Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] EGR zakup - pytanie jakiej firmy ?


dobry_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chcę u siebie w aucie wymienić EGR i teraz jest pytanie, czy kupić zamiennik za cenę 180zł firmy GETZ czy iść oryginał i zakupić Wahler za 360zł?

Może ktoś z Was ma doświadczenie z tego typu zamiennikami i poleci coś innego ?

p.s.

na zamiennik jest roczna gwarancja a na oryginał 2 lata

Dzięki za info, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do produktów GETZ wtedy typowa kiepska chińska jakość to moja przygoda z nimi zakończyła się na przepływce i pompie paliwa w 2016 roku i wtedy powiedziałem sobie nigdy więcej ich produktów.

EGR nie widziałem ale mając produkt w reku można wstępnie ocenić jakość.

Generalnie byłbym ostrożny i dokładnie sprawdził warunki gwarancji.

Jak dla siebie na dłuższy czas i aby nie mieć problemów to raczej coś renomowanego a patrzyłeś czy Pierburg nie ma w ofercie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja kupilem wahlera juz ponad rok temu i czysciutko kolo EGR-a  a zrobilem juz na nim ok 30 tys , moge polecic Ci spokojnie ten EGR chyba ze szukasz czegos w mniejszym przedziale cenowym. Wczesniej kupilem jakis zamiennik i byl na rocznej gwarancji po 3 miesiacach zaczal lac bardziej niz ori, odeslalem na gwarancje ale odeslali mi z papierkiem ze wszystko jest sprawne, zalozylem jeszcze raz i dalej lalo z niego. Wiec lepiej sie dobrze zastanow zeby 2 razy kasy nie pchac pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, dzięki za info. Jutro jade i kupuje Wahlera hmm cena jakies 360zl i dwa lata gwarancji, dzięki za info, pozdrawiam :)

 

PS

Tak na marginesie zastanawiam się nad tym czy dałoby się zregenerować ten mój EGR ?

Edytowane przez dobry_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci się z nim dzieje ? Jak cieknie z ośki klapay gaszącej to jest to do zrobienia - sam tak wyeliminowałem wyciek z mojego. Jak z dziurek odpowietrzenia membrany EGR-a - temat do zrobienia, ale trzeba trochę się z tym pobawić... 

@luki19862121 a Ty nie kupowałeś czasem z SKV EGR-a ? Jakoś w miarę tanie one są... 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hidden22 napisał:

Witam od 3 lat posiadam egr Wahlera i jak narazie zero wyciekow ;)

wahler jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahler to przecież to samo co szło na pierwszy montaż, więc te 200-250 tys bez wycieków powinien polatać. Chociaż i tak myślę, że większość EGR jest ubijana przez olej w dolocie i druga opcja czyszczenie ostrą chemią... rozbierałem ten EGR i powiem Wam, że te oringi, szczególnie krawędzie uszczelniające - zamiast gumowatych robią się twarde jak plastik - no i zaczyna cieknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...