Skocz do zawartości
IGNOROWANY

check engine bład 17536


dresik86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

dziś wracałem z trasy i pojawiła mi się pomarańczowa ikonka check engine. Podłączyłem pod komputer i pojawił mi się błąd

VAG-COM Version: Release  311.2-N

Control Module Part Number: 8E0 909 518 M  
  Component and/or Version: 1.8L R4/5VT         0002
           Software Coding: 0011501
            Work Shop Code: WSC 63351
1 Błąd Zapis.:
17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean
        P1128 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent

 

Nie zauważyłem spadku mocy, szarpania podczas jazdy nic... auto normalnie chodzi.. skasowałem błąd przejechałem się około 10km i ponownie podłączyłem i błędu nie ma.. Moze ktoś mi powiedzieć co to za błąd ??? czytałem na rożnych forach i pisano ze to odma zawór odpowietrzenie przy pokrywie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest lpg w samochodzie? Jak nie to sprawdź odmę (głównie sypie się kolanko pod kolektorem, zaworek jednokierunkowy w trójniku i separator tzw. grzybek), szczelność dolotu na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, przem8 napisał:

Pytanie czy jest lpg w samochodzie? Jak nie to sprawdź odmę (głównie sypie się kolanko pod kolektorem, zaworek jednokierunkowy w trójniku i separator tzw. grzybek), szczelność dolotu na początek.

nie jest w LPG.. a jak sprawdzic ?? i posiadasz numery seryjne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten grzybek to demontujesz, zatykasz jeden króciec, przez drugi wciągasz powietrze, a ta membrana na sprężynce w środku powinna pracować. Zaworek jednokierunkowy trzeba zdemontować i powinien puszczać powietrze w jedną stronę (jeśli nie zasysa korka oleju na odpalonym silniku to raczej jest sprawny), kolanko odmy zapewne się rozpadnie jak go dotkniesz (jak jest czysto i sucho w okół niego to powinno być szczelne). Nr nie mam ale są ogólnodostępne w necie. Możesz jeszcze sprawdzić ciśnienie paliwa zaraz po odpaleniu jak i pod obciążeniem przy okazji.

Możliwe, że też masz gdzieś nieszczelność w układzie SAI i ciągnie lewe powietrze ale powinno wywalić błąd od tego ustrojstwa.

Szczelność dolotu kompresorem, są opisy na forum jak i filmiki na wiadomym portalu :P

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde czarna magia.. :D dla mnie chyba czas do mechanika.... w necie widziałem cos takiego... jak korek bedzie skakał to odma sprawna??



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz vaga to zrób log statyczny i dynamiczny 2+33. Opis jak robić logi też łatwo znajdziesz. Może przepływka już niedomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, przem8 napisał:

Jak masz vaga to zrób log statyczny i dynamiczny 2+33. Opis jak robić logi też łatwo znajdziesz. Może przepływka już niedomaga

sprawdziłem jak na youtube i korek podskakuje.. wiec odma jest ok.. prawdopodobnie jutro porobię logi i dam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dresik86 napisał:

sprawdziłem jak na youtube i korek podskakuje.. wiec odma jest ok.. prawdopodobnie jutro porobię logi i dam ..

Tylko przed logami kasuj błędy nawet jak ich nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekty idą bardzo na ubogo. Zrób resztę logów dynamicznych, a na pewno 2+33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo to niedobrze.. :( czyli przepływka?? Moze juz tracic moc? Przegladalem cenny i troche drogo oprocz boscha innej firmy polecacie??

Edytowane przez dresik86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dresik86 napisał:

Oo to niedobrze.. :( czyli przepływka??

Za wcześnie na taki werdykt i nie martw się na zapas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na walniętą przepływkę, bo jego wskazania są masakryczne.  Ale niech ktoś mądrzejszy się jeszcze wypowie :D

Odpowiadając na Twoje wcześniejsze pytanie to z zamienników tylko bosch się nadaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dresik86 napisał:

wymieniłem przepływke i o to log statyczny 02+33
http://vaglogi.pl/log-002_033_FF9f17.html

Zrób log dynamiczny, po tym nic nie można powiedzieć, bo jest też źle zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...