Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AFN przepływka czy nieszczelność?


pdk

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Panowie prosze o pomoc w interpretacji logów. Co nieco teorii przejrzałem ale nie jestem pewien czy dobrze myśle.

Czy przy za duzych wartosciach MAF powinienem widziec w 011 przeładowanie czy niedoładowanie? Gdzies na forum znalazłem przypadek ze ktos mial wysoki MAF + niedoladowanie i powodem byla nieszczelnosc.

W moim przypadku mam wysoki MAF + przeladowanie (zaznaczone na czerwono w logach 003&011). To problem z przeplywka czy nieszczelnoscia?

Ponizej komplet logów. Dodam ze geometria wyczyszczona, sztanga ladnie chodzi, podcisnienia sprawdzone, N75 czyszczony. A dalej sie zdarza przy bucie "zadyszka" od 2000-2600rpm, 0 bledow na vagu.

Logi dynamiczne 003,008,010, 011 + grupowo 003&008 i 003&011

Z gory dzieki jak ktos rzuci okiem:hi:

003.JPG008.JPG010.JPG011.JPG003_008.JPG

003_011.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyłka...zły dział... prosze o przeniesienie do Diagnostyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawny MAF zawsze pokaże więcej niż zadany :P U Ciebie raczej nie ma problemów z nieszczelnością, a lekko podcinającą się geometrią... więc jeśli gruszka jest OK, chodzi bez przycięć, to raczej czeka Cię "porządne" czyszczenie... sam to robiłeś ? ? ? czy mechanik... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyscilem sam pierwszy raz z tutorialem w rece:wink: staralem sie wygladzic ile moglem i jak skladalem to ciegno gruszki ladnie chodzilo ale moze faktycznie gdzies niedoczyscilem...

jak mowisz ze nie ma tragedii w logach to pojezdze, sprobuje to przegonic, jak bedzie to samo lub gorzej to wyjme jeszcze raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...