Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w multitronic. Dynamicznie czy Statycznie? Kraków i okolice


rafalinsky1906

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jest bardzo dużo wątków, które z tematu technicznego zrobiły się spamem, które ostatecznie nie dają żadnych konkretnych odpowiedzi. Piszę ten temat ponieważ mam już przejechane prawie 30 tysięcy od czasu ostatniej wymiany oleju w skrzyni Multitronic i szukam serwisu, który w Krakowie lub okolicach zna się na tych skrzyniach i wymienia olej zgodnie z procedurą (do tej pory nie wiem co zaleca Audi?). Skrzynia chodzi rewelacyjnie, płynnie bez żadnych szarpnięć zmienia biegi. Chciałbym, żeby dalej tak dobrze służyła. Poprzedni właściciel zmieniał dwukrotnie metodą dynamiczną gdzieś w Krakowie w okolicach N.Huty za około 800zł. Niestety nie mogę znaleźć tego serwisu na necie.

 

Szukając serwisów, które wymieniają olej metodą dynamiczną, natrafiłem na kilka tematów, w których forumowicze a4 i audi piszą, że można to spokojnie zrobić metodą grawitacyjną, czyli statyczną,  spuszczając olej jak z silnika. W tym momencie pojawiły mi się wątpliwości, czy pchać się w dynamiczną metodę skoro może zaszkodzić(?).

 

Macie jakieś sprawdzone miejsca w Krakowie lub okolicach gdzie wymieniają we właściwy sposób olej w multitronic? Sam już nie wiem czy robić to dynamicznie czy statycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ze od kwietnia zeszłego juz roku nie znalazłeś na forum tematu o diagnostyce multitronica jak i encyklopedii multitronica. Oba watki napisane przez specjalistę od tych skrzyni.

Jak je znajdziesz i przeczytasz to bedziesz wiedział wszystko i nawet w podpisie u kolegi zakladajacego temat znajdziesz tel. Kontaktowy. Kolega Bart-s na pewno cos podpowie.

Ps. W multi olej tylko z aso i wymiana statyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...