Wymiana sprężyn tył-śruba mimośrodowa!!!
2 2

29 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zabralem sie za wymiane spryzyn na eibach -30. Przód udało mi się wymienić. Poległem na tyle. Nie moge wybić śrub od geometrii. Kręcą sie razem z tuleją. Tuleje oberwały się przy wykręcaniu. Czy te tuleje się wymienia czy trzeba cały wachacz kupić? Chodzi o te zaznaczone na zdjeciu.d78cca081fea538c7828f6fa95aec9c9.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Są wymienne, z Lemfoerdera około 30 złotych za sztukę. Śrub nie wybijesz bo one się dosłownie zespalają z wewnętrzną częścią tulejki i pozostaje ciąć.

Edytowane przez majkel_majki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A z wymianą tej tulei duzo roboty??? Bez problemu wyciągne ten górny wahacz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wahacz wyjdzie bez problemu, górna śruba w zasadzie zawsze daje się odkręcić. Wymiana tulei jest prosta jeżeli masz dostęp do prasy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nic bede walczył dalej. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie wiesz czy górna śruba tez moze być tak zapieczona? Czy nie powinno z nią być problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Górna powinna pójśc bez większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj cynk jak poszlo ze srubami ... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daj cynk jak poszlo ze srubami ... [emoji4]
    Na razie wymieniłem z prawej strony. Dostęp do śruby od wahacza od strony srodka auta-ciezki, ale jest. Nakrętke musiałem przyspawać i śruba pusciła bez problemu. Od strony koła musiałem ciąć. Wahacz na zewnątrz i tuleje do wymiany. Oczywiście nowa śruba. W piątek będe walczył z lewą stroną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zupełnie zapomniałem Tobie powiedzieć o tej cholernej nakrętce przy śrubie, która mocuje wahacz do sanek, bez przyspawania jej do sanek nie faktycznie jest kłopot z odkręcaniem. Z jednej strony jest łatwo podejść migomatem, z drugiej pamiętam, że coś przeszkadzało- chyba to była rura wlewu paliwa, ale się da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli się okaże że strona od wlewu paliwa jest gorsza do ogarnięcia to o drugą stronę nie musze się martwić. Nie przyglądnąlem się właśnie stronie lewej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po co odkręcacie wachacz do wymiany sprężyn ,zmieniałem ok miesiąc temu ,trzeba odkręcić amor ,łącznik stabilizatora ,ściskamy sprężynę ,wachacz drążkiem naciągamy do dołu i sprężyna wyjęta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    po co odkręcacie wachacz do wymiany sprężyn ,zmieniałem ok miesiąc temu ,trzeba odkręcić amor ,łącznik stabilizatora ,ściskamy sprężynę ,wachacz drążkiem naciągamy do dołu i sprężyna wyjęta

Ponieważ po wymianie sprężyn trzeba ustawić geometrie. A żeby ją ustawić trzeba śrube od geometrii popuścić. Niestety jest tak zapieczona że nie jestem w stanie jej ruszyc. A jak sie ruszy to obrywa się tuleja. I tu zaczynają się schody. Żeby wymienić tuleje w wahaczu trzeba go wyciągnąć.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ok, ja wymieniałem na takie same więc geometria zbędna 

Edytowane przez greg2505

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeszcze raz ... Które dokładnie tuleje wymieniasz żeby można było ustawić zbieżność i kąty ?  Czy wymieniasz wszystkie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te zaznaczone na zdjeciu. 622accb50efa4b308959d4b66bc87fe4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha .. ok .... 

A tamtych tulei gdzie jest sruba nr 3 nie ruszasz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak są nie wybite to po co? Ja mialem wybitą przy śrubie nr 10. A jak już wachacz miałem na wierzchu to wymieniłem obie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A właśnie kolego.. powiedz mi jeszcze jak wygląda sprawa geometrii. Ile to cie kosztowało i czy były jakieś problemy z geometrią?  Ja jak podjechałem do jednego zakładu na sprawdzenie to mi  zawołali 500zł za zrobienie geometrii  o ile nie bedzie problemów . Tak więc jjeszcze nic nie ruszyłem u siebie ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 minuty temu, zaba84 napisał:

A właśnie kolego.. powiedz mi jeszcze jak wygląda sprawa geometrii. Ile to cie kosztowało i czy były jakieś problemy z geometrią?  Ja jak podjechałem do jednego zakładu na sprawdzenie to mi  zawołali 500zł za zrobienie geometrii  o ile nie bedzie problemów . Tak więc jjeszcze nic nie ruszyłem u siebie ..

Ile????? Placilem 100zł i jeśli sruby się odkręcą to nie ma z tym żadnego problemu. Trwa to około 15-20 min.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to ładny cyrk ... Mi powiedzieli że samego tyłu się nie robi i trzeba zrobić całość przód i tył i to jest koszt 500zł jak nie będzie problemów ze srubami... 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przod ustawia sie razem z tyłem. Ale bez jaj-500zł????  Niezle Cie chcieli naciągnąc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja płaciłem 150 za całość (przód i tył). Zgodnie ze sztuką powinno się to robić razem.

Gdyby ktoś chciał, to mam cały komplet śrub zawieszenia tylnego w bardzo dobrym stanie😎 Zostały mi po przekładce na quattro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ładnie Cię chcieli  skasować ja robiłem kilka razy i płaciłem 100zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Orietnuje się ktoś czy takim zestawem ściągnę tą holerną tylną sprężynę: ściągacz z alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja ściągnąłem zwykłym ściskiem , ciężko , ale da się,myślę że tymi z linku dużo łatwiej pójdzie , muszę go sobie zafundować 

Edytowane przez greg2505

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    12 minut temu, greg2505 napisał:

Ja ściągnąłem zwykłym ściskiem , ciężko , ale da się,myślę że tymi z linku dużo łatwiej pójdzie , muszę go sobie zafundować 

Pytanie czy faktycznie wejdzie. Ostatnio byłem w hobby warsztacie i męczyłem się z kolegą 2 mniejszymi. Wniosek: za mało miejsca. I poleglismy mimo odpięcia amortyzatora i stabiizatora, a jak mi mają zaśpiewać po 100 zł za stronę, to wolałbym 100 dołożyć i mieć sprzęt - tylko nie mam pewności czy z nim mi się uda.

Nie chcę też ruszać żadnych wahaczy, bo po kolei będę musiał wszystko wymieniać...

Edytowane przez HatefulEvil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sobie dorobiłem specjalnie sciagacze bo zwykłe były troche za duże, wymiana idzie elegancko nie trzeba aż dużej siły używać żeby odgiąć wahacz żeby wyjąć spręzyne ...

Ja odkręciłem tylko amorek i łacznik stabilizatora ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja po odkręceniu amorka i stabilizatora byłem w stanie opuścić zawieszenie o może półtora cm więcej, wisząc pod autem. Szkoda że nie ma jak w starej Astrze że pod odpięciu Amorów sprężyny same wypadają :D

Edytowane przez HatefulEvil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi