Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6 C7 vs A4 B8


drummersky

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :) 

Rozglądam się za Audi. Rozważam A6 C7 lub A4 B8 po 2012 roku, wersja po lifcie.

1. Czy warto dokładać do A6 C7?  

2. Większe koszty serwisu?

3. Częstsza awaryjność?

4. Czy C7 spadną na cenie po premierze C8?

5. Różnica w komforcie znaczna?

 

Chciałbym zaczerpnąć opinii osób, które miały styczność z tym i z tym modelem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C7 to całkiem inny samochód i inne półka.

1. Sam musisz odp sobie na pytanie.

2. To te same silniki części bardzo podobnie cenowo

3. Nie

4. Które nie tracą na wartości ?

5. znaczna

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że każde auto traci na wartości, ale czy A6 C7 jakoś szczególnie spadnie po premierze C8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam cena C6 znacznie spadła po premierze C7.

Wtedy te wszystkie Janusze rzuciły się na C6 nie wiedząc o tym aucie nic.. a potem na forach, grupach na FB był płacz i lament:

- ''czemu skrzynia szarpie?!''

-''o kurr.. czemu ten rozrząd taki drogi?!''

-''Panowie, w sumie to już kupiłem, ale zapytam: drogie jest 3.0 tdi w utrzymaniu?''

itp itd...

 

C7 w porównaniu do B8 to całkiem inna liga. Pod względem komfortu i technologii jest dużo wyżej od B8. 

Myślę, że dobrze wyposażone wersje -polift, matrixy, 3.0 bitdi itp będą trzymały cenę.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedz się dobrze wyposażonym A4 B8 a później przejedz się dobrze wyposażonym A6 C7 a nie będziesz musiał pytać na forum.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, drummersky napisał:

Jeszcze jakieś opinie? 

Nie ma co pytać, kupuj c7, zresztą takie porównanie jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem a5 (czyli w zasadzie to samo co b8), przesiadłem się na c7. powiem tak, komfort nieporównywalny - w c7 znacznie więcej miejsca, wygodniej, nowocześniej. manewrowanie w ciasnych miejskich uliczkach gorsze, ale bez tragedii.. no i jak c7 to tylko z lampami full led, ksenon wymięka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak patrząc na ceny, to rozważam A4 B9. Jednak za dobre A6 C7 trzeba zapłacić kupę kasy i ma już swoje nalatane, a tak B9 byłby tańszy. Cholerny dylemat.

 

Cały czas się obawiam, że koszt serwisu i spalania będzie zdecydowanie większy w A6 C7 niż A4 B8. 

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-1-8-tfsi-170-km-ID6AZb60.html#e08b1cc384

Patrząc na jego cene, to wolałbym dołożyć 10 000 i kupić albo A6 C7, albo A4 B9.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie takie. Skoro modele B8, które mnie interesują kosztują około 70tys, sedan to nie lepiej dołożyć np 15tys i kupić B9? Warto dokładać do B9? Gość w Audi powiedział, że B8 benzyna więcej pali od B9 benzyna przy tym samym silniku 2.0TFSI. Stwierdził, że B9 weźmie mniej o 1L/100 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, drummersky napisał:

Gość w Audi powiedział, że B8 benzyna więcej pali od B9 benzyna przy tym samym silniku 2.0TFSI. Stwierdził, że B9 weźmie mniej o 1L/100

B9 za taką kasę to raczej z super wyposażeniem nie kupisz. A ten ludzik mówił jakie to miałoby być spalanie? Pytam z ciekawości, bo latam B8 2.0TFSI i kilka razy miałem na weekend B9 2.0TFSI i nie widziałem różnicy. Te silniki są ekonomiczne jak jeździsz grzecznie w trasie. Jak lecisz ogniem to już zaczyna się przyjemność, a kończy ekonomia. O spalaniu przy żwawej jeździe w mieście nie wspominam, bo tu już nie jest kolorowo :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Hugo napisał:

B9 za taką kasę to raczej z super wyposażeniem nie kupisz. A ten ludzik mówił jakie to miałoby być spalanie? Pytam z ciekawości, bo latam B8 2.0TFSI i kilka razy miałem na weekend B9 2.0TFSI i nie widziałem różnicy. Te silniki są ekonomiczne jak jeździsz grzecznie w trasie. Jak lecisz ogniem to już zaczyna się przyjemność, a kończy ekonomia. O spalaniu przy żwawej jeździe w mieście nie wspominam, bo tu już nie jest kolorowo :grin:

B8 też nie kupię, bo wersje, które mnie interesują są często okrojone... Twierdził, że B8 spali około 7 przy normalnej jeździe, a B9 spali 6.

A jak wrażenia z jazdy B9? Lepsze wyciszenie? Większy komfort? Warto dopłacać czy lepiej sobie odpuścić i kupić za kilka lat B9 po lifcie?

Edytowane przez drummersky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, drummersky napisał:

Twierdził, że B8 spali około 7 przy normalnej jeździe, a B9 spali 6.

A jak wrażenia z jazdy B9? Lepsze wyciszenie? Większy komfort? Warto dopłacać czy lepiej sobie odpuścić i kupić za kilka lat B9 po lifcie?

Taaaa 4 od razu :) Nie przy normalnej tylko chyba przy bardzo grzecznej. Żebym zrobił w trasie spalanie na poziomie 7 litrów to muszę się nieźle nagimnastykować. Jak zależy Ci na niskim spalaniu to TDI, albo gazolina. 

6,2l to było średnie w B9 2.0TDI 150KM :) 

35881717336_edaa35fe72_k.jpg

 

Wrażenia z jazdy pozytywne. Wyciszenie jest ok. Nie narzekałem na hałas. Jak dla mnie B9 to co najmniej w S-line, bo golas nie wygląda za dobrze. A jak ma jeszcze zwykłe lampy to już porażka :) B9 po lifcie dopiero ruszyło i trochę trzeba będzie trzeba poczekać na normalne ceny i silniki TFSI. Dużo osób czeka na mocniejszą benzynę z quattro, ale niestety ta dopiero ma się w A4 pojawić. Na chwilę obecną jest tylko 40TFSI 190KM w ośce. Ma niedługo wejść silnik, który jest już oferowany w A6 czyli 245TFSI 245KM z quattro i S-tronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hugo napisał:

Taaaa 4 od razu :) Nie przy normalnej tylko chyba przy bardzo grzecznej. Żebym zrobił w trasie spalanie na poziomie 7 litrów to muszę się nieźle nagimnastykować. Jak zależy Ci na niskim spalaniu to TDI, albo gazolina. 

6,2l to było średnie w B9 2.0TDI 150KM :) 

35881717336_edaa35fe72_k.jpg

 

Wrażenia z jazdy pozytywne. Wyciszenie jest ok. Nie narzekałem na hałas. Jak dla mnie B9 to co najmniej w S-line, bo golas nie wygląda za dobrze. A jak ma jeszcze zwykłe lampy to już porażka :) B9 po lifcie dopiero ruszyło i trochę trzeba będzie trzeba poczekać na normalne ceny i silniki TFSI. Dużo osób czeka na mocniejszą benzynę z quattro, ale niestety ta dopiero ma się w A4 pojawić. Na chwilę obecną jest tylko 40TFSI 190KM w ośce. Ma niedługo wejść silnik, który jest już oferowany w A6 czyli 245TFSI 245KM z quattro i S-tronic.

Wyciszenie lepsze niż a B8? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Hugo napisał:

Jak zależy Ci na niskim spalaniu to TDI, albo gazolina.

@drummersky jestem tego zdania co Hugo.. jak chcesz żeby autko mniej paliło to tdi, choć i te potrafią czasami wypić:wink4:     także jeśli ktoś szuka mocnej benzyny to powinien liczyć się z wyższym spalaniem:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, drummersky napisał:

Wyciszenie lepsze niż a B8? 

Według mnie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 O b9 nie jeździłem ale jak dla mnie już b8 którym jeżdżę jest bardzo cicho jak na a4, silnik ccwa 3.0tdi i jest na prawde spoko. A gdybym wiedzial ile pali to wcześniej bym kupił, skrzynia manual .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić auto za 70 tys a pytasz o koszty serwisu i spalnie? Mój Boże widzisz i nie grzmisz...

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha

Dobre, podpisuje się wszystkimi konczynami. 

To tak jakbym poszedł do sklepu, chciał coś kupić i pytał się innych czy mogę i się opłaca... 

Ale do tematu autora. Odpowiedź sobie gdzie tym będziesz jeździł, ile kilometrów robił i co się robię bardziej opłaca a przede wszystkim podoba. Jeździłem wszystkimi Audi, osobiście miałem B8 i osobiście bym nie kupił już b8 jeśli by mnie było stać na A6. Jak koledzy piszą: komfort, wykonanie, stylistyka etc jest z innej ligi i warto do tego dodać jeśli cię stać. B8 to takie pomiędzy klasa premium a ekonomią, może bliżej premium, ale niestety A6 zawsze będzie go biło pod każdym względem. Idź i przejdź się ale trochę dalej i nie sugeruj się np 1l różnicy w spalaniu, kupując auto za prawie 100k, sądzę że 1l/100 różnicy tobie nie zrobi a jazda będzie zdecydowanie przyjemniejsza. 

Dołożyć tobie?

2.0 jest takie sobie, jak już coś to bym rozgląda się za większym motorem i koniecznie w quattro, nie pytaj dlaczego, odpowiesz sobie sam jak się przejdziesz. Daj znać na czym się skończyło... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...