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie zapomniałem Tobie powiedzieć o tej cholernej nakrętce przy śrubie, która mocuje wahacz do sanek, bez przyspawania jej do sanek nie faktycznie jest kłopot z odkręcaniem. Z jednej strony jest łatwo podejść migomatem, z drugiej pamiętam, że coś przeszkadzało- chyba to była rura wlewu paliwa, ale się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się okaże że strona od wlewu paliwa jest gorsza do ogarnięcia to o drugą stronę nie musze się martwić. Nie przyglądnąlem się właśnie stronie lewej.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co odkręcacie wachacz do wymiany sprężyn ,zmieniałem ok miesiąc temu ,trzeba odkręcić amor ,łącznik stabilizatora ,ściskamy sprężynę ,wachacz drążkiem naciągamy do dołu i sprężyna wyjęta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co odkręcacie wachacz do wymiany sprężyn ,zmieniałem ok miesiąc temu ,trzeba odkręcić amor ,łącznik stabilizatora ,ściskamy sprężynę ,wachacz drążkiem naciągamy do dołu i sprężyna wyjęta

Ponieważ po wymianie sprężyn trzeba ustawić geometrie. A żeby ją ustawić trzeba śrube od geometrii popuścić. Niestety jest tak zapieczona że nie jestem w stanie jej ruszyc. A jak sie ruszy to obrywa się tuleja. I tu zaczynają się schody. Żeby wymienić tuleje w wahaczu trzeba go wyciągnąć.  

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja wymieniałem na takie same więc geometria zbędna 

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ... Które dokładnie tuleje wymieniasz żeby można było ustawić zbieżność i kąty ?  Czy wymieniasz wszystkie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha .. ok .... 

A tamtych tulei gdzie jest sruba nr 3 nie ruszasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są nie wybite to po co? Ja mialem wybitą przy śrubie nr 10. A jak już wachacz miałem na wierzchu to wymieniłem obie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie kolego.. powiedz mi jeszcze jak wygląda sprawa geometrii. Ile to cie kosztowało i czy były jakieś problemy z geometrią?  Ja jak podjechałem do jednego zakładu na sprawdzenie to mi  zawołali 500zł za zrobienie geometrii  o ile nie bedzie problemów . Tak więc jjeszcze nic nie ruszyłem u siebie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zaba84 napisał:

A właśnie kolego.. powiedz mi jeszcze jak wygląda sprawa geometrii. Ile to cie kosztowało i czy były jakieś problemy z geometrią?  Ja jak podjechałem do jednego zakładu na sprawdzenie to mi  zawołali 500zł za zrobienie geometrii  o ile nie bedzie problemów . Tak więc jjeszcze nic nie ruszyłem u siebie ..

Ile????? Placilem 100zł i jeśli sruby się odkręcą to nie ma z tym żadnego problemu. Trwa to około 15-20 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...