Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd hamulca postojowego.


VoreQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem a4 b8 1.8 tfsi z 2008r z elektycznym hamulcem ręcznym. Od kiedy go kupiłem ( około pół roku ) na komputerze ciągle widzę błąd hamulca postojowego z wiadomością przy odpaleniu silnika malfunction. Wszystkie hamulce działają sprawnie bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Po odwiedzeniu kilku warsztatów i podłączania autka pod komputer każdy mówił o błędzie " Brak komunikacji z modułem hamulca postojowego" ( czy jakoś tak) . I stąd moje pytanie:

Czy warto jest tym się zajmować jeśli wszystko działa sprawnie a mam jedynie błąd na komputerze ?  ( Każdy mechanik powiedział mi, że moduł jest do wymiany koszt około 2k)

Czy od tego błędu podczas jazdy hamulec ręczny SAM może mi się zaciągnąć ( I jakie są tego objawy, tak jak przy tradycyjnym ręcznym, że wszystkie koła od razu się blokują czy auto po prostu zwalnia)  lub czy jak zaciągnę ręczny gdzieś na parkingu to już go mogę nie odblokować i pozostanie jedynie laweta ?  Jednym słowem czy grozi mi całkowita blokada kół od tego błędu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio ? Nowy czy używany ? Używki widze na allegro po 150zł ale odradzali mi twierdząc " że i 5 można takich wsadzić a błąd dalej będzie" a w aso pytałem podali za moduł 1.6k więc nwm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można używkę na spokojnie wsadzić ? Jeśli tak to przy kupnie mam zwrócić jedynie na numer oby zgadzał się ze starym modułem czy na coś jeszcze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę po prostu go wyjąć i sprawdzić numer który jest napisany na nim ? Czy to jakiś inny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawdzić jedynie numer i tym sugerować się przy kupnie ? Nie musi być identyczna wersja silnikowa itd oby numer był taki sam ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej super :) zaraz sprawdzę numer i zamówię taki sam. Po podłączeniu nowego (używki) trzeba coś zaprogramować itd. pod komputerem ? Czy jest to jakaś skomplikowana operacja czy na byle stacji diagnostycznej mi to zrobią ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dobrałem się do niego. Więc patrzeć jedynie na 8k0907801j , ten pod kodem kreskowym jest nie ważny ? :) No i widzę, że moduł jest z 2011 roku a autko z 2008 więc już widocznie był wymieniany

Edytowane przez VoreQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stąd moje kolejne pytanie. Możliwe, że mam błąd na komputerze ponieważ ktoś wcześniej wsadził moduł z innym numerem ?  Czy to raczej nie możliwe ?  ( wszystko jest sprawne jedynie  błąd na kompie ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat :)

czy literka na końcu ma znaczenie?

u mnie w module jest "E" a moduł który mam u siebie dostępny ma literkę "H"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...