Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uniwersalny włącznik świateł


kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

jak zamontujesz uwsa działa wszystko wogóle nie musisz używać wyłącznika świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamontujesz uwsa działa wszystko wogóle nie musisz używać wyłącznika świateł

Ok, ale osobno też można włączyć światła? Np na postoju, bez odpalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem sobie w mojej niuni uniwersalny włącznik świateł jest to urządzenie które samoczynnie załącza światła po siedmiu sekundach od odpalenia silnika a po zgaszeniu silnika automatycznie wyłącza

fajny i praktyczny bajer polecam wszystkim

Owszem fajny ale mam pytanie:

załacza sie po odpaleniu czy załączeniu kluczyka, bo to wielka różnica

i jeszcze coś taki przypadek: Jedzie np.żona w nocy stoi na przejeździe lub skrzyżowaniu, trochę zestresowana, rusza za szybko sprzedło , może ręczny itp, a tu pach samochód zgasł.Zapala rusza a tu nie ma świateł przez siedem sekund, no może cztery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa dopiero po odpaleniu silnika bo bierze impuls z rozrusznika, jeżeli zgasnie zestresowanej żonce to zawsze można urzyć ori wyłącznika bo UWS i ori wyłącznik działają niezależnie

[ Dodano: 19-03-2007, 19:42 ]

przez uwsa można puścić słabszy prąd na światełka i mamy światła do jazdy dziennej a na noc załanczać światła ori wyłącznikiem

[ Dodano: 19-03-2007, 19:43 ]

oczywiście nie dotyczy to xenonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa dopiero po odpaleniu silnika bo bierze impuls z rozrusznika

Może raczej z alternatora.

Sorki że się czepiam, ale pytałem z ciekawości.U mnie opcja z przekaźnikami jest mniej skomplikowana.Po podłaczeniu zacząłem też myśleć na jakiejś czasówce 5sekund od przekręcenia kluczyka lub z alternatora, ale dałem spokój. Dobrze jest dla mnie takie rozwiązanie. Swoją drogą zamontowalem znajomym w golfie, oraz oplu.

Przeróbka z zamontowaniem UWS albo samych przekaźników jest naprawdę dobrym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby uws załączył światła trzeba włączyć zapłon i zakręcić rozrusznikiem jest też opcja podpięcia pod alternator ale prościej jest pod rozrusznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro UWS ma opcję podłaczenia pod alternator to po co czas zwłoki do załączenia świateł.

Ja właśnie w swojej przeróbce takie coś miałem demontować, światła by się załaczały gdy alternator już ładuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu UWS ma zwłokę tak to wymyslił producent

[ Dodano: 10-04-2007, 23:45 ]

zrobiłem dzisiaj z UWS-a światła do jazdy dziennej

jutro jadę na stację diagnostyczną dowiedzieć się czy jest to zgodne z polskim prawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 19-03-2007, 19:42 ]

przez uwsa można puścić słabszy prąd na światełka i mamy światła do jazdy dziennej a na noc załanczać światła ori wyłącznikiem

[ Dodano: 19-03-2007, 19:43 ]

oczywiście nie dotyczy to xenonów

A ja mam wlasnie xenony i chcialems sie dowiedziec czy da sie tak zrobic zeby jako dzienne swiecily sie na ~40% swiatla drogowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobiłem tak pare dni temu w mojej niuni jako dzienne świecą mi drogowe mocą około 60% zobacz temat światła do jazdy dziennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...