Skocz do zawartości
IGNOROWANY

16804 sprawność katalizator rząd 1


heniek190192

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu wyskakuje mi błąd 

16804 sprawność katalizator rząd 1

Wyskakuje po 30 km przejechanych

Sondy były zmieniane i dalej to samo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz błąd 16804 i wymieniales obydwie sondy to nie pozostaje nic innego jak katalizator wymienić. Masz gaz założony? Jaki przebieg auta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie które 200 tysięcy ma na liczniku. To że z niemiec to nie znaczy że +/-. W rodzinie był przypadek gdzie auto miało 240k a potem po paru tele wyszło że 540k auto firmowe...
Przebieg ma małe znaczenie - ważne jak auto jest utrzymane i w jakich warunkach jeździło. 300 tys. na autostradach to lepiej niż 100k po mieście - szczególnie dla kata.

Ale jeżeli nie ma problemów z mieszanką (bogata mieszanka/uboga mieszanka) to raczej kat powiedział auf wiedersehen.

Absolutnie nie polecam wycinania kata. Nowe przepisy już weszły i sprawdzają spaliny (ostatnio robiłem przegląd accordowi i mi sprawdzali - na szczęście honda ma nieśmiertelne katy). 
Poza tym taniej wyjdzie wsadzić porządnego kata od np. AWG Polonez niż wycinać + robić program żeby oszukać 2 sondę. Pomijając kwestie akustyczne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnozujesz. U mnie np. uszkodzony EVAP powodował bogatą mieszankę na biegu jałowym (check + mega korekty i czuć było na jałowym że coś jest nie halo). 
Ale chyba gdyby były to jakieś skrajnie duże korekty to raczej by ci check wyskoczył (np. P1137/17545 itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...