Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sportowe katalizatory magnaflow .


bartez80

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli będzie nowa lista to piszę się.

1. gradient      1.8t kat 2xSL

Edytowane przez GRADIENT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori kat ma 400 cpsi czyli w chłopskim tłumaczeniu 400 klatek na cal kwadratowy ,sport ma 200 cpsi ,czyli sporo wieksza przepustowość ….  co do wrażen to pytanie do tych co już to kupili ….

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założone - w porównaniu do serii czuć parę kucy, od dołu , i w środku, ... i na górze ;) A i nikt się nie będzie czepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bartez80 napisał:

ori kat ma 400 cpsi czyli w chłopskim tłumaczeniu 400 klatek na cal kwadratowy ,sport ma 200 cpsi ,czyli sporo wieksza przepustowość ….  co do wrażen to pytanie do tych co już to kupili ….

 

http://workshopmanual.com/doc/d3095-1-8t-engine-ulev-audi-paper/read?page=6

wg tego dokumentu kat w 1.8t jest 600/800 cpi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek mógłbyś to pismo od dystrybutora udostępnić?

Dzisiaj mi powiedzieli w Magnaflow że katalizator z Euro 4 to ma 400cpi i jest  ceramiczny tak jak w ori, nie ma metalowych z eu4.

A euro3 jest metalowy ma 200cpi i do mocy 180KM a poj.  2,5l, większe moce i pojemności silnika wpada w euro2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GRADIENT napisał:

Bartek mógłbyś to pismo od dystrybutora udostępnić?

Dzisiaj mi powiedzieli w Magnaflow że katalizator z Euro 4 to ma 400cpi i jest  ceramiczny tak jak w ori, nie ma metalowych z eu4.

A euro3 jest metalowy ma 200cpi i do mocy 180KM a poj.  2,5l, większe moce i pojemności silnika wpada w euro2

te osoby co kupiły takie dostaly ,może ktoś zrobi fotke i wstawi tutaj ...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam foto z info od producenta teraz pytanie jak to się ma do np.mojego TFSI gdzie już jest 260KM,a docelowo ma być ponad 300KM???

20181025_121837.jpg

20181025_122244.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hołowczyc20 napisał:

Wrzucam foto z info od producenta teraz pytanie jak to się ma do np.mojego TFSI gdzie już jest 260KM,a docelowo ma być ponad 300KM???

20181025_121837.jpg

20181025_122244.jpg

Napewno spełni normę euro 3 przy tej mocy i ja osobiście uważam, że te 300 koni to jest Max, co ogarnie ten kat... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się właśnie zastanawiam nad nim tyle że w 1.8t w perspektywie 250hp, nie będzie blokował turbiny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie nikt Ci nie odpowie czy nie będzie blokował napewno to ma 200cpi zamiast 400. Producent pisze i gwarantuje  Euro 3 a dystrybutor pisze ze Euro4 też a mi powiedzieli przez telefon w 10 minutowej rozmowie bo zacząłem drążyć temat że euro 4 nie tylko ceramiczny to ogarnia. Komu wierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać tylko tyle , że u znajomego w silniku 2,0 TFSI w audi a4b7 (Auto po programie w okolice 250 koni) wyposażone w zwykły downpipe ( zamontowany ,przez poprzedniego właściciela jak był robiony program) auto nie przeszło przeglądu, ze względu na emisję, po montażu wyżej wymienionego kata ,przeszło bez problemu ,korekty softu  kolega nie robił, żadnych spadków mocy nie odczuł, auto śmiga już ponad 6 miesięcy i nic się nie dzieje . Kolega akurat ,jest z tych ludzi, których totalnie nie interesuje podnoszenie mocy i na hamowni  po tym zabiegu nie był,  tylko powiedział to co wyżej napisałem. 

 

Tak więc za taką kasę, jest to całkiem nie głupia alternatywa ,ja narazie innej nie widzę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie , nawet Rajdówki ,obecnie musza mieć katy :)     

Właśnie robię jedną teraz ,katy 100 CPSI ,norma Euro 2 zaledwie ,ale ,do rajdów przechodzi ….

 

9433f383d831.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pisze na listę chętnych.

2. 1.8t   1.8tbfb  z gniazdami na dwie sondy. 

Jaka będzie średnica na wejściu tego kata ? 2.75 cala ?

Edytowane przez 1.8 T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 1.8 T napisał:

Ja się pisze na listę chętnych.

2. 1.8t   1.8tbfb  z gniazdami na dwie sondy. 

Jaka będzie średnica na wejściu tego kata ? 2.75 cala ?

2,75" wejście i wyjście 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy ktoś jeszcze już był na badaniu emisji spalin z tym katalizatorem? mieści się w euro 4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam grupowiczow ale jednak rezygnuje z kata. Nie przemawia to do mnie co do emisji spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat umarł? Chętnie zmieniłbym ori kata na DP z katem sportowym ale w tym temacie nie padły żadne konkrety. Czy ktoś z osób które go kupiły był na pomiarze spalin? Ktoś dowiedział się jaką normę spełnia ten kat w przypadku 1.8t z mocami 200+ ? Robiłem małe rozeznanie i podobno informacje o euro 4 w przypadku metalowych katów można wsadzić między bajki. Jaka jest różnica w cenie między katem metalowym a ceramicznym wraz z wykonaniem DP? Ogólnie jeśli auto u mnie zostanie chciałbym zrobić u Ciebie cały wydech od początku do końca ale nie w ciemno jesli chodzi o emisje. Z przeglądami problemów nie mam ale auto pojedzie prawdopodobnie za granicę, a tam im wyższe spełniane normy tym lepiej. Euro 3 może już niedługo nie wystarczać (to tylko moje przypuszczenia).

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki kat euro4 z kwasowki mieszkam w de przeglad bez problemu przechodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2018 o 21:22, bartez80 napisał:

ori kat ma 400 cpsi czyli

ma dużo więcej, metalowe pseudo sportowe katy 400 cpsi też są.

3 godziny temu, Randor napisał:

podobno informacje o euro 4 w przypadku metalowych katów można wsadzić między bajki.

Te z euro 4 to właśnie 400cpsi, podobnie jak niższe (euro 2 i 3) norma spełniana tylko przy odpowiednich mocach / litrażach.

Do 1,8T bym się nie spinał.

 

 

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Randor napisał:

Temat umarł? Chętnie zmieniłbym ori kata na DP z katem sportowym ale w tym temacie nie padły żadne konkrety. Czy ktoś z osób które go kupiły był na pomiarze spalin? Ktoś dowiedział się jaką normę spełnia ten kat w przypadku 1.8t z mocami 200+ ? Robiłem małe rozeznanie i podobno informacje o euro 4 w przypadku metalowych katów można wsadzić między bajki. Jaka jest różnica w cenie między katem metalowym a ceramicznym wraz z wykonaniem DP? Ogólnie jeśli auto u mnie zostanie chciałbym zrobić u Ciebie cały wydech od początku do końca ale nie w ciemno jesli chodzi o emisje. Z przeglądami problemów nie mam ale auto pojedzie prawdopodobnie za granicę, a tam im wyższe spełniane normy tym lepiej. Euro 3 może już niedługo nie wystarczać (to tylko moje przypuszczenia).

Można powiedzieć ,że tamat umarł ,ale nie do końca ,mianowicie umarł tutaj na forum ,z tym zakupem grupowym ,natomiast ma się świetnie na moim fanpage i tam co jakiś czas sprzedaje ,te katy.  

Nie chce mi się tutaj teraz pisać wypracowań ,ale już kilku osobom ,pomogły one ,w uzyskaniu ,pieczątki w dowodzie rejestracyjnym (bo były problemy na stacjach diagnostycznych)   około 3 sztuki wysłałem do Holandi (bo zbliżał się tam termin przeglądu)  ze 2 sztuki ,poszły do Niemcowni ,3 sztuki do Irlandi ,2 sztuki do Szwecji ….  wszędzie przeszły ,przeglądy ,tak więc wnioski wyciągnąć należy sobie samemu ..   Zresztą potwierdzeniem jest kolega Patryk94 ,który dwa posty wyżej się wypowiedział .

 

Kolejna sprawa jest taka ,że jak tuner który będzie pisał  softa  ,zrobi go mocno podlanym ,to nawet katalizator ze złota ,nie będzie w stanie utrzymać odpowiedniej emisji ..

 

Tak więc z mojej strony to tyle ,bo nie bardzo mam czas na prowadzenie ,badań laboratoryjnych ,żeby udowodnić to ,czy ,info jakie daje producent i dystrybutor ,na temat swojego produktu ,jest prawdziwy ,czy też nie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...