Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 1.9 TDI PD] Mgiełka po odkręceniu korka, czy to normalne ??


Luxon22

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy to normalne zjawisko. Zasięgając porad u mechaników stwierdzali, że jest odma lub przedmuch i dół silnika do roboty... po wyciągnięciu bagnetu czy odkręceniu korka słychać syknięcie.

Nie jest to mój filmik lecz w moim przypadku podobnie to wygląda . Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o tą mgiełkę po odkręceniu korka to normalne ponieważ góra silnika w pd jest smarowana mgłą olejową i jest to normalne, jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zasysa/wypycha korek lub bagnet? Aż tak to nie powinno dymić, zacznij od odmy.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korka nie zasysa ewentualnie tylko skacze jak sie go odkręci. Jesli chodzi o bagnet  to siedzi jak siedzial tylko wyglada jakby olej nim wypływał, nie sa to zawrotne ilosci ale jednak wydaje mi sie to dziwne. Dodam jeszcze ze mam ubytek oleju do ok. Litra moze ciut mniej na 6000 km, oraz błąd turbiny- jak wyszło błędna geometria i przeładowanie, czasem wchodzi w stan awaryjny.

20180418_152333.jpg

Ogolnie silnik pali i pracuje równo, nie wyczuwam spadku mocy, oraz zmian w przyspieszeniu 

Edytowane przez Luxon22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka diagnoza padła dzisiaj w warsztacie, bo przy 4tys wyskoczył bagnet i silnik w oleju, przy okazji szklanki do wymiany, maja podjąć próbę wyczyszczenia jakimś preparatem. Zastanawiam sie czy jest możliwe skuteczne wyczyszczenie. Ta pokrywa ma tendencje do wypaczania się   ?? Bo poci mi sie z jednej strony. Rozumiem, że tylko wymiana na nową zostaje ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były na forum tematy o próbie czyszczenia,ale nie był to skuteczny zabieg.Miałem to samo,wymieniłem na nówkę i śmigam dalej,z mam już na budziku 471 tysia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...