Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LOGI PO STROJENIU LPG 1.8T AWT - DO POPRAWY??


Marcin13

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, przem8 napisał:

Aż tak źle nie jest. Widać, że też masz niestabilne obroty. Jakaś przyczyna musi być ?

Czy winowajcą może być oryginalny (szary) zaworek z trójnika odmy? Dzień przed regulacja w Lubiczu wymieniłem (Toprana) na Oryginał z ASO. Topran pierdział, ten nowy cichutki. Oryginalny ma o wiele słabszą sprężynkę od Toprana. Potrząsając nowym było słychać jakby delikatne ruchy tej zaślepki, czego nie ma w Topranie. Topran mocno ją dociska przez co pewnie troszkę pierdzi. Teraz pytanie czy regulacja LPG czy ten zaworek zawodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, przem8 napisał:

Aż tak źle nie jest. Widać, że też masz niestabilne obroty. Jakaś przyczyna musi być ?

Z tymi obrotami to odkąd pamiętam skaczą miedzy 760 a 800. Możliwe że kompresja na 1 cylindrze jest mniejsza?? Zawsze też wypadał zapłon na jednym garze gdy silnik był zimny a dostał w palnik tuż po przełączeniu na LPG.  Wymiana cewek zapłonowych, świec oraz nowe wtryskiwacze LPG problemu nie rozwiązały. Czasem po nocce po odpaleniu lekko zatrzęsie przez kilka sekund gdy jeszcze ma podwyższone obroty.  Nie mam jak zmierzyć kompresji ale kiedyś przy okazji poproszę majstra żeby sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin13 napisał:

Czy winowajcą może być oryginalny (szary) zaworek z trójnika odmy? Dzień przed regulacja w Lubiczu wymieniłem (Toprana) na Oryginał z ASO. Topran pierdział, ten nowy cichutki. Oryginalny ma o wiele słabszą sprężynkę od Toprana. Potrząsając nowym było słychać jakby delikatne ruchy tej zaślepki, czego nie ma w Topranie. Topran mocno ją dociska przez co pewnie troszkę pierdzi. Teraz pytanie czy regulacja LPG czy ten zaworek zawodzi.

Ja swój ori zamieniłem na toprana bo taki mi wpadł w ręce i stwierdziłem że mój stary faktycznie był słaby bo miał strasznie miękką tą sprężynę. Za to ten Topran znacznie lepszą. Wydawało mi się że tak ma być a tu piszesz że ten ori właśnie ma taką miekką :( To już nie wiem jak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cysiek18 napisał:

Ja swój ori zamieniłem na toprana bo taki mi wpadł w ręce i stwierdziłem że mój stary faktycznie był słaby bo miał strasznie miękką tą sprężynę. Za to ten Topran znacznie lepszą. Wydawało mi się że tak ma być a tu piszesz że ten ori właśnie ma taką miekką :( To już nie wiem jak ma być.

Siła sprężyny w Topranie jest zdecydowanie większą ( lepiej do dociska tę zaślepke) ale przez to pewnie buczy..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topran to gówno i tyle. U mnie był zielony ten zaworek i taki też zamontował, a czy szary ori się czymś różni tego nie wiem ale zamienniki nie spełniają swojej funkcji i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przem8 napisał:

Topran to gówno i tyle. U mnie był zielony ten zaworek i taki też zamontował, a czy szary ori się czymś różni tego nie wiem ale zamienniki nie spełniają swojej funkcji i tyle.

Też tak myślę o tej firmie ale fakt jest taki że potrzeba większej siły żeby ten zaworek otworzyć. Niestety u mnie majster wsadził kolanko,trójnik i zaworek tej firmy, ale zaworek wymieniłem na oryginał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...