Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Xenony Problem z samopoziomowaniem NIE czujniki


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie . Bardzo prosze o pomoc . 
Pojechałem na działke wjechałem w duze błoto po czym postanowaiłem pojechac na myjnie bezdotykowa . umyłem auto i wszystko było ok . na 2gi dzien wyskoczył mi błąd na FIS ze samopoziomowanie nie działa .

podłączyłem kompa i dostałem takie błędy 

 01537 - Vehicle Level Sensor: Supply Voltage. 16-00 - Signal Outside Specifications

oraz 

błąd: 01539 - headlights not adjusted 35-00


błędów sie nie da skasowac a podczas próby kasowania widze ze swiatła opadaja i sie podnosza ale słychac dziwny dzwiek silniczków w reflektorach . 

po sprawdzeniu bloków pomiarowych ( sprawdzniu napięc ) otrzymałem cos takiego jak na obrazie

Odpinałem wtyczki od strony kierowcy z przodu i z tyłu i wszsystko ok . 
od strony pasazera tez sa czujniki ?
Co to może byc ?
 

błąd xenonów.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to cię naprowadzi

01537 - Czujnik poziomu pojazdu; Napięcie zasilania
01537 - Napięcie zasilania czujnika poziomu pojazdu: Specyfikacje zewnętrzne sygnału
Możliwe objawy
     Lampka kontrolna awarii (MIL) WŁ

Możliwe przyczyny

     Uszkodzony bezpiecznik
     Okablowanie i / lub Złącza z / do modułu sterującego wyrównania reflektorów (J431) są wadliwe
     Zepsuty moduł sterujący wyrównania reflektorów (J431)

Możliwe rozwiązania

     Sprawdź bezpiecznik (s)
     Sprawdź Okablowanie i / lub Złącza od / do Modułu sterującego wyrównywaniem reflektorów (J431)
     Sprawdź / wymień moduł sterujący regulacji wysokości reflektorów (J431)

Specjalne notatki

     Może być przechowywany w połączeniu z 01539.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, art11 napisał:

może to cię naprowadzi

01537 - Czujnik poziomu pojazdu; Napięcie zasilania
01537 - Napięcie zasilania czujnika poziomu pojazdu: Specyfikacje zewnętrzne sygnału
Możliwe objawy
     Lampka kontrolna awarii (MIL) WŁ

Możliwe przyczyny

     Uszkodzony bezpiecznik
     Okablowanie i / lub Złącza z / do modułu sterującego wyrównania reflektorów (J431) są wadliwe
     Zepsuty moduł sterujący wyrównania reflektorów (J431)

Możliwe rozwiązania

     Sprawdź bezpiecznik (s)
     Sprawdź Okablowanie i / lub Złącza od / do Modułu sterującego wyrównywaniem reflektorów (J431)
     Sprawdź / wymień moduł sterujący regulacji wysokości reflektorów (J431)

Specjalne notatki

     Może być przechowywany w połączeniu z 01539.

Dzieki kolego . Niestety juz sprawdziłem bezpieczniki u mnie to raczej 10 i 15 (moze sie myle ) 

Okablowanie sprawdziłem tylko to co napisałem od strony kierowcy z przodu i z tyłu . nie wiem czy jest od strony pasażera tez sa czujniki ? 

Dlaczego na vagu mi pokazuje w 2gijej grupie na 2 czujnikach 0,02v ? chyba powinny byc inne wartosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki są na przodzie i tyle po lewej stronie auta. Wygląda na padnięty moduł skoro pokazuje takie same wartości lub Wiązka gdzieś dostała. Najlepiej będzie podmiana modułu znajduje się pod schowkiem pasażera.

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ktorym miejscu dokładnie ten moduł ? wykrecałem schowek pare razy (odgrzybianie klimatyzacji przez otwór w tunelu ) i nie widziałem tam nic :/
No dziwna akcja z tymi wartosciami . jak byscie to ogarneli ? 
Kupic moduł na podmianke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ktorym miejscu dokładnie ten moduł ? wykrecałem schowek pare razy (odgrzybianie klimatyzacji przez otwór w tunelu ) i nie widziałem tam nic :/
No dziwna akcja z tymi wartosciami . jak byscie to ogarneli ? 
Kupic moduł na podmianke ?
Ciężko go nie zauważyć jak wywalisz schowek daje foto poglądowe niestety nie mam zdjęcia gdzie mocowany ale w wątku montażu samopoiomowania może będzie. Jak chcesz jutro poszukam i mogę Ci podesłać na podmianke 43d2f73c1321b904042b37c61acd1b30.jpg

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja juz nie wiem co jest . Rozwaliłem auto :D to chyba przez piątek 13go :D

Zaczałem wyciagac bezpieczniki i sprawdzac pokolei . Robiłem to na podłączonym akumulatorze

Sprawdziłem wszystkie dodatkowo popryskałem kontaktem . 

Po skończonej pracy włożyłem kluczyk i zaczęły się cyrki 
Nie działają czujniki parkowania oraz na fisie pali się problem z hamulcami . Nie mozna polaczyc sie ze sterownikiem ABS :/
Ale juz to ogarnałem 

Nie moge polaczyc sie ze sterownikiem xenonów ale na wyświetlaczu nie pali sie juz błąd :) 

Który bezpiecznik odpowiedzialny jest za moduł xenonów? 

Mam strasznie zaśniedziałe bezpieczniki pewnie przez to ze oddałem auto do prania i panowie lali woda po wszsystkim :/ masakra 
Który bezpiecznik odpowiedzialny jest za moduł xenonów? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpieczniki 10, 20, 21 i 24 są od regulacji świateł i Mce

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jutro. Ale dodam jeszcze że przejechałem kawałek i dalej nie działa. Wyskoczył błąd a już myślałem że to rozwiąże problem. Ale może problemem być zasniedzialy styk bezpiecznika? Bo bezpieczniki raczej ok. Sprawdzę jeszcze raz styki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby bezpiecznik któryś był walnięty to bym mógł podłączyć się do sterownika xenonów ?
Bo
1.moge bez problemu połączyć sie do sterownika
2. światła podczas próby kasowania błędu opadają i podnoszą się 
3. jak można sprawdzić czy sterownik jest uszkodzony nie mając innego na podmiane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kubajvc napisał:

Gdyby bezpiecznik któryś był walnięty to bym mógł podłączyć się do sterownika xenonów ?
Bo
1.moge bez problemu połączyć sie do sterownika
2. światła podczas próby kasowania błędu opadają i podnoszą się 
3. jak można sprawdzić czy sterownik jest uszkodzony nie mając innego na podmiane ?

Ewidentnie brakuje prądu na czujnikach.

Można sprawdzić bez podmiany sterownika- wystarczy bezpośrednio na wyjściu z niego sprawdzić czy jest napięcie.

Jeżeli tam będzie, to by oznaczało, że gdzieś jest uszkodzona wiązka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kubal2216 napisał:

Ewidentnie brakuje prądu na czujnikach.

Można sprawdzić bez podmiany sterownika- wystarczy bezpośrednio na wyjściu z niego sprawdzić czy jest napięcie.

Jeżeli tam będzie, to by oznaczało, że gdzieś jest uszkodzona wiązka.

Wiesz może jakie kolory przewodów ida na czujniki ? Wpiąc sie w nie multimetrem i sprawdzic czy jest napięcie ? to starczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kubajvc napisał:

Wiesz może jakie kolory przewodów ida na czujniki ? Wpiąc sie w nie multimetrem i sprawdzic czy jest napięcie ? to starczy ?

Wg schematu jest to PIN 19 w sterowniku czyli kolor kabelka fioletowo- czerwony. Ten kabelek potem jest mostkowany i się rozchodzi na oba czujniki (w A4 B6 ).

Myślę, że wpięcie multimetrem powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubal2216 napisał:

Wg schematu jest to PIN 19 w sterowniku czyli kolor kabelka fioletowo- czerwony. Ten kabelek potem jest mostkowany i się rozchodzi na oba czujniki (w A4 B6 ).

Myślę, że wpięcie multimetrem powinno wystarczyć.

Dzieki kolego . Jutro bede to ogarniał  jak będzie ładna pogoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie . Sprawdzałem juz chyba wszystko . Wyglada na to ze chyba faktycznie to moduł padł . Ale czy te moduły w ogole padają ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińska stacja kosmiczna też padła (i to z hukiem na ziemię)  a miała się nie psuć.

Tego nikt nie ugadnie i 100% gwarancji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki koledzy. Jeszcze jedno pytanie bo mam taki modul jak na fotce a kupiłem niby taki sam ale różni się cyfra na końcu w pierwszym rzędzie. U mnie jest sd008 8 a na tym który kupiłem jest sd007 odgrywa to rolę? 

IMG_20180415_152046.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kubajvc napisał:

Ok dzięki koledzy. Jeszcze jedno pytanie bo mam taki modul jak na fotce a kupiłem niby taki sam ale różni się cyfra na końcu w pierwszym rzędzie. U mnie jest sd008 8 a na tym który kupiłem jest sd007 odgrywa to rolę? 

IMG_20180415_152046.jpg

Wkładaj, koduj i zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...