Audi A4 B8 z otomoto, proszę o opinię.

20 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosiłbym o pomoc :)

Przeglądam ogłoszenia i moją uwagę skupił ten pojazd

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-170km-ksenon-navi-s-line-sport-limuzyna-ID6zQwse.html

1. Czy cena nie jest wygórowana? Jakie jest Wasze zdanie?
    2. Skoro sprowadził i ma na nim zysk, to ciekawe ile za nie mógł dać?
    3. Pojazd godny uwagi?

4. Ile takie auto straci na wartości w przeciągu roku zakładając, że będę robił około 500km miesięcznie?

Auto bardzo podoba mi się z wyglądu. Właśnie za taką wersją się rozglądam.

Z góry dziękuję za wszelkie opinie ;) PS. Aktualnie jeżdże Astrą G od 7 lat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cena jest wysoka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    1 minutę temu, Askeladden napisał:

Cena jest wysoka.

A jaka wg Ciebie byłaby optymalna? Bo jednak auto z opłatami wychodzi 65 900zł...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz budżet 65k i chcesz kupić jakiekolwiek B8 czy chcesz kupić konkretne B8 do 65k?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po pierwsze,to z Sline jest tylko kiera i gałka zmiany biegów, brak podgrzewania foteli,gdzie sprzedający pisze,że są.

Z czujnikami parkowania również się zagalopował,przód brak

Myślę,że przy oględzinach wyjdzie jeszcze parę cukierków.

Co do ceny ile mógł dać ? popatrz na mobile.de i sam zobaczysz ile kosztuje taka benzyna,tylko patrz na 2013 roczniki,a nie jak pisze sprzedający 2014, to jest tylko oznaczenie modelowe, rok produkcji,to rok produkcji.

12000-13000 euro to jest cena za takie auto w de.

Edytowane przez TomekOstrzeszów

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    10 godzin temu, Askeladden napisał:

Masz budżet 65k i chcesz kupić jakiekolwiek B8 czy chcesz kupić konkretne B8 do 65k?

Ogólnie to max jaki chcę wydać to około 60 000 i szukam właśnie dokładnie takiego modelu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Godzinę temu, TomekOstrzeszów napisał:

Po pierwsze,to z Sline jest tylko kiera i gałka zmiany biegów, brak podgrzewania foteli,gdzie sprzedający pisze,że są.

Z czujnikami parkowania również się zagalopował,przód brak

Myślę,że przy oględzinach wyjdzie jeszcze parę cukierków.

Co do ceny ile mógł dać ? popatrz na mobile.de i sam zobaczysz ile kosztuje taka benzyna,tylko patrz na 2013 roczniki,a nie jak pisze sprzedający 2014, to jest tylko oznaczenie modelowe, rok produkcji,to rok produkcji.

12000-13000 euro to jest cena za takie auto w de.

To skoro Sline to tylko te dwie rzeczy to dlaczego ma znaczki sline na karoserii?

Zastanawia mnie jedna rzecz, auto samo parkuje, a nie ma kamery cofania?

Patrząc na mobile.de widzę ceny rzędu 15 000 euro niestety :( Chyba, że Niemiec dużo spuszcza na sprzedaży auta? Czyli wniosek, że nadal się opłaca sprowadzać?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z S-Line nie ma nic poza trzema znaczkami które można kupić na Allegro :wink: 

Gość dobrze ściemnia co do wyposażenia.  

Jak masz możliwość to pojedź sam do DE i kupisz auto jakie chcesz bez problemów. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.    

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    2 minuty temu, scubi206 napisał:

Z S-Line nie ma nic poza trzema znaczkami które można kupić na Allegro :wink: 

Gość dobrze ściemnia co do wyposażenia.  

Jak masz możliwość to pojedź sam do DE i kupisz auto jakie chcesz bez problemów. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.    

Mi osobiście na jakimś konkretnym sline nie zależy :) Właśnie wystarczy kiero i gałka, na kiero mi zależy. Bo pozostałe mi się nie podobają.

A jaki samochód kupiłeś dokładnie? Masz link do zdjęć?

Koleś ogólnie jest nieprzyjemny, napisałem mu późnym wieczorem smsa, żeby podał VIN, bo jestem zainteresowany, a on że jakbym był zainteresowany to bym dzwonił.

Wnioskujac po ogłoszeniu nie widziałem, by sprzedawał jako osoba, która wystawia mase samochodów, brak odnośnika do innych ogłoszeń, zatem treść smsa z mojej strony wyglądała tak: (Byłem przekonany, że sprzedaje jeden pojazd)

(Pisownia oryginalna moja jak i jego)

Ja: Witam, prosiłbym o podanie VIN pojazdu z ogłoszenia. Jestem zainteresowany

Handlarz: Ja mam 100 pojazdow to raz a dwa powazny zainteresowany to dzwoni.

Ja: Nie dzwoniłem, ponieważ uznałem, że godzina jest późna. Nie znalazłem odnośnika do innych przedmiotów, stąd byłem przekonany, że tylko ten pojazd jest na sprzedaż. Zatem proszę o VIN do A4 B8 Sedan, ta z 2013 roku za 63 900zł.

Handlarz: sprzedany

To skoro uczy kogoś jak ma się zachowywać i dzwonić, to może pora by nauczył się, że ogłoszenie się zakańcza, gdy pojazd się sprzeda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    10 minut temu, drummersky napisał:

To skoro Sline to tylko te dwie rzeczy to dlaczego ma znaczki sline na karoserii?

Zastanawia mnie jedna rzecz, auto samo parkuje, a nie ma kamery cofania?

Patrząc na mobile.de widzę ceny rzędu 15 000 euro niestety :( Chyba, że Niemiec dużo spuszcza na sprzedaży auta? Czyli wniosek, że nadal się opłaca sprowadzać?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

A kto Ci powiedział,że sama parkuje?

Wniosek nasuwa się sam,skoro widzisz jakie są ceny w Niemczech.

W zeszłym miesiącu koledze przywieźliśmy B8 z 2013 roku od Niemca "z podwórka" za 13 000 euro w dieslu 177KM sline środek,ale pełny a nie jak w tym ogłoszeniu...,zewnątrz sport pakiet z przebiegiem 155 000km,jedyny mankament manualna skrzynia,ale taką kolega chciał.

Malowana była tylko maska,bo miała odpryski od kamieni.

Cena była 14 000 i 1000 zhandlowaliśmy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    1 minutę temu, TomekOstrzeszów napisał:

A kto Ci powiedział,że sama parkuje?

Wniosek nasuwa się sam,skoro widzisz jakie są ceny w Niemczech.

W zeszłym miesiącu koledze przywieźliśmy B8 z 2013 roku od Niemca "z podwórka" za 13 000 euro w dieslu 177KM sline środek,ale pełny a nie jak w tym ogłoszeniu...,zewnątrz sport pakiet z przebiegiem 155 000km,jedyny mankament manualna skrzynia,ale taką kolega chciał.

Malowana była tylko maska,bo miała odpryski od kamieni.

Cena była 14 000 i 1000 zhandlowaliśmy

Handlarz twierdzi, że auto samo parkuje :)

Ja szukam z manualem i z wyglądu taką jak w tym ogłoszeniu od handlarza. A jeszcze pytanko, jak stwierdzić, że ściemnia z wyposażeniem? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprzedany bo poprosiłeś o VIN :wink:

Standard u handlarzy. I szczerze ci powiem że do Płocka po auto to bym nie pojechał. 

To że ściema z wyposażeniem to od razu widać: brak s-line, brak parktronika przód, brak podgrzewanych foteli, brak asystenta parkowania. 

Teraz jeszcze dopatrzyłem że rocznik 2013 nie 2014. 

Za 14000 EUR kupisz bez problemu to co chcesz w DE

Edytowane przez scubi206

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

14000e i masz Q plus ale środek w alcantarze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jak ja kocham ten płock jak widze ogłoszenia hehe 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli w Płocku sami handlarze i naciągacze?

Czytalem kiedyś, ze Województwo na P również ściemnia. Np PGN. Kupiłem tam Astre G, po miesiącu wyszlo, że jest po czołówce na skrzyżowaniu w niemczech. Polak jechał i jakaś kobita go strzeliła (Udało mi się zdobyć poprzez google telefon do 1 właściciela na podstawie danych z karty pojazdu), prędkość niewielka, dostałem nawet zdjęcia z miejscu wypadku, jak rownież dokumentacje wyceny od niemców. Autem jeżdże do dzisiaj, już 7 lat... Mimo wypadku, to miałem szczęście, bo chyba dobrze poskładany. Usterek większych nie ma, jedynie rzeczy eksploatacyjne.

Historia śmieszna o tyle, że właściciel tego auta sprzedał je na złom za 50 euro, handlarz kupił za 1000 euro i mi sprzedał za 11 000zł

Właściciel dostał odszkodowania za auto 10 000 euro w 2010 roku, a ja pojazd kupiłem w 2011, więc ładnie zarobił na wypadku.

Szukacie aut na mobile.de czy też jakieś inne stronki Niemieckie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    6 minut temu, drummersky napisał:

Czyli w Płocku sami handlarze i naciągacze?

logiczne, że nie.  najlepsze mają teksty jak jedziesz z czujnikiem pokazuje 300mikronów to wmawiają, że masz zepsuty, idziesz do swojego auta aby zmierzyć i pokazać im, że pokazuje dobrze to wsiadają i odjeżdzają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    15 minut temu, tobias napisał:

logiczne, że nie.  najlepsze mają teksty jak jedziesz z czujnikiem pokazuje 300mikronów to wmawiają, że masz zepsuty, idziesz do swojego auta aby zmierzyć i pokazać im, że pokazuje dobrze to wsiadają i odjeżdzają.

Ciekawe jakby się zachował gdyby była prośba o podjechanie do stacji diagnostycznej wybranej przeze  mnie. Bo w ogłoszeniu deklaruje dowolną stację.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Deklaracje handlarza w ogłoszeniu nijak się mają do rzeczywistości w 99% przypadków :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    1 godzinę temu, drummersky napisał:

Historia śmieszna o tyle, że właściciel tego auta sprzedał je na złom za 50 euro, handlarz kupił za 1000 euro i mi sprzedał za 11 000zł

Właściciel dostał odszkodowania za auto 10 000 euro w 2010 roku, a ja pojazd kupiłem w 2011, więc ładnie zarobił na wypadku.

Fajna bajka :grin:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    9 godzin temu, audiaudi napisał:

Fajna bajka :grin:

Tak mi powiedział właściciel auta, który miał kolizję.  Mam dokumenty potwierdzające wypłatę odszkodowania. Była wycena dokładna za każdą część podana w Euro+ każda roboczogodzina.

Edytowane przez drummersky

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta