Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytania o skrzynię biegów od nowicjusza


maxxiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zakupiłem samochód o następujących parametrach:
Audi A4 B8 2009, rok modelowy 2010
2.0 TFSI, 211hp, quattro
Skrzynia TIPTRONIC
7-SPEED AUTOMATIC GEARBOX FOR FOUR-WHEEL DRIVE
Kod silnika CDNC

Jest to moje pierwsze audi oraz pierwszy samochód z automatyczną skrzynią w życiu. Nigdy nie miałem w ogóle doczynienia z automatyczną przekładnią, stąd też przepraszam jeśli pytania są prozaiczne.

Chciałbym się coś dowiedzieć apropo wymiany oleju i jakiegoś serwisu, który robi się okresowo w tych skrzyniach. Naczytałem się wiele i już zgłupiałem, ponieważ nie wiem czy w tej skrzyni wymienia się olej ? Na forach są podzielone opinie, w serwisówce ASO nie przewiduje okresowej wymiany oleju w tej skrzyni, natomiast sprzedawca jednak zalecał wymianę, z kolei mechanik powiedział, że się nie wymienia i lepiej tego nie ruszać. Różne historie czytałem i nawet takie przypadki, że jeśli ktoś się zdecydował na tą wymianę to narobił więcej szkód niż pożytku. Tak więc sam już nie wiem co mam myśleć, auto jest sprowadzone z Niemiec, ma 174k przebiegu i do końca było serwisowane w ASO i olej w tej przekładni nie był wymieniany.

Będę wdzięczny za opinie i wskazówki dla mnie jako nowicjusza

Pozdrawiam

 

Edytowane przez maxxiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tip tylko s-tronic. Na 180tys ma być już trzecia wymiana oleju. Raczej w niemcowni nie olali by tematu wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym można stwierdzić czy to tiptronic czy stronic ? Po numerze vin w raporcie było dokładnie to co wpisałem wyżej

dodam, ze biegi można zmieniać ręcznie ustawiając lewarek na prawo od D wiec wychodziłoby na tiptronic 

Edytowane przez maxxiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w książce serwisowej jest przy s tronic ol und filter zaznaczono wymiany

ostatnio wymieniano 40k temu

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiptronic to chodzi o to że biegi mozesz zmieniać samemu. Stron 7 biegów, klasyk 6biegow no i jeszcze są Multi. Sprawdź sobie czy jeszcze coś było robione

 

Btw ten olej trochę przeciagniety wymiana max co 60tys chyba że była już naprawiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej tez są wpisy co około 50 tysięcy był wymieniany. Czyli pomimo tego ze mogę zmieniać biegi mam stronic ? Biegów jest 7, dlaczego zatem w raporcie po vin jest tiptronic wskazany a z kolei w książce serwisowej wychodzi na s tronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi motorami i quattro był Stronic tylko i wyłącznie. Tak że na pewno masz skrzynke Stronic. Więc olej lepiej wymieniać bo naprawy automatów tanie nie są i nie ma znaczenia czy to legendarne Multi czy Stronic koszty napraw oscylują w podobnych granicach zaczynające się od kilku tyś zł. Wiec nic tylko dbać i na bieżąco serwisować.

No dobra może i był Tiptronic ale na rynek amerykański. 

Edytowane przez Zyklone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiecie mi Panowie ile mniej więcej kosztuje taka wymiana oleju i filtrów w tej skrzyni ? Może jest ktoś z Bydgoszczy lub okolic, kto mi może polecić jakiegoś fachowca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aso ponad tysia zdrowo. Poza aso mniej gdzieś o połowę. Poszukaj najlepiej warsztatu gdzie robią skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...