Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telepanie całym autem podczas przyspieszania quattro


twir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem w audi a4 b6 3.0 quattro tiptronic. Trzęsie cała budą na boki TYLKO przy przyspieszaniu niezależnie od prędkości, najbardziej między 80-110km/h. Na kierownicy nic nie czuję. Koła sprawdzone. Ciężko określić co jest przyczyną. Mój mechanik rozkłada ręce (sprawdzane luzy ręcznie na półośkach z tyłu i  wszytko sztywne, przy ruszaniu na ręcznym przód tył nic nie stuka). Moim zdaniem któryś z przegubów wewnętrznych z tyłu. Jak wchodzę z dużą prędkością w łuk w prawo lub w lewo, nie czuję drgania. Może ma ktoś jakiś pomysł albo zna warsztat, który to rozkmini i ogarnie w lubuskim albo okolicach. Pozdrawiam

Edytowane przez twir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij mi się jutro. Zapytam znajomego jutro bo miał podobny problem. Może go rozwiązał to podpowiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na podnośniku. Luz na prawym przegubie wewnętrznym i duży luz na flanszy ale bez wycieków. Z lewej na wewnętrznym pęknięta guma ale bez luzu. Narazie zamówiłem 2 wewnętrzne, wymienie oba i dam znać czy pomogło. W planach oczywiście likwidacja luzu na flanszy. Wg mechanika luz nie ma dużego znaczenia jeżeli nie ma wycieków - zobaczymy ;)

Na początku, kiedy trzesło budą byłem przekonany, że to tył. Okazało się inaczej. Luzy tylko z przodu. Tył sztywny jak ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione: 2 przeguby wewnętrzne i prawy zewnętrzy. Wszystko jak na leży. Zero telepania mimo dużego luzu na prawej flanszy.

Nie wiem co ma przegub wewnętrzny do telepania budą gdy stoję na trybie D ale już nie trzęsie, to tak przy okazji :)

W wewnętrznych przegubach nie było smaru a z manszety prawego zewnętrznego po ściągnięciu trytytki która robiła za opaskę wyleciała woda (mechanik chciał zmienic na normalną opaskę jak to zauważył i decyzja o wymianie przegubu zewnętrznego).

Posumowanie - mimo luzu na flanszy przegubu telepanie całkowicie ustało. Polecam wymianę 2 wewnętrznych za jednym zamachem jeżeli u kogoś telepie budą.

Edytowane przez twir
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2018 o 20:08, twir napisał:

Wymienione: 2 przeguby wewnętrzne i prawy zewnętrzy. Wszystko jak na leży. Zero telepania mimo dużego luzu na prawej flanszy.

U mnie to samo, z prawej strony pękła osłona, ale smar jeszcze jest, zaklajstrowałem "na szybko".
Budą telepie przy większych prędkościach.
Jakiej firmy przeguby kupiłeś? Jak cenowo wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja  kupiłem z eurodrive ale się pospieszyłem. Sam polecam SKF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2018 o 23:27, twir napisał:

ja  kupiłem z eurodrive ale się pospieszyłem. Sam polecam SKF

 

Zamówiłem ze sklepu mroauto SKF'y, chociaż znajomy polecał NK. Jak zamontuje to dam znać

edit: Wymieniłem dwa wewnętrzne przeguby, ale telepanie budą nie ustało :(

Edytowane przez kuba.tkn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja  kupiłem z eurodrive ale się pospieszyłem. Sam polecam SKF

Jak u Ciebie luzy na flanszy przy wewnętrznych?? i co z zewnętrznymi ja nie wymieniłem jeden zewnętrznego, bo mechanik nie mógł rozpiąć wahaczy po lewej stronie. U mnie lekko telepie ze strony niewymienionego zewnętrznego, mam 4 tyś po wymianie, następna w kolejce skrzynia i zewnętrzny lewy. Narazie jest w miarę ok (mega lepiej niż przed wymianą), wiec jeszcze tak trochę po jeżdzę, aż zacznie mnie to wkurzać.

PS Od 140 w górę zero telepania. Tylko przy małej prędkości jak depne mocno na małych obrotach (przebieg 226000 potwierdzony na wszystkie możliwe sposoby)

 

Edytowane przez twir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...