Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bicie podczas jazdy, drgania auta


adasio13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy bicie wyczuwalne podczas jazdy moze byc spowodowane przez krzywe tarcze? Czuc drgania. Wiem ze bicie przy hamowaniu to napewno tarcze ale czy przy normalnej jezdzie tez? Felgi prostowane, zreszta i na stalowych to czuc i na alu. Opony nowe, poza tym po zmianie na zimowe to samo bicie, wiec problem albo w tarczach albo nie wiem. Tarcze byly u tokarza, i przednie i tylne ale co do tylnych to nie dawal gwarancji czy idealnie wytoczyl. Lozyska dobre, bo mechanik sprawdzal, i tylko jedno wymienil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adasio13 napisał:

Witam, czy bicie wyczuwalne podczas jazdy moze byc spowodowane przez krzywe tarcze? Czuc drgania. Wiem ze bicie przy hamowaniu to napewno tarcze ale czy przy normalnej jezdzie tez? Felgi prostowane, zreszta i na stalowych to czuc i na alu. Opony nowe, poza tym po zmianie na zimowe to samo bicie, wiec problem albo w tarczach albo nie wiem. Tarcze byly u tokarza, i przednie i tylne ale co do tylnych to nie dawal gwarancji czy idealnie wytoczyl. Lozyska dobre, bo mechanik sprawdzal, i tylko jedno wymienil. 

Odpowiadając na twoje pierwsze pytanie to tak. W B8 podczas jazdy miałem bicie na kierownicy (przy hamowaniu większe, a przy jeździe mniejsze ale też mocno wyczuwalne). Po wizycie u tokarza problem zniknął.

Edytowane przez Rumaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Obstawiam, ze to tył, tak mi sie wydaje wg tych drgan bo na kierownicy nie czuc tych drgan za bardzo. Zastanawiam sie czy to nie czasem jednak wina piasty. Co bardziej obstawialibyscie? Tarcze czy piaste? 

https://goo.gl/images/ZcDWSG

Edytowane przez adasio13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wymienic pierw polosie,potem kola,potem tarcze,klocki,poduszki pod silnikiem i skrzynia,potem moze dwumas,nowe komplety oponek a na sam koniec jedz do mechanika niech zmierzy bicie piasty po to bys przekonal sie ze to ona bila bo sie nikomu nie chcialo sprawdzic bicia...

Nikt Ci nie napisze co padlo bo niby jak...?

Zmierz bicie piasty czujnikiem zegarowym i daj znac ile wyszlo????

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? To podeslij zdjecie jak wyglada ten sprzet do zmierzenia. Nie bede ukrywal ze nie mam pojecia jak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...